🕵🏽 טורקיה בולשת אחרי הגולשת 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לפינה 🔊

כל תעבורת האינטרנט של אזרחי טורקיה נמצאת תחת מעקב ממשלתי צמוד מזה כשנה וחצי, כך חשף השבוע אתר מדיהסקואופ.

בחודש שעבר טען בכיר במפלגת האופוזיציה CHP כי רשות התקשורת וטכנולוגיות המידע הטורקית BTK מבצעת ריגול המוני אחר משתמשי האינטרנט במדינה, והשווה את הפרשה לזו שחשף אדוארד סנואודן על הריגול הדיגיטלי של האמריקאים נגד אזרחיהם.

רג'יפ טייפ ארדואן
רג’יפ טייפ ארדואן 🖼️ DonkeyHotey cc-by-sa

שלשום פרסם מדיהסקואופ תדלופת מסמכים רשמיים, ובהם מכתב ששלחה BTK ב-15.12.2020 לספקיות אינטרנט במדינה. במכתב, שסווג כ”חסוי” (confidential), דרשה הרשות לספק לה רשומות של תעבורת הרשת של לקוחותיהן מדי שעה. המידע לא יותמם – או במילים פשוטות, הוא יהיה מחובר לפרטים האישיים של הגולשות.ים.

התיעוד הנדרש כולל, בין השאר:

אף שהחלטות של BTK אמורות להתקבל על ידי ועדה, אין שום תיעוד של החלטת ועדה לרגל אחרי כל גולשי האינטרנט בטורקיה.

בטורקיה כ-89 מיליון גולשים, מהם 70 מיליון באינטרנט סלולרי והשאר באינטרנט נייח. במדיהסקואופ העריכו שהמכתב נשלח למאות ספקי אינטרנט בטורקיה במהלך דצמבר 2020. מקורות בספקיות האינטרנט סיפרו שהמידע החל לזרום אל BTK החל משנת 2021. שלוש הספקיות הגדולות במדינה מבחינת מספר משתמשים – טורקסל, טורק טלקום ו-וודאפון – לא הגיבו לפניית מדיהסקואופ.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל sales@podcasti.co או בטלפון 051-562-6638, או בקרו באתר Podcasti.co לפרטים נוספים


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30~ בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות:

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.