שוב הליכוד שוב מפקיר שוב פרטי מצביעים (שוב) 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

העיתונאי בן כספית חשף השבוע פירצת פרטיות באתר הליכוד, בעמוד שמאפשר למתפקדי המפלגה לוודא שהם מופיעים בספר הבוחרים: “אתה צריך להזין רק שם ושם משפחה. אם אתה בספר הבוחרים, אתה מקבל את איזור ההצבעה ו-4 הספרות האחרונות של מספר הת”ז”.

ההגנה היחידה על הנתונים היתה קפצ’ה, כך שמי שרצה לאסוף פרטים מהמאגר בצורה המונית צריך היה למצוא פתרון עוקף. למשל: לבצע שאילתה ישירות מול מאגר הנתונים, בלי לעבור דרך האתר. הליכוד איפשרו לבצע שאילתות ישירות ולא הערימו קשיים כמו הגבלת מספר השאילתות. זה שירות.

רשות הפרטיות חיכתה יממה – אולי כדי שכל מי שרוצה לדמפפ עותק של מאגר המתפקדים יספיק לעשות זאת בנחת – ואז פנתה לליכוד בדרישה להסיר את המאגר. בטוויטר הרשמי של הרשות כתבו:

בהמשך לפרסומים בתקשורת, הרשות להגנת הפרטיות פנתה למפלגת הליכוד והורתה לה להוריד לאלתר את הממשק שהועלה בימים האחרונים לאתר המפלגה, המאפשר לכל אדם לבדוק מי מאזרחי ישראל התפקד למפלגה. בעקבות דרישת הרשות, הממשק כבר אינו פעיל. ‏במקביל, בהתאם לסמכויות העומדות לרשותה, ממשיכה הרשות לבחון את כלל היבטי האירוע ומדגישה הן למפלגות והן לספקים החיצוניים המעניקים להן שירותים להקפיד למלא אחר הוראות חוק הגנת הפרטיות והתקנות מכוחו

הליכוד צייתו והסירו את עמוד המתפקדים מהאתר. אולם כפי שחשף רן בר-זיק, הם לא חסמו את הגישה לשאילתות ישירות מול המאגר – אולי כדי לא להקשות על האקרים איטיים במיוחד, שהיממה שקיבלו מרשות הפרטיות לא הספיקה להם לשמור עותק של כל המידע. כפי שבירזק בטוויטר:

איך אמחיש את “הסגירה” לקוראי הפחות טכנולוגיים? זה כמו שאני אשים שלט “סגור” על שער ואצפה שאיש לא יעבור שם. כל מי שיש לו ידע טכני מינימלי יראה שהוא פתוח.

בליכוד סגרו את הפירצה, שוב, אחרי מספר שעות. הם לא הגיבו לפניות בר-זיק והאחראי על האינטרנט בנושא.

מפלגת האלקטור

מפלגת הליכוד נוהגת להפקיר פרטיות של מתפקדים ושל כלל ציבור הבוחרים, כשהמקרה החמור ביותר הוא פרשת אלקטור, אשר נחשפה בפודקאסט הפופולרי סייברסייבר. בליכוד (ובישראל ביתנו) השתמשו ביישומון אלקטור לניהול הבחירות, שהיה פרוץ לחלוטין ואיפשר העתקה של ספר הבוחרים המלא של מדינת ישראל.

רשות הפרטיות של משרד המשפטים קבעה בתום הליך אכיפה כי חברת אלקטור ומפלגות הליכוד וישראל ביתנו הפרו את חוק הגנת הפרטיות והתקנות מכוחו”, והענישה אותן בכך שפרסמה הודעה שלפיה “חברת אלקטור ומפלגות הליכוד וישראל ביתנו הפרו את חוק הגנת הפרטיות והתקנות מכוחו”, וכן באישור רשמי [פדף] להמשיך ולהשתמש באלקטור במערכות הבחירות הבאות.

הליכוד אמנם מצטיינים בהפרות חוזרות ונשנות של פרטיות הבוחרים, אולם כמובן אינם היחידים. לפני 20 שנה חשפתי פירצת פרטיות באתר של עמרם מצנע, שהיה אז בראשות מפלגת העבודה, ב-2008 פירצה באתר של שאול מופז שהתמודד על ראשות קדימה, ופירצות באתרי מפלגת העבודה, הבית היהודי ומי זוכר איפה עוד.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט דגככשדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל sales@podcasti.co או בטלפון 051-562-6638, או בקרו באתר Podcasti.co לפרטים נוספים


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30~ בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇 תודות:

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.