עם זין כביר מגיעה אחריות אדירה

פוסט של יהונתן זילבר מהמגזין “גבר

שלום, אני צבא ההגנה לישראל, וכמו שניתן לראות מהצינור הענק שמשתלשל לי פה למטה, יש לי את הזין הכי גדול במזרח התיכון. אני רוצה שתביטו בזין העצום הזה. בוורידים המשורגים. בכיפה האימתנית. אם יש לכם משגר טילים, ספר קוראן או