אודות ותודות

עידו קינן. צילום: חדר 404

חדר 404 (יש גם באנגלית) הוא הבלוג של עידו קינן (רסס, רסס פידברנר). אפשר ליצור איתי קשר בת”ד 404.

Room 404 is Ido Kenan’s blog. Contact me at P.O.Box 404.

התמונה שהיתה פה נעלמה? חמור מאוד

אודות העידוק

אוהב לקרוא, לכתוב, לבשל ולאכול. מגדל שני חתולים, מלפוף ובאדינג’אן.

מפיק פודקאסטים לעצמו ולאחרים ב-Podcasti.co. מרצה ומנחה אירועי טכנולוגיה. מגיש הפינה “האחראי על האינטרנט” בגל”צ

היסטוריה מקצועית: הגשת “רבע לדיגיטל” בגלצ, כתיבה ב”המקום הכי חם בגיהנום“, מוסף פירמה של גלובס, מוסף הארץ, הבלוג מיינדסט של מט”ח, טיים אאוט תל אביב, העין השביעית וליברל, ניהול נוכחות הרשת של “העין השביעית” וכתיבת הטור השבועי “התיקונים” וכתבות וטורי דעה; כתיבת הטורים “עידוק ברשת” ו”מהנעשה במולטיספירה” ב-ynet. השתטות מול המצלמה במערכוני היפופוטם הפקות יוקרה ובסרט “המוסד 2”; ניהול נוכחות הרשת של ynet; ניהול בלוגיית פ.צ.בלוגים באורנג’; כתיבה על אינטרנט במקו (כל הכתבות), כתיבה על אינטרנט ותרבות דיגיטלית בכלכליסט (כל הכתבות), עריכה וכתיבה ב-nre הרשת ב-nrg מעריב, כתיבה על טכנולוגיה בחיים ברשת של נענע (כל הכתבות), כתיבה על אינטרנט ב-TheNet/Sivan.com/וואלה מחשבים (כל הכתבות), ניהול קהילות ב-ICQ, עבודת QA בסאפיינס טכנולוגיות. כתבות שלי הופיעו גם במגזין המדע גלילאו, מוסף הארץ, כתב העת פנים, שבועון הבידור והטלוויזיה רייטינג ופורטל אונלייף, בין השאר.

אורחים

לאורך השנים התארחו בבלוג כותבים אורחים, ובהם: “קורדורוי”, מיזמאי אינטרנט; אדר שלו, כתבת מחשבים ומדבירה; דורה קישינבסקי, אשת רוח ועיתונאית; תומר ליכטש, יוצר תרבות דיגיטלית ומפתח תוכן; “סמי קונדקטור”, מאז שאיבד רגל אחת הוא מוליך למחצה; ניבה שושי, תלמידת מחקר במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת וירג’יניה; ארד אקיקוס, מנכ”ל משותף של וונרף אינטראקטיב, אסטרטגיה ופרסום בקהילות; גילעד נס, סתם אחד; גדי שמשון, ממייסדי האינטרנט הישראלי; “יהודי שהתפכח”, מראשוני הבלוגרים והטוקבקיסטים בארץ ישראל זיע”א; אהרן פוירשטיין, תסריטאי ומורה לקולנוע ובעל הבלוג “הפרוייקט הגדול” ברשימות; שירה קריצ’מן, מתמטיקאית; שרון אסיסקוביץ, עמית פוסט-דוקטורט ומרצה אורח, המחלקה למדע המדינה והמרכז ללימודים יהודיים, אוניברסיטת וויסקונסין-מדיסון; קורי דוקטורו; אביהוא קדוש, שליח חדר 404 לניו יורק והאיש הכי דומה לפראנק זאפה שיצא לי לפגוש; אפרת אסקירה; העלמה עפרונית; דן מלמד; יהונתן זילבר, עיתונאי, עורך ערוצי דיגיטל וגברים במקו, וכותב הבלוג a digitali.st; יהונתן קלינגר, עורך דין שעוסק בתחום דיני המידע וכותב את הבלוג Intellect or Insanity; סהר הראל; רועי אחירון; מירן פחמן, מנהל קריאייטיב בחברת הפרסום מקאן דיגיטל, וכותב בלוג על הפרסומות הטובות בעולם.; טל גוטמן, כותב הטור “קפסולת זמן” במדור הדיגיטל של מקו, ואת הבלוג “קורות ממלכת עילם” באינטרנט. רוצים להציע פוסט? לכו לכאן.

אמרו עלי

“אלוהים הוא לא זה שנמצא בפרטים הקטנים – זה עידו קינן, עיתונאי חובב אינטרנט ותקשורת, אחד מחלוצי הבלוגוספירה הישראלית. קינן מבדר את קוראיו באמצעות טעויות מביכות של אתרי אינטרנט ועיתונים, שנינויות קצרצרות ונושאים אחרים. יש גם כותבים אורחים מהברנז’ה, מפעם לפעם” – אדר שלו (מקו, 4.10.2009)

“הבלוג הוותיק והנרגן, שלא לומר נודניק” – רונית רוקאס (הארץ, 23/12/2008)

“סוג של חיית רשת שכזו” – קרן נויבך (רשת ב’, 22/12/2008)

“אתר אינטרנט שאני חייבת להיכנס אליו לפחות פעם ביום: ROOM 404, מאז ש’הגלוב’ של יובל דרור נסגר” – לינוי בר גפן (פנאי פלוס, 26/6/2008)

“צר לי על משלח היד שבו בחרת: לחיות מדמם של אנשים יצירתיים שלא רק מפטפטים עצמם למוות, אלא גם עושים. ולא רק עושים, אלא מוציאים מכספם כדי לתמוך הלכה למעשה באידיאולוגיה שלהם. אבל למרבה הצער, דגים פרזיטיים המנקרים את גבם של כרישים, מוכרים לנו מהטבע” – רון מיברג (“העין השביעית“, 11.7.2010).

“עידו קינן, אחד הבלוגרים החשובים בישראל, כלומר כזה שלינוי בר גפן העידה באחד הראיונות כי היא קוראת קבועה שלו” – בן זילכה (“העיר”, 5/9/2008)

“404 פעמים בוז לעידו קינן שכנראה מתחבא יותר מדי בבלוג המסכן שלו וכבר שכח איך זה החיים האמיתיים בחוץ” – עיתונאי שמעדיף להישאר בעילום שם (טוקבק בבלוג של ביט תקשורת, 30/5/2007)

“עידו קינן כנראה מרחרח את הרשת יותר טוב ממה שהכלב שלי מרחרח את השתן שלו” – דוד אבוטבול (אבוטבלוג, 3/1/2006)

“[חדר 404 הוא] בלוג שהוא בבואה של התקשורת האינטרנטית: אייטמים קצרים, מהירים, המוסרים עדכונים חדים על המתרחש במדיה ומלעיג[ים] על טיפולן של מערכות כאלה ואחרות בחדשות. הומור ישיר של ויצים אקטואליים, ברנז’אי משהו, ועדיין יעיל מאוד” – אורי קציר (אפלטון, 27/05/2005)

“קינן הוא עיתונאי רשת, שיודע לתפוס את כולם (טוב, את רובם) עם המכנסיים למטה” – עמיחי שלו (נענע, 28/06/2007)

“במשך קרוב לשלוש שנים מסקר שם קינן את מה שקרה השבוע ולפני דקה בעולם בעולם האינטרנט, ועושה את זה באופן דל שומן, מצחיק, ועם אפס בלבולי מוח מסביב” – אסף אביר (נענע, 01/10/2006)

“מי שלא מכיר את הבלוג המבריק הזה – זה המקום אחד המקומות הכי טובים לביקורת אינטרנט עברית בנמצא” – גיא חג’ג’ (השרת העיוור, 30/9/2005)

“חדר404, הבלוג של עידו קינן AKA עידוק. עיתונאי דור 3.5 ובחור חביב. כותב ומבקר על כל מה שהולך במדינה” – דורי בן ישראל (מזבלה, 31.8.08).

“‘חדר 404’ הוא בלוג ביקורתי, מצחיק, שנון וציני שתכופות מגלה מחדלים שונים ברשת בישראל וגם בחו”ל” – אילנה ברודו (נענע10, 7.2.2011).

“הוא עוסק בכל מיני נושאים, אבל יש תמה שלטת, והיא ‘רבאק, איזה ניג’ס עידוק'” – דורה קישינבסקי (OMG, 14.10.2008)

זכויות יוצרים

תכני הבלוג המקוריים חופשיים לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike) (הרשיון באנגלית, עברית), אלא אם צוין אחרת. במידה ומישהו יעשה שימוש בתכנים תוך הפרת תנאי הרשיון, הרשיון יסתיים אוטומטית בהתייחס לאותו שימוש, ויחול עליו חוק זכויות היוצרים הישראלי על כל המשתמע מכך.

התגובות המתפרסמות בבלוג חופשיות גם הן לשימוש תחת רשיון Creative Commons מסוג ייחוס-שיתוף זהה (CC-by-share alike). אם אינכם מעוניינים שתגובותיכם יקבלו רשיון זה – אל תגיבו כאן.

תכני הבלוג הלא-מקוריים מופיעים כאן ברשות או בשימוש הוגן.

העושים במלאכה

וובמאסטר: אהוד קינן
התקנה, טכנוע ותמיכה טכנית: אהוד קינן ,תומר ליכטש ושחר שמש
סיוע טכני: Hebrew WordPress
תמונות הדיוקן שהיו פה קודם: צילום של קורנית סטולר; דיוקן עצמי.
יועצת לשונית: ד”ר תמר עילם גינדין
עורך בכיר לכלכלה וחברה: נחמיה שטרסלר
הלשנתי לחדר 404 וכל מה שקיבלתי זה את הלינק המחורבן הזה

פלטפורמה

Room404.net בוורדפרס (12/9/2005-)
בלוגלי (1/10/2007-18/2/2008)
שוקס (24/8/200514/11/2006); ייבוא פוסטים משוקס: הלל סטולר
ביט.קו.איל (7/2005-9/2005)
ישראבלוג (15/1/200323/6/2005)

עיצוב

Silhouette של בראיין גרדנר, בגיור אח”י דקר (2/2008-)
קובריק של מייקל היילמן (9/2005-2/2008)

(עמוד האודות עודכן לאחרונה ב-10.1.2019)