עוד עלילות קופיפייסט של KCS

הפוסטים על העתקת העיצוב של האתר של ברק אובמה לאתרים של בנימין נתניהו ושל רוביק דנילוביץ’, שנבחר לראשות עיריית באר שבע, מתגלות העתקות נוספות של חברת בניית האתרים KCS.

המגיב משה שרף תוהה: “והלוגו של פרויקט ‘שדרות שלנו‘, לא מזכיר לך משהו?”

וואלה, מזכיר.

אריאל כותב: “גם האתר שלהם עצמם לא הכי מקורי”, ומביא לינקים למאמר “37 כללים ליצירת לוגו“, שהועתק בגירסה מקוצרת מהמאמר “45 Rules for Creating a Great Logo Design” של מעצב האתרים טאנר כריסטנסן (Tanner Christensen).

“37 כללים ליצירת לוגו” נכתב על ידי קובי חדד. השם צלצל לי מוכר: פעם דיווחתי שחדד רכש את הדומיין WindowsVista.co.il זמן קצר אחרי שמיקרוסופט הכריזה כי כך תקרא למערכת ההפעלה שלה, מה שנראה כמו פעולת התנחלות רשת בוטה. אתה לא חושש שמיקרוסופט יתבעו אותך, שאלתי אותו. “לא. יש עם זה בעיה? אם איגוד האינטרנט הישראלי מרשה לקנות… אני קונה הרבה דומיינים, וכשיש דומיין שהוא בבעיה, מרימים טלפון מהאיגוד. זה מפוקח, זה לא תהליך אוטומטי ב-100 אחוז”. מיקרוסופט ישראל מסרה אז שפנייה לחדד לא עומדת על הפרק.

ומה המטרה ברישום הדומיין? חדד הסביר: “רשמתי אותו כדי לפתוח פורום שידבר על Windows Vista. הוא אמור לקום לקראת סוף השנה הזאת. זה איזשהו פורום של שאלות-תשובות”. חדד המשיך והסביר כי “זה נראה לי נכון גם מבחינת SEO-חיפוש, וגם זו מילה רלוונטית מאוד לתחום. זה כוח מבחינת מנוע חיפוש כשיש לך מילה כזאת וזה יהיה אתר תוכן וייכנסו אליו הרבה אנשים”.

כרגע יש באתר יש הודעה לפיה “חברת KCS בניית אתרים תקים בקרוב על דומיין זה את פורום התמיכה הבלתי רשמי למערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, חלונות ויסטה”. על המילים “בניית אתרים”, שחוזרות פעמיים בטקסט המלא, יש לינק לאתר של KCS. כשראיינתי את חדד באמצע 2005 הוא הבטיח שיהיה שם פורום עד סוף השנה. עכשיו סוף 2008. הוא לא התכוון להקים שם פורום, הוא פשוט רצה דומיין טוב להריץ עליו SEO לחברת בניית האתרים שלו. מסתבר שזה עבד: ביבי וראש עיריית באר שבע קנו ממנו עיצוב יד שנייה.

תגובות

26 תגובות לפוסט “עוד עלילות קופיפייסט של KCS”

 1. אילן on 16 בנובמבר, 2008 15:15

  באמת לא יפה שאובמה העתיק מהשדורותיים את הלוגו…

 2. מר בן ישראל on 16 בנובמבר, 2008 20:33

  השני מלמטה כמעט קופי
  http://tinyurl.com/404-logos

 3. ועוד אחד on 16 בנובמבר, 2008 20:36

  אני לא מבינה מה אתה רוצה מ- KCS.
  הם חברה שבונה אתרים על סמך תבניות מוכנות מראש. הם גם מסבירים את זה ללקוחות.

  למרות שהם מתגאים בכך שהמערכות שלהם מבוססות על קוד פתוח, הצד הימני של הטקסט לא מופיע בפיירפוקס, אז התקשיתי לבדוק אם זה מופיע באתר.

 4. מאור קפלנסקי on 16 בנובמבר, 2008 23:37

  עושה רושם ש KCS היא עוד אחת מחברות האינטרנט המסחרי בישראל עם מקצועית מפוקפקת.

