יום שישי הטוב: הקדמה ו”יש עם מי לזמזם” עם בני בשן

לפני יותר משנה הודעתי פה על השקת מדור בשם “יום שישי הטוב”, שבו אביא מדי יום שישי אוסף של דברים טובים מהאינטרנט ומחוצה לו. יצא שזמן קצר לאחר מכן התחלתי לעבוד על בלוג הכיף “ממתקים”, ששאב את כל החומרים הללו והשאיר את חדר 404 זועף ורוטן, כמו שאתם (כנראה) אוהבים אותו. מאז, ממתקים הספיק להיסגר ויום שישי הטוב נשכח.

היום שוחחתי ארוכות עם הגרפומנית (שאותה הכרתי אחרי שכתבתי על הבלוג שלה בממתקים), ומפה לשם השיחה הגיעה לזה שאני לא מפרגן בחדר 404, רק מבקר. “לא נכון!”, אמרתי, “ואני אוכיח לך – אני אמצא פוסט חיובי בעמוד הראשון או השני לכל היותר”. בעמוד השביעי (שזה 70 פוסטים) התייאשתי. ואז סיפרתי לה על יום שישי הטוב, והחלטתי להחיות את הפרויקט.

מדי יום שישי אספר כאן על דברים טובים מהאינטרנט ומחוצה לו. אם יש לכם משהו טוב להמליץ עליו, שלחו לי לכתובת GoodFriday@kenans.net (גם לכתובת הרגילה זה בסדר).

ארכיון יום שישי הטוב

_____________________

והיום ביום שישי הטוב: “יש עם מי לזמזם” עם בני בשן בגלצ

פוסטר של בני בשן. צילום: עידו קינן (cc-by-sa)

אני עוקב אחרי בשן מאז שהיה סיידקיק בתוכנית “מוטל בספק” של טל ברמן בגלצ ועשה דברים נפלאים, כמו פינה שבה הקריא קטעים מחסמב”ה. כשברמן עזב, בשן קיבל את הרצועה שלו ועשה בה תוכנית מאוד פרועה יחסית לאכסניה (הקראת שירים אנטי-מלחמתיים של ויזלטיר, כאלה מין), עד שלפי האגדה, הרמטכ”ל שאול מופז החליט להעיף אותו כי “יש מספיק תחנות סמים ביפו, לא צריך עוד אחת בגלי צה”ל”. וכל מי שהוא אויב של שאול מופז הוא חבר שלי (כלומר, לא נסראללה וכאלה, אבל אתם מבינים את הרעיון).

לפני כמה שבועות גיליתי, בלילות הלבנים שאני בדרך כלל עושה ביום חמישי לציון סופהשבוע, שבשן קיבל את רצועת 2:00-5:00 בין חמישי לשישי, ובה הוא משוחח עם מאזינים ומזמזם איתם שירים. סביב התוכנית התקבצו מזמזמים קבועים כמו ז’ילבר והלנה, והיא נהייתה מקום קסום ומקסים. בשבוע שעבר (נדמה לי) העלה בשן לשידור אדם שלקה בשבץ ושיתוק חלקי, ומאיך שזה נשמע מפה, כשהאיש סיפר איך חייו השתנו לרעה, ואחר כך זמזם בקולו השבור, בשן השתנק מהתרגשות (בצד השני של הרדיו אני כבר הייתי בדמעות).

בשן גם מחליף את “יחס חם” של עינב גלילי וגורי אלפי ברצועת הצהריים של גלצ (א’-ד’, 14:00-15:00) עם הממתק “בני ברדיו”, קדנציה זמנית עד שגלילי תשוב מחופשת ההריון.

ארכיון יום שישי הטוב

תגובות

6 תגובות לפוסט “יום שישי הטוב: הקדמה ו”יש עם מי לזמזם” עם בני בשן”

 1. okok4 on 11 בדצמבר, 2009 12:30

  תודה עידוק! לא היה לי מושג שבשן שוב משדר.

  “בשאנטי”, התוכנית שלו בגל”צ, היתה הדבר הכי קיצוני ששודר בתחנה (או לפחות שיצא לי לשמוע, למרות ש”ציפורי לילה נשאבות לתוך מנוע של מטוס ג’אמבו” של סנדרסון ואטינגר נתנה לו לפרקים פייט הוגן. אבל הם שידרו בלילה, לא חוכמה). לקחתי איתי ווקמן לביה”ס בשביל לשמוע אותו באוטובוס בחזרה הביתה. באחת התוכניות הוא ערך אילוסטרציה לסקס עם אריק שרון והיה ברור לי שזה הסוף.

 2. אני on 11 בדצמבר, 2009 16:47

  אותי הוא קנה עם הדמויות יעסר הרפתן ופארוק השאפה.

  או המעבורון המעולה שלו “מעולה, מעולה מעולה”

  אבל השירים הנוחכים מחורבנים. או שאני היתבגרתי. או שניהם.

 3. תמיר on 11 בדצמבר, 2009 18:23

  ממתי דברים טובים מעניינים?

 4. ש | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 11 בדצמבר, 2009 23:42

  […] שאתה עושה לעתים קרובות בעצמך. ברשומה “עידו קינן יום שישי הטוב: הקדמה ו’יש עם מי לזמזם” עם בני בשן’” […]

 5. שי on 18 בדצמבר, 2009 03:25

  הי עידו
  בעודי שומע את הלנה מזמזמת, נראה לי שזה הזמן המתאים להזכיר את פרויקט ‘יום שישי הטוב’. הוא נקטע באיבו? לא התקבלו הצעות מתאימות? דוקא רעיון נחמד.

 6. שרון on 24 בדצמבר, 2010 16:58

  את מי זה מעניין ההגיגים הפלצניים של בני בשן?
  כל כך לא אמיתי ויומרני…
  בני כל כך מלא בעצמו, שעוד מעט יתפוצץ…
  החזירו את גורי ועינב עכשיו

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.