😷 נקלעתם למיון בזמן התקיפה? איכילוב חשפו את הפנים שלכם בסרטון אבטחה

ב-3:30 לפנות בוקר הגיעו 5 אנשים ברכב לבית החולים איכילוב במרכז הרפואי ת”א ע”ש סורסקי, נכנסו למיון ויצאו ממנו בריצה כשהם תוקפים מאבטחים שניסו לעכבם, כך עולה מסרטון מצלמות מעקב שהפיץ איכילוב. הסרטון, שהופץ שעות ספורות לאחר האירוע, הוא באיכות גבוהה ובצבע וללא טשטוש פנים, כך שהוא מאפשר לראות בבירור את פניהם של חלק מהתוקפים – שזה נחוץ כדי לזהותם ולאתרם – אבל גם של מבקרים ומטופלים שנכחו במקום, שאין הצדקה לפגוע בפרטיותם הרפואית.

סרטון התקיפה בדארקפוסט ביוטיוב של איכילוב. הסתרת פני המטופלים לא במקור

הסרטון. הסתרת פני המטופלים לא במקור

סרטון התקיפה בדארקפוסט ביוטיוב של איכילוב. הסתרת פני המטופלים לא במקור

הסרטון. הסתרת פני המטופלים לא במקור

באיכילוב העלו את הסרטון ליוטיוב כדארקפוסט (תוכן שאינו מופיע בפרופיל ובחיפוש, וזמין רק למי שקיבל לינק ישיר), ושלחו לינק לכלי התקשורת, שחלקם העלו את הסרטון במלואו.

סרטון התקיפה באיכילוב באתרי החדשות בגוגל ניוז

הסרטון בחדשות

בנוסף, איכילוב פרסמו את הסרטון בפייסבוק שלהם, ולינקקו בטוויטר שלהם לעותק יוטיוב נוסף שלו, שמפרסמו הסיר אותו בינתיים (אולם הציוץ בטוויטר עדיין באוויר).

סרטון התקיפה בפייסבוק של איכילוב. הסתרת פני המטופלים לא במקור

הסרטון בפייסבוק. הסתרת פני המטופלים לא במקור

סרטון התקיפה שהוסר מיוטיוב בטוויטר של איכילוב

הסרטון בטוויטר של איכילוב

“השימוש במצלמות פנימיות כדי למנוע אלימות כלפי מאבטחים הוא שימוש נכון, אבל הפרסום של הצילומים בלי טשטוש, כאשר פרטיהם של מבקרים בבית החולים שלא היו מעורבים בתקרית נחשפים, הוא פגיעה בפרטיות”, אומר היועמ”ש של התנועה לזכויות דיגיטליות, עו”ד יהונתן קלינגר. “עצם הזיהוי שלהם כמי שהיו בבית חולים מעיד לא מעט ומאפשר ללמוד על המצב שלהם. לפי הנחיות משרד המשפטים, כל שימוש במצלמה למעקב ואגירה של תמונות דורש כי המצולמים יקבלו מידע על השימושים שיעשו בשימוש. כרגע, השימוש בפניהם לצורך הצגתם באינטרנט וברשתות חברתיות אינו, ככל הנראה, הולם את המטרה”.

[עדכון 18:33] חוק הגנת הפרטיות אוסר “פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו” ו”פרסומו של ענין הנוגע לצנעת חייו האישיים של אדם, לרבות […]מצב בריאותו”. אבל “במשפט פלילי או אזרחי בשל פגיעה בפרטיות תהא זו הגנה טובה אם […] הפגיעה היתה בדרך של צילום, או בדרך של פרסום תצלום, שנעשה ברשות הרבים ודמות הנפגע מופיעה בו באקראי”. [\עדכון]

תגובת איכילוב תתפרסם כאן אם תתקבל.

תגובות

3 תגובות לפוסט “😷 נקלעתם למיון בזמן התקיפה? איכילוב חשפו את הפנים שלכם בסרטון אבטחה”

 1. ריקו on 28 בספטמבר, 2017 16:57

  בחופי חדרה יש מצלמה מעל כל מקלחת בחוף ואפילו אחד מול מקלחת \ שירותים סודי ולא מוכר מאחורי המשרדים בחוף

 2. עידו קינן on 28 בספטמבר, 2017 17:36

  בכל חופי חדרה? ואיפה המקלחת הסודית?

 3. ריקו on 29 בספטמבר, 2017 19:12

  בחוף המרכזי המוכרז של חדרה (יש מצלמות גם בחוף הצפוני ללא מצילים), המקלחות נסגרות מידי יום ב 5 עד 6 בערב, מאחורי בניין המשרדים של הנהלת החוף יש חדרון שירותים מקלחת שפתוח עד שעות הלילה.

  https://www.hadera.muni.il/he-il/אתר-העיר/חדשות/ארכיון-חדשות/2017/82017/הותקנו-מצלמות-אבטחה-לאורך-החוף/

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.