  מצד שני, גם אני חושב שלא צריך לקטול אותם יותר מדי.
  לגבי ביבי ודנילוביץ’ אני בטוח שמנהלי הקמפיינים שלהם ביקשו מ- KCS שיעשו להם אתר “כמו זה של אובמה”.
  ביקשו – עשו!

  ולגבי המאמר – תרגום של מאמר מחו”ל זה לגיטימי לגמרי.

 5. edge on 17 בנובמבר, 2008 00:35

  בטח שלגיטימי, מאור. דרך אגב, גם לתרגם ספרים מחו”ל זה לגיטימי לחלוטין. אני לא אתפלא אם בקרוב בסטימצקי תוכלו למצוא את הספר “מובי דיק” של הוצאת הספרים החדשה והבועטת KCS. אולי אם ישאר להם זמן אחרי שהם יגמרו לשחוק את כפתורי Ctrl C ו-Ctrl V במקלדת שלהם הם גם יעשו סרט – שלומי פוטר.

 6. ראובן on 17 בנובמבר, 2008 09:50

  יש בארץ שלנו כמה חברות מחורבנות שגובות מחירים מטורפים עבור אתרים מחורבנים, ובכל זאת, שולטים על כ%80 מהשוק. KCS ודרונט הם דוגמאות טובות. כשאני רואה אתרים שלהם, כואב לי הלב. בתור מנהל פיתור בחברה זעירה, אנחנו נאבקים על כל לקוח, כשאנחנו עושים עבודה מקצועית יותר וזולה יותר.

 7. אלעד-וו on 17 בנובמבר, 2008 17:23

  מאור: לא, תרגום בלי קרדיט זה לא לגיטימי, לא לחלוטין, ולא בכלל. זה פלגיאט. עם נתינת קרדיט, זה לא חוקי (בהנחה שהמקור לא CC, ושלא קיבלו רשות). אבל בלי קרדיט זה הרבה יותר גרוע.

 8. עידו קינן on 17 בנובמבר, 2008 17:27

  מאור, זכויות יוצרים מחולקות לזכות מוסרית (קרדיט) וזכות קניינית (רשות לפרסם, לתרגם וכו’, ותשלום תמלוגים). מי שהעתיק ולא נתן קרדיט, פגע גם בזכות המוסרית (ובעצם התחזה כאילו הוא כתב את זה) וגם בזכות הקניינית.

 9. ניצן פלס on 18 בנובמבר, 2008 12:03

  עידו, כמו “ועוד אחד” שלא מגיב בשמו, אני באמת לא מבין מה אתה רוצה מ KCS.

  למה בכלל השם שלהם מופיע בפוסט שלך?

  אני לא יודע אם אתה מכיר את ההתנהלות של לקוחות מול חברות לבניית אתרים, אבל בשביל הסיכוי הקלוש ביותר שחברת KCS לא אחראית על ה”העתקה” אלא הלקוח שלה, הייתי מסיר את ההאשמה הזו.

  אני גם לא משפטן, ואני לא יודע אם חברה לבניית אתרים נקראת עבריינית, במקרה והלקוח שלה דרש ממנה משהו שהוא לא חוקי, לכאורה. אף אחד מאיתנו לא יודע מי דרש את העיצוב הזה – החברה לבניית אתרים או הלקוח. לדעתי הלקוח הוא זה שדרש את העיצוב. לא נראה לי שחברה ותיקה כמו KCS תסתכן בפוסטים של “אהבה” מכל הבלוגיה.

  עולה כאן טענה של העתקת מאמר של “37 כללים ליצירת לוגו”. אני פשוט לא מבין, לי זה נראה כמו התנכלות מכוונת שלך: נהוג ומקובל בכל עולם האינטרנט להשאיל תכנים ולציין את המקור שממנו הם נלקחו, כקרדיט. מה לא בסדר במה שהם עשו?

