נוסטרדודו: רמזים בכתביו של דודו טופז (טור שלי בעין השביעית)

בספר המחזור של בית-הספר שבו למד, הופיע עדן נתן-זאדה באיור שמציג אותו לבוש מדים ואוחז ברובה. תחת הסעיף “פשע” התוודה הצעיר: “טבחתי באנשים ב-GTA”. כמה שנים אחר-כך עלה נתן-זאדה לאוטובוס בשפרעם, הרג ארבעה מנוסעיו ופצע תשעה נוספים. GTA היא סדרת משחקי מחשב אלימה ופופולרית. הקשר הנסיבתי שלה לטבח מופרך: היא נמכרה עד כה בעשרות מיליוני עותקים, אולם אלה לא הובילו לעשרות מיליוני מעשי טבח. עובדה זו לא הפריעה לאתר גלי-צה”ל לפרסם בזמנו את העמוד מספר המחזור ולרמוז שהכתובת היתה על הקיר. יש בתקשורת מי שנוהגים באותה שיטת נוסטרדמוס גם בפרשת דודו טופז, החשוד בהזמנת תקיפתם של בכירים בתעשיית הבידור. לא מדובר בעיתונות גרועה, אלא באנטי-עיתונות. לטור המלא >>

תגובות

5 תגובות לפוסט “נוסטרדודו: רמזים בכתביו של דודו טופז (טור שלי בעין השביעית)”

 1. יונתן on 14 ביוני, 2009 23:29

  יפה כתבת.
  לא לגמרי שייך, אבל חלק מהדוגמאות שהבאת הזכירו לי קצת איך בכל פעם שקורה משהו שקשור ביגאל עמיר, כמעט לא משנה מה, מיד רצים למערכון ההוא עם רמי הויברגר, וכולם נאנחים ש”כמה חזק”, ו”כמה נבואי”.

 2. צילה on 14 ביוני, 2009 23:34

  תשמע..

  נכון שיותר קל לראות את הדברים בדיעבד והרבה יותר קשה לנבא

  א ב ל

  את מחשבות הקרימינל, לא כתב אדם שהדברים זרים לא.

  נכון, שבעת פרסום הדברים, יוחסו להם משמעויות קריאטיביות גרידא, אך עדיין יש בהן משום רמז צפון לבאות שאולי היה מי שהצליח לפענח אותו ואולי לא –

  עדיין, מטרת הפרסום היא לעורר מודעות לכך שמי שמעיד על עצמו שמחשבותיו עוסקות ב”חיסול חשבונות” – אולי כדאי להתייחס לדבריו כפשוטם.

  דבר דומה, אגב, נגזר לגבי התבטאויות של אנשים דכאוניים.
  נכון שיש אנשים שכותבים שמר להם ואין טעם לחייהם, מבלי שילכו ויפגעו בעצמם, אך על פי רוב, מי שזועק לעזרה שכזו, אכן זקוק לה.

 3. עידו קינן on 15 ביוני, 2009 00:15

  צפיתי פעם בסרט שעשה דוד אבידן, ויש בו סצינה שבה נשמעות שלוש יריות בכיכר מלכי ישראל. אמרתי לתומר ליכטש, שצפה איתי בסרט, שזה נבואי. הוא נזף בי: “רצח מנהיג בכיכר זה לא נבואי, זה סדר הדברים הטבעי”.

 4. מודי תולשששש on 15 ביוני, 2009 10:33

  מצחיק שהביאו את הילד רובי כדוגמה לאלימות – זהו מערכון סטירי שמתנגד שאלימות.

 5. אמיתי סנדי on 15 ביוני, 2009 13:57

  צילה – לפי הגישה הזאת רצוי להוציא את התנ”ך מחוץ לחוק, יש יותר מידי אנשים שמתייחסים לכתוב בו כפשוטו. היי, בעצם זה לא רעיון כל כך גרוע!

פרסום תגובה