ערוץ 1 ישדר כנראה את “שיטת השקשוקה”

קומוניקט של רשות השידור:

להלן החלטת הועד המנהל של רשות השידור בנושא שידור הסרט ‘שיטת השקשוקה ‘ בערוץ הראשון:

חברי הועד המנהל של רשות השידור קיבלו את הסרט ולדעתם הסרט מעלה בעיה חשובה והעובדה שלא נמצא ערוץ שהסכים לשדרו היא לכשעצמה בעייתית.

מתפקידיו של השידור הציבורי להביא לידיעת הציבור גם נושאים שנויים במחלוקת, שהערוצים המסחריים מסיבות שלהם אינם מעוניינים לשדר.

הועד המנהל קיבל דיווח מהיועצת המשפטית ומן המנכ”ל, שמינה שני עובדים בכירים לאשר שינויים מסוימים.

הועד המנהל רשם לפניו כי המנכ”ל, שהוא העורך הראשי של הרשות, החליט לשדר את הסרט והוא מחזק את ידיו בנקודה זו.

אבל צריך לזכור שיוצר הסרט, מיקי רוזנטל, סירב לשינויים בסרט בעבר, ולדברי יונה ויזנטל, סמנכ”ל התוכן של yes, זו הסיבה שהם החליטו לא לשדרו. כך דיווחה ולווט מכנס שערכו בנושא איגודי הבמאים והתסריטאים, שנערך ב-31/8/2008:

ויזנטל הסביר שהסיבה שוויתר על הסרט היא שהוא לא תאם לבריף שקיבל: היוצרים, כך לדבריו, הוסיפו 20 דקות על סרטן והאשמת האחים עופר בכל מיני תחלואים לא נראתה לו הדבר הנכון. אף שביקש מרוזנטל ומאילן עבודי, הבמאי לעשות שינויים שונים ואלו נעשו, זה לא סיפק אותו עדיין והוא ויתר, ונפרד בידידות – כך הוא מקווה – מהסרט ומהשניים. המפעלים המזהמים האלו, כך אמר, היו בבעלות המדינה 70 שנה ועוד שבע שנים בבעלות משפחת עופר. הון ושלטון, הוא אומר, לא קשורים לסרטן.

תגובות

4 תגובות לפוסט “ערוץ 1 ישדר כנראה את “שיטת השקשוקה””

 1. נילי on 15 בספטמבר, 2008 18:42

  כמו שכבר אמרתי איפשהו, כל זה יפה ונחמד, אבל אם הם באמת ירכשו אותו בסוף, מעניין יהיה לראות מתי הם ישדרו אותו. אני מנחשת שבין “שירה בשידור” בשעה 1:30 בלילה, לזו שאחריה ב-3:00 בבוקר. או ביום שבת במקום: “סליחות – פרקי סליחות בנוסח יהודי גאורגיה מבית הכנסת “קול יעקב” שבשכונת רוממה בירושלים”
  (ציטוט אמיתי שקרה בחיים, שם, שם)

 2. ג'וני on 15 בספטמבר, 2008 19:36

  מה אתה אומר, בעצם?

 3. שי on 15 בספטמבר, 2008 19:44

  לא יהיה לזה רייטינג בגרוש בערוץ 1

 4. גרבולון on 17 בספטמבר, 2008 16:54

  אני בכול אופן רכשתי שני עותקים דרך האתר שלהם, וממליץ לכולם לעשות כמוני

פרסום תגובה