  ועוד משהו – אם אתה מחליט שהלוגו של Mysderot דומה ללוגו של אובמה, אז התפרעת לחלוטין. אני בעסק הזה את מעט הזמן הדרוש כדי להכיר הרבה מאוד סימני לוגו דומים. זה פשוט הזוי. אם כבר בוצעה העתקה בוטה ודוחה – היא נעשתה על ידי רותם ריעני – http://www.rotemreani.co.il

  גילוי נאות: אני מכיר את החברה’ מ KCS כקולגות ויצא לי לפגוש אותם פעמיים בימי חיי.

 10. רוני on 18 בנובמבר, 2008 12:35

  סליחה על הצרפתית אבל מאיפה הפלצת את השטויות האלה?
  מר”צ משלים לך כמה גרושים?

 11. עידו קינן on 18 בנובמבר, 2008 14:32

  ניצן,

  1) חברה שלקוח מבקש ממנה להעתיק אתר צריכה להשיב לו: אין באפשרותי לעשות זאת, זה לא אתי ועלול להוביל לתביעה על הפרת זכויות יוצרים. בין אם החברה התבקשה לעשות זאת ובין אם היא עשתה זאת על דעת עצמה, שני הצדדים אחראיים: החברה שבנתה את האתר בפורמט מועתק, והלקוח שמסכים שהאתר המועתק יושק.

  2) גם האתר ש-KCS בנתה לרוביק דנילוביץ’ הועתק מהפורמט של אובמה. ביקש, לא ביקש, העובדה היא ש-KCS העתיקה.

  3) זה ש”נהוג להשאיל תכנים ולציין את המקור שממנו הם נלקחו, כקרדיט” לא אומר שזה בסדר או שזה לא הפרת זכויות יוצרים. מה שנהוג, אגב, זה לצטט מתכנים ולתת לינק למאמר המלא, מה שמכוסה תחת “שימוש הוגן”. פה הועתקה רשימה של 37 מתוך 45 סעיפים, והיא הועתקה ללא קרדיט. ה”קרדיט” שמופיע שם כרגע, “בבליוגרפיה” עם כתובת שאינה קליקה, הוא כסתוח שלא משנה את העובדה שמדובר בהעתקה. בנוסף, הלינק הזה לא היה שם במקור, ונוסף רק אחרי הפרסום פה, ושמרתי עותק של האתר לפני התוספת כי תיארתי לעצמי שמשהו כזה יקרה.

 12. עידו קינן on 18 בנובמבר, 2008 14:47

  לא, “רוני”, מרצ לא משלמים לי. אני עניתי, עכשיו תורך: מי אתה, ומי משלם לך?

 13. ועוד אחד on 18 בנובמבר, 2008 19:48

  ניצן יקירי,

  לא הבנתי את טענתי. זה לא ש- KCS בסדר, הם לא.
  רק רציתי להגיד שללקוחות שלהם יש יד ורגל בעניין.

  ואם הקמפיין של ביבי חושב שלהעתיק עיצוב זה הגיוני, אולי כדאי להסיק מפה על יכולת הובלה ויוזמה?

 14. לקוח לא מרוצה on 21 בנובמבר, 2008 17:08

  אולי זה לא הכי קשור למאמר שלך- אבל אני חייבת להוסיף שפרט לחוסר מקצועיות של KCS הם גם לא יודעים לתת שירות. עכשיו סיימתי לבנות איתם אתר-(ןאני מייצגת חברה גדולה מאוד בשוק) ואני מצטערת על כל רגע- יחס ושירות כזה בחיים לא קיבלתי.

 15. אלעד-וו on 22 בנובמבר, 2008 22:21

  ניצן: אם אני לא טועה, KCS שינו את העיצוב של אתר “שדרות שלנו” והורידו את הלוגו. מה תגיד עכשיו?

 16. עידו קינן on 22 בנובמבר, 2008 22:25

  אלעד, הלוגו האובמי של “שדרות שלנו” הופיע באתר של KCS, אבל לא באתר “שדרות שלנו” עצמו (לפחות מתי שאני בדקתי, בסמוך לפרסום פוסט זה).

