ג’נט ג’קסון מקריסה לפטופים? יזהר אשדות תקע את ה”אינטרנט”📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט


ממיסה קשיחים

השיר של ג’נט ג’קסון מ-1989, Rhythm Nation, מסוכן. זו אינה ביקורת מוזיקה או הערה תרבותית, אלא אזהרה טכנית, שזכתה להיכנס למאגר הפגיעויות ופירצות אבטחת המידע CVE וקיבלה את המספר הסידורי CVE-2022-38392.

עובד מיקרוסופט ריימונד צ’ן פרסם השבוע באתר המפתחים של החברה אזהרה מפני השיר. עמית לעבודה סיפר לו שיצרן מחשבים גדול גילה שהשמעת השיר גורמת לדגמים מסויימים של לפטופים לקרוס. בבדיקת התקלה המשונה במעבדה התגלה שהשיר פוגע גם בלפטופים של חברות מתחרות. והמוזר ביותר: ניגון הקליפ על לפטופ אחד גרם לקריסה של לפטופ אחר.

בסופו של דבר התברר שהבעיה היא שהוא הכיל תדירות תהודה שהסתנכרנה עם זו של הכוננים הקשיחים, שיוצרו בסביבות 2005 ועבדו במהירות של 5400 סיבובים בדקה. הסתנכרנות דומה גרמה לנפילתו של גשר מצר טקומה בשנת 1940.

יצרן הלפטופים עקף את הבעיה על ידי הכנסת פילטר אודיו שניטרל את התדר המרושע. הוא לא פגע בכוננים קשיחים חדשים יותר, שבהם מהירות הסיבוב גבוהה יותר, והמעבר לכונני SSD ניטרל לגמרי את הבעיה מכיוון שאין בהם חלקים נעים.

שבר את האינטרנט כבר ב-96′

הסיפור הזה הזכיר לנו מוזיקאי אחר שהיווה סיכון טכנולוגי – יזהר אשדות. כתבה מידיעות אחרונות מ-1996, ששבה וצצה מחדש ברשתות החברתיות מדי פעם, הכריזה כי “יזהר אשדות ‘תקע’ את רשת האינטרנט”.

הכתבה האשימה את המוזיקאי בכך שבנסיון לקדם אלבום חדש שלו גרם לכך ש”ישראל כמעט והתנתקה אתמול לפנות ערב מרשת האינטרנט”, וכן כי “ספק האינטרנט שאצלו הפעיל את האתר של האלבום החדש “קיבל נזיפה משלושה סנטורים מארה”ב […] בגלל שהמכתב של המוסיקאי הישראלי גרם ל’פקק תנועה אלקטרוני’ קשה גם ברשת האינטרנט בארה”ב”. דיברנו עם אשדות בפינה על ה-Reply-Allpocalypse שלו.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל go@podcasti.co או בטלפון 051-562-6638, או בקרו באתר Podcasti.co לפרטים נוספים


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30~ בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.