שימושיות דפוקה: אתר תשלומי הקנסות שוהר

מבקש אדם לשלם קנס חניה. נכנס אדם לאתר שוהר שירותי חניה שכתובתו מופיעה בקנס, מזין את פרטי הרשות המקומית, הרכב והקנס, ומקבל שגיאה כי מספר הקנס שגוי, מזין מחדש את המספר הנכון ומקבל הודעה:

גולש יקר: נותקת מן המערכת, מכיוון
שלא ביצעת פעולה כלשהי זמן ממושך.
אנא בצע כניסה מחודשת למערכת.

יצוין כי עברו פחות מעשרים שניות מאז ההזנה ועד ההזנה המחודשת. יצויין כי שוהר הם אידייטס.

מזין אדם מחדש את הפרטים. נכנס לעמוד התשלום. ממלא את השדות המסומנים בכוכבית אדומה, שלפי ההערה בתחתית העמוד הם “שדה חובה”. שולח. מקבל הודעה אדומה לצד שדה הטלפון לפיה “יש להזין לפחות מס’ טלפון אחד!”. אז למה השדה הזה לא סומן בכוכבית אדומה? מקבל הודעות אדומות ליד שדות מספר בית ורחוב, לפיהן “!”. תבין לבד. ולמה השדות הללו לא סומנו בכוכבית אדומה? אידייטס, שוהר, אידייטס.

מזין את הפרטים החסרים. מקבל הודעות שגיאה אדומות ליד שדות הטלפון (“מספר לא חוקי!”) ומספר האשראי (“מס’ לא חוקי!”). מה לא חוקי במספר הטלפון – המקף בין הקידומת למספר? העובדה שמדובר במספר סלולרי? נחש לבד. מה לא חוקי במספר האשראי? האם צריך מקפים בין כל ארבע ספרות? האם חסרה ספרה? נחש לבד. אידייטס שירותי חניה.

טוב, מה אני מצפה מהגאון שבעמוד השאלות הנפוצות משיב לשאלה “עבור איזה רשויות ניתן לשלם דוחות חניה באתר?” בתשובה הטאוטולוגית “האתר מאפשר לשלם דוחות של רשויות מקומיות העובדות בשיתוף פעולה עם חברת שוהר שירותי חניה”? או מאותו גאון שקורא לאתר “פארק.נט אתר התשלומים ברשת” בעברית ו”Park.net” באנגלית, למרות שהאתר בכלל נמצא בכתובת shohar.net, בעוד הדומיין Park.net נמצא בידי חברה למכירת דומיינים?

אי-די-יטס.

• עוד טרוניות שימושיות: גרירת פריט לשורת המשימות בחלונותבנק הפועלים משתף אותי בבעיית השימושיות שלוהניו יורקר משתף אותי בבעיית השימושיות שלו

תגובות

15 תגובות לפוסט “שימושיות דפוקה: אתר תשלומי הקנסות שוהר”

 1. דורה on 25 באפריל, 2010 16:02

  אתה מקבל לפעמים הרגשה שהאתרים האלה לא תוכננו באופן תבוני אלא צמחו בטעות?

 2. עידו קינן on 25 באפריל, 2010 16:03

  אם יש הוכחה לבריאה ספונטנית, זו ההוכחה.

 3. בוץ on 25 באפריל, 2010 17:34

  אם תבצע עבודת מחקר מהירה באינטרנט, תגלה ששוהר היא חברה מפוקפקת, על סף העבריינות, שמשתמשת באמצעים פסולים כדי למלא את כיסי הרשויות למיניהן. לי, לדוגמה, לקח בערך חודש עד שהם ענו לי לטלפון, לכן אין פלא ש”השימושיות דפוקה”.

 4. יוש on 25 באפריל, 2010 18:17

  בוץ, ואם הם היו עונים לך לטלפון, היית מדבר עם עארסית מגעילה ומטומטמת שמקסימום היית נותן לה השכלה בהזרקת הרואין ושידול לזנות.

 5. עמרי on 25 באפריל, 2010 19:23

  דורה,
  לדעתי מה שאנחנו רואים פה זו הוכחה שאם לוקחים כמה קופים ונותנים להם להקיש במקלדת מספיק זמן בסוף יוצא HTML.

 6. נמי on 25 באפריל, 2010 20:12

  *כאפת מצח*.

  ולול@עמרי

 7. דורה on 25 באפריל, 2010 22:55

  יוש, לא הבנתי — בוץ היה נותן לערסית השכלה בשידול לזנות? הוא סרסור, והוא היה מלמד אותה להיות סרסורית גם?

 8. ויטלי on 26 באפריל, 2010 09:05

  היי עידו,

  לגבי המספרים הלא חוקיים – זאת עצלנות לשמה מבחינת מפתחי האתר. עצלנות בשני מקומות למעשה – גם התעצלו לתמוך בתבנית הזנה סלחנית (כך שהאתר יבין את רוב צורות ההזנה הנפוצות ולא יכריח אותי להקפיד על מקפים), וגם התעצלו לעשות כמה הודעות שגיאה מותאמות.

  ולגבי העניין עם סימון שדה הטלפון כשדה חובה – זו דווקא נקודה מעניינת, ופחות טריויאלית ממה שזה נראה. העניין הוא שיש להזין לפחות מס’ טלפון אחד מתוך שני השדות, אבל לא משנה איזה מהם – אז הם לא יכולים לסמן אף שדה בכוכבית, כי זה יהיה מטעה. אפשר להקיף את שניהם במסגרת ולסמן אותה בכוכבית, אבל רוב המשתמשים לא יבינו את המשמעות. יש דרכים אחרות להתמודד עם זה, למשל לתת הודעה מיידית ביציאת המשתמש מהשדה האחרון, אבל כאן אנחנו חוזרים לבעיית העצלנות :)

  שים לב שגם בחלק הכתובת יש להם בעיה דומה – הם מאפשרים שתי צורות הזנה חלופיות, ומה שמסומן בכוכבית זה השדה היחיד שחופף ביניהן, אבל למעשה בטוח תצטרך להזין שדות נוספים.

 9. יוש on 26 באפריל, 2010 13:11

  דורה: “נותן” במובן של “נותן לה קרדיט”; “חושב שהיא לא יותר מ”; “מניח שהיא” וכו’ וכו’.

  לפני כמה שנים גם אנחנו נתקלנו במשרד הזה וזו לא היתה התקלות טובה. המענה הטלפוני מסביר מיידית מול מי אתה עומד ועכשיו גם האתר :-)

 10. יובל on 27 באפריל, 2010 01:11

  סלח לי על הפרנויה, עידו, אבל על אף שזה מאוד הגיוני שמוסדות מדינה יעבדו עם חברה בעלת אתר מחורבן – העניין הזה נשמע לי כמו עוקץ מושלם ע”י הנדסה חברתית.

 11. שאול on 30 באפריל, 2010 20:08

  לדעתי חברה כזו שאן לה פקס לקבלת תשובה לדוח יודעת
  שקשה לשלוח בדואר רשום ואז קשה להתגונן בבית משפט
  גובל בנוכלות לשמה

 12. רן ישי on 4 במאי, 2010 13:57

  לידיעת המגיבים כאן – אני נתקלתי גם כן בהתנהגות מפוקפקת של שוהר שירותי חניה. שילמתי קנס מופקע עקב ההתנהלות שלהם – שהיא בכלל לא אידיוטית אלא מחושבת היטב ונועדה לסרבל את ההליכים כדי שיחלוף הרבה זמן ותיאלץ לשלם כפל קנס, הוצאות גביה וכיוצא באלה. איימתי עליהם בתיעה ופתאום דברים זזו. בכל זאת תבעתי אותם ועכשיו הם מקרקרים כמו תרנגולות על חוסר תום לב, קנטרנות וכו’. ממש חבורה של צדיקים.

 13. דליה on 18 ביוני, 2010 18:36

  תשלמו את הדוחות בזמן ואז לא תתלוננו, תאספו דואר רשום או תעדכנו כתובת במשרד הפנים. ובגלל אנשים כמוכם שקוראים לפקידות זונות וערסיות המדינה מתנהלת ככה

 14. אדריס טייבה on 17 באפריל, 2014 10:14

  דליה בתגובה הקודמת את לא צודקת ב 100% הרי הם לא שולחים תזכורות והתראות ומכתבים אלא עד שהסכם משולש ומחומש ויותר. זה פוליטיקה שלהם. פוליטיקה של נשול. מה לעשות החוק איתם ואנחנו הקטנים אין לנו שום כוח ואמצעי להתגונן. למה לא שלחו לי כתב תביעה בזמן? למה לא קבלתי מכתב ררישת תשלום בזמן? . הרי שלחו לי פעם ראשוני לאחר כשנתיים משוהר כשהכל מבושם. כאשר פניתי לשוהר טלפונית אמרו שהמטפל יחזור אי ול חזר . דבר זה חזר על עצמו כמה פעמים. את דליה מגינה על שוהר נישול. שלחו לי מכתב לטייבה בלי תיבת דואר ולא רשום ואני קבלתי אותו. באתר האנטרנם מופיע סכם של 694 ש”ח במקום סכם של 474 ש”ח עד 18-04-2014. אם הייתי מאחר ולא משלם זה לפני התאריך הנקוב היה הסכום תופח רק אלוהים יודיע כמה. הרי אי בן אדם מכובד ומשלם הכל בזמן. למה לא שלחו לי מכתב רשם. זה הפוליטיקה של הנישול שלהם נקודה. את טועה דליה במליון %. שם לא רק פקידות יש גם פקידים. האחראי על זה – זה חברת שוהר לגביה המכובדת מאוד מאוד מאוד.

 15. אורן on 1 בדצמבר, 2015 17:51

  החברה קרסה כבר ואינה קיימת

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.