 17. ניצן פלס on 23 בנובמבר, 2008 01:49

  עידו,

  לגבי ההעתקה, אתה ענית לי כמשפטן, כאשר למיטב ידיעתי אתה אינך כזה ולא ציינת שיש בידך הכשרה משפטית. גם אני איני כזה. לכן כל הדיון הזה והטענה כנגד KCS מקומה במקום אחר ולא כאן. ולגבי האחריות המוסרית של לקוח שמבקש העתקה מספק שהוא מעסיק – לא אתה ולא אני מכירים את התנהלות הדברים. מאיפה אתה יודע שלא נחתמה העסקה ביניהם ורק אחר כך החליט מטה נתניהו להחליף את העיצוב?

  ושוב, לגבי הלוגו –
  איזה לוגו “””אובאמי”””??

  על מה אתם בדיוק מדברים?

  מה הקשר של אובמה ללוגו של שדרות שלנו? מאיפה הבאתם את זה? בתגובה הראשונה שכתבתי פשוט לא היה לי כח ללכת ולחפש ברשת אלפי סימני לוגו דומים שראיתי בימי חיי, הרבה לפני שאימא של אובמה היתה מחליפה לו חיתולים, אבל האבסורד שבטענה שלך עידו/משה שרף גרמה לי ללכת ולחפש סימני לוגו דומים:

  את זה:
  http://www.capecodcommission.org/projectimpact/prescott_logo.jpg
  את זה:
  http://www.firenebula.com/images/portfolio/wyasfaa_lg.jpg
  את זה:
  http://lgbt.ucsd.edu/specialnews/images/Rainbow%20Graduation%20Logo.jpg

  אני בטוח שיש עוד מאות ואלפים הרבה יותר דומים, פשוט נגמר לי הכוח לחפש.

  אולי בכלל אובמה עצמו לקח את העיצוב מפה?
  http://www.digitalartsonline.co.uk/images/features/1742/LULRoundel.jpg הרי אלו הם אותם הצבעים
  או מפה:
  http://rocketdynearchives.com/images/643_NASA_Logo_Rocketdyne_archives_boeing_ssfl_santa_susana_field_lab_nuclear_laboratory.jpg
  הלוגו מזכיר את של אובמה מאוד.

  מה שבטוח זה שהוא עשה MIX בין סימני לוגו מכאן:
  http://images.google.co.il/images?um=1&hl=iw&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-GB:official&q=agriculture%20logo&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

  החיבור של הטענה ההגיונית שלך, עידו, שעיצוב האתר של נתניהו מועתק, לטענה השניה לגבי הלוגו שאין לה אחיזה במציאות, הוא מופרך ומקומם. זה גורם לפוסט שלך להיראות מגמתי, ולא הוגן.

 18. עידו קינן on 23 בנובמבר, 2008 14:34

  לא עניתי כמשפטן אלא כמישהו שקרא את חוק זכויות היוצרים ומתמצא בו. לא צריך ללמוד משפטים בשביל להגיד שהעתקת טקסט ללא קרדיט היא אסורה לפי חוק זה.

  לגבי המוסר – לא דיברתי על אחריות מוסרית, ולא על מוסר במשמעותו המילונית, אלא על “זכות מוסרית”, מונח שמוגדר בחוק זכויות היוצרים.

  האתרים ש-KCS בנו לנתניהו ולדנילביץ’ דומים עד כדי העתקה לאתר של אובמה. נתניהו לא הזמין מ-KCS את האתר של דנילביץ’, ונתניהו גם לא ביקש מ-KCS להעתיק לאתרם מאמר מתורגם בלי קרדיט. הלוגו של “שדרות שלנו”, שאכן דומה ללוגו של אובמה, הוא אנקדוטה בסיפור המרכזי על כך ש-KCS מעתיקה.

 19. הסיפור האמיתי והמזעזע של » ברק אובמה, התסביך הטוטמי וקמפיינים פוליטיים on 24 בנובמבר, 2008 09:24

  […] פלא וסתרים מגיעים ומסבירים שהדרך לעשות משהו היא "כמו אובמה", המועמד הפוליטי צריך לעצור ולחשוב. היכן הוא היה למען […]

 20. משה שרף on 24 בנובמבר, 2008 11:16

  ניצן, להשוות בין כל סמל עגול (NASA?) לסמל שהוא העתקה די ברורה של חברה שהעתיקה כבר פעמיים (לידיעתנו) מהקמפיין של אובמה?
  בוא נגיד שלמען בטחון הציבור אני מקווה שאין לך רשיון רכב אם כך אתה מתייחס לתמרורים (עגול? אותו דבר כולם!). ובשבילך ובשביל הלקוחות שלך (בהנחה שאתה עצמאי) אני ממש מקוה שאין לך איזשהו קשר לעיצוב אתרים.

  “מאיפה אתה יודע שלא נחתמה העסקה ביניהם ורק אחר כך החליט מטה נתניהו להחליף את העיצוב?”

  “אתה ענית לי כמשפטן, כאשר למיטב ידיעתי אתה אינך כזה ולא ציינת שיש בידך הכשרה משפטית”

  פחחחחחח.
  בפעם הבאה שמישהו יכייס אותך ברחוב ותצעק “גנב!” , הוא יענה לך שאינך משפטן , והגדרות שכאלה יש להשאיר בידי עו”ד מוסמכים לכל הפחות.

  מאיפה המוכר בפיצוציה יודע שאחרי שכבר שילמתי לו על הסיגריות אני לא אבקש להחליף אותן בקוק? כבר חתמנו עיסקה!
  אני משער שאתה לא מבין את האבסורדיות של הטענה שלך אז אני אפילו לא אמשיך מכאן.

 21. ציפי on 5 בפברואר, 2009 19:09

  האמת, אתר יפהפה. אם משווים אותו לאתר של אובמה, סחתיין על ההשוואה.

 22. גניאלה on 7 בפברואר, 2009 11:10

  שטויות. יש מלא אתרים שדומים לאתרים אחרים. ראיתי עשרות אתרים שבנויים לפי המודל הזה. כשמחפשים מתחת לאדמה מוצאים. בינתיים, שאפו למי שמצליח להעיד אתרים ברמה כזאת.

 23. אבנר on 4 במרץ, 2011 21:23

  פניה לחברת בניית אתרים ולא משנה איזו חברה – זו טעות שנובעת מחוסר ידע והבנה.
  כיום, יש מערכות כמו דרופל שמכילות את כל הפונקצונליות הדרושה.

  צריך לפנות לאיזה מישהוא שיכול לבצע את ההטמעה (אפילו בתשלום). המוצר המוגמר יהיה טוב יותר זול יותר ויסופק מהר יותר.

 24. אמיר on 13 ביוני, 2011 10:55

  אתם מתבכיינים על copy and paste של אתרים?

  זה עוד כלום..

  חברת KCS זו חברה שעושה עוול להרבה לקוחות ששילמו ממיטב כספם, איחורים מטורפים בהגשת האתר, באגים חמורים..

  בונים לכם אתר שפרילנסר היה עושה יותר טוב ויותר מהר, וגובים כפול 3 ממנו במחיר.

 25. קורבן קיסיאס on 22 במאי, 2016 10:49

  חברה גרועה!!!! לא אמינה, גנבים ושקרנים!!!
  חוסר מקצועיות!
  בנות את האתר על תבנית האם גבו מעל 100 אלף שח!!
  וכעת הכל לפח לא שווה כלום! לא ניתן לעשות עידכונים, או שיפורים כל הכל משתבש.. חוץ מזה כל פעולה קטנה גוררת הצעת מחיר מוגזמת.
  חיים בסרט קשה. בנוסף בחוזה מולם יש סעיף מאוד מוסתר שיש התחייבות מולם ל 3 שנים. גנבים ושקרנים כבר אמרתי!!!?
  תברחו מהם.
  לא משלמים גם לפרילנסרם שלהם. דוחים.

 26. בייגלה on 22 במאי, 2017 21:11

  אשמח לעוד פרטים שלך ושל אחרים לגבי רמת האתרים שלהם

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.