זעקת האנגרי בירדז // השרת

השרת. קליק לארכיון המדור. איור: Trevor Manternach ועידו קינן, cc-by-nc

Angry Birds הוא הטטריס החדש: משחק הסמארטפונים המצליח גוזל אנשים ממשפחתם, מחבריהם, ממעסיקיהם ומכל דבר שאינו יידוי ציפורים כועסות על חזירים שגנבו להן את הביצים. בזמן האחרון נתקלתי בשני ארגונים ישראליים ניסו למנף את הפרסום והפופולריות של המשחק לטובת אקטיביזם ומחאה.

חברי תנועת “דרור ישראל” יצרו משחק בשם Angry Breads, שעליו דווח בבלוג “חורים ברשת”. השחקנים במשחק מיידים לחם על ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ “כחלק ממאבק גדול הזוכה לאהדה רבה ברחוב וברשת נגד הפערים הגדולים והמכוונים שיוצרים ביבי ושטייניץ ונגד השיטה בה פוגעים בנו ומיטיבים עם העשירים”, הסביר אודי קארו, אחד המפתחים.

פעילי אנונימוס לזכויות בעלי חיים נאבקים בימים אלו נגד התרת גידול תרנגולות בכלובי סוללה צפופים, במסגרת רפורמה שמשרד החקלאות מתכנן בנושא. כצפוי, הם הלכו על הקטע החייתי, והפיצו מדבקות ושלטים עם תרנגולות שעוצבו כמו הציפורים מהמשחק, לצד הכיתוב “כל החיים בכלוב… פלא שהן זועמות? כלובי סוללה הם התעללות!”

באמצע מרץ הוגשה הצעת חוק פרטית שתחייב להעניק לחיות במשקים חקלאיים מרחב מחיה גדול יותר. משרד החקלאות מסר כי ההצעה תידון בוועדת השרים לחקיקה. מעניין כמה מהשרים יקשיבו וישתתפו בדיון החשוב, וכמה מהם יהיו שקועים באייפון 4 החדש שקיבלו, מיידים שוב ושוב ציפורים כועסות על חזירים שגנבו להן את הביצים.

ועוד ציפורים

אנגרי ברדז מהפכות בעולם הערבי.

אנגרי ברדז מצרים של אביתר סריזדה. פורסם גם במולטיספירה.

אנגרי ציפורעס של ניצן סדן. עוד כאלה ב-ynet מחשבים.

תחפושות פורים של אנגרי בירדז.

מכונית שהתחפשה לאנגרי בירד.

פרסומת לאיזה שירות תוכן סלולרי שלא קשור לאנגרי בירדז אבל רוכב על ההצלחה.

Hungry Birds של אור רייכרט.

_________________________
הפוסט התפרסם במקור כחלק ממדור "השרת" בגליון 4.2011 של מגזין פירמה של גלובס

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

2 תגובות לפוסט “זעקת האנגרי בירדז // השרת”

  1. עידן דקל on 5 במאי, 2011 08:54

    האנשים מאחורי שירות התוכן הסלולרי הצליחו להיות חצופים פעמיים, כשגנבו את הרעיון מ”אנגרי בירדז”, אבל את העיצוב של הציפורים מ-For the Birds של פיקסאר.
    את החזירים אין לי מושג מאיפה הם לקחו.

  2. צפריר כהן on 5 במאי, 2011 12:57

    שכנעו אותי. אני מפסיק למחזר סוללות.

פרסום תגובה