כמה כספי ציבור העלים באוויר קמפיין אורי גלר של פיקוד העורף? צה”ל מסרב לענות

קמפיין אורי גלר באתר פיקוד העורף, אוחזר ב-11.5.2014

“מה הקשר של אורי גלר לפיקוד העורף?”, שאל הפייסבוק של פיקוד העורף בחודש שעבר. “הוא רוצה כסף ואתם רוצים לבזבז אותו על שטויות?”, ניסה אביב מזרחי. “הוא יופיע בתשדיר שאומר מה לעשות במתקפת טילים ויסביר שלא צריך כוח על טבעי אלא להשיב להתראות של פיקוד העורף ולאזעקות? יש לי פשוט כוח על של חיפוש בגוגל וחשיבה על מה שצפוי מדי”, ניחש האח אהודק. “אני יודע! שניהם עולים המון כסף ומספקים רק בידור במקרה הטוב”, העריך עמית שוסהיים. “אני יודע! שניהם עולים המון כסף ומספקים רק בידור במקרה הטוב”, ספיקלץ עוז פורמן.

כולם צדקו. צה”ל, שמשבית אימונים כאמצעי לחץ לקבל תוספת תקציב, ופיקוד העורף בפרט, שביטל את תרגיל העורף הלאומי בתירוץ של מצוקה תקציבית, מבזבזים כסף על קמפיין בכיכוב גלר, מכספי המיסים כמובן. כמה הקמפיין עולה, וכמה מתוך זה שולם לגלר? שאול אמסטרדמסקי ביקש לדעת, וזו האין-תשובה שהוא קיבל:

אי-התגובה של משרד הבטחון לשאלה על עלות קמפיין אורי גלר של פיקוד העור,

אמסטרדמסקי כותב:

הם ענו על הכל, חוץ מעל השאלה. שקיפות? דין וחשבון למשלם המסים מה בדיוק עושים שם עם הכסף שלו? זה לחלשים.

לא רוצים להגיד? לא צריך.
פניתי הבוקר דרך חוק חופש המידע. זה ייקח אמנם חודש, ואולי אפילו יותר, ואולי בדרך הם פשוט יסכימו למסור את המידע הזה למישהו אחר. שיהיה. בסוף המספר הזה ייצא החוצה. וזה בכלל לא המספר (שלא יכול להיות גדול מדי), זה הפרנציפ – זה הכסף שלנו, אנחנו דורשים לדעת מה אתם עושים איתו. תפנימו, זו דרישה לגיטימית.

גם אתם מוזמנים לפנות למחלקת חופש המידע של צה״ל, ולהגיש בקשה דרך חוק חופש המידע בכל נושא שתרצו. למשל, אתם יכולים לשאול מה העלות השנתית של יישור השיניים לילדי אנשי הקבע בצבא. או מה העלות השנתית של סבסוד חבילות הנופש לאנשי הקבע. או מה העלות השנתית של הטבות המס שאנשי הקבע מקבלים. מה שבא לכם. תציפו אותם. נראה מה הם יעשו עם זה. (הגשת כל בקשה עולה 20 שקל)

בנוסף לכך, אני מציע להציף את הפייסבוק של פיקוד העורף, הטוקבקים בפרסומת ביוטיוב ואת אמצעי התקשורת השונים שמפורטים באתרו, ולדרוש תשובה: כמה כסף בזבזתם על הקמפיין הזה?

[עדכון] יאן ינקו קוטליארסקי תוהה בתגובות: “הקמפיין הזה פשוט בושה. במקום להשקיע את זה בהקמת אפליקציה ייעודית שבלחיצה על כפתור תגיד איפה נמצא המרחב המוגן, עושים את כל הסימפוזיון הזה. אי אפשר לעשות שיתוף פעולה עם ווייז? גוגל מאפס? חסרות אפליקציות? מה עם ממר”ם, הם לא יכולים לפתח משהו ייעודי? בעצם, בטח גם באפליקציה צה”ל היו בטח מוצאים איך להוציא 100 אלף ש”ח על משהו שאמור לעלות 10K במקרה הרע”.

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.