אילן מאסק ממשיך לחטוף יוזרים בטוויטר

בשבוע שעבר סיפרתי בפינה “האחראי על האינטרנט” בגלצ על ההחלטה החד-צדדית של הגאון העסקי™ אילן מאסק, הבעלים של פלטפורמת הסושיאל טוויטר, לחטוף את היוזר @X עבור שמה החדש והבעייתי מותגית ומשפטית של הפלטפורמה. היוזר היה לפני כן בידיו של משתמש שהחזיק בו יותר מעשור וחצי, שלא קיבל הזדמנות לנהל מו”מ עם החברה, ופשוט הועבר לשם משתמש ארוך וגרוע כמו ההחלטות של מאסק מאז שרכש את טוויטר.

מאסק ממשיך עם ההתנהלות הבריונית הזאת. לאחרונה הוא חטף את היוזרים @XAI, שמוביל לאתר של חברת הבינה המלאכותית החדשה של מאסק, xAI; ואת המשתמש @Music, המרמז על פעילות בתחום המוזיקה.

יוזר הטוויטר @music אחרי שנחטף על ידי טוויטר
@music אחרי שנחטף על ידי טוויטר

“לפני 16 שנה יצרתי את @music והפעלתי אותו מאז ועד היום”, צייץ אתמול ג’רמי ווט. “כרגע טוויטר / X פשוט חטפו אותו ממני. סופר כועס”. הוא צירף צילומסך של הודעת החטיפה שקיבל מטוויטר, שבה החברה הודיעה לו חד-צדדית שהעבירה את היוזר שלו ל-@musicfan, ופירטנו להלן שמות משתמש נוספים שתוכל לבחור מהם”. השמות – @musicmusic, @music lover ו-@music123 – אינם פנויים, אלא רשומים על ידי משתמשים מאז 07′-08′ (אם כי לא היו פעילים כבר שנים). כשאחד המתגלצ’ים ציין שמיוזיקמיוזיק תפוס, ווט השיב: “או וואו, אפילו לא חשבתי להסתכל על החלופות שהם הציעו. גם הן כבר בשימוש! אז אם אבחר אחת, אהיה שותף בגניבת חשבונות נוספים 😡”.

הצייצן ג’ון וורל הציע חלופה הגיונית יותר: “מה לגבי @twitter? נראה שהוא פנוי עכשיו…”

へりおん@ランダー, המשתמש היפני שהפעיל את היוזר @xai, אפילו לא קיבל הודעת חטיפה. הוא גילה שהיוזר שלו נחטף כשהתחבר לשירות, וראה שמ-@xai הוא הפך ל-@xai_. דיאם ממשתמש אחר סיפר לו שמאסק הוא החוטף. מאשבל דיווחו שהשיטשואו לא הסתיים שם: שם המשתמש החדש – @xai_, נחטף גם הוא ממשתמש אחר, שרשם אותו ב-2015 וכעת הועבר לשם המשתמש @xai__1.

מאסק, כמו מאסק, חטף יוזר גם לשימושו האישי. עם כניסתו לחברה, חטף את היוזר @e, בלי הסכמתו של המשתמש שרשם אותו, כך דיווחה זואי שיפר. אולם @e מציג היום את השם “ג’ון יוטה”, יש לו אפס ציוצים והוא עוקב אחרי שלושה צייצנים: אתר החדשות laist.com, מנהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי האמריקאי נאס”א ומאסק.

מאסק הודיע בדצמבר 22′ על כוונתו לפנות 1.5 מיליארד שמות משתמש שאינם פעילים – “אלו מחיקות חשבונות מובנות מאליהן, בלי ציוצים והתחברות במשך שנים”. הצעד הזה צפוי למחוק תכנים ישנים ולשבור לינקים והטמעות של אותם תכנים – כולל של יוזרים מפורסמים. הני”ט דיווח זמן קצר לאחר מכן כי בכוונת מאסק להעלות את שמות המשתמש למכירה פומבית כדי להגדיל את הכנסות החברה. זאת אחרי שכניסתו לחברה ומדיניות החזרת הנאו-נאצים לטוויטר הביאה לבריחה המונית של מפרסמים.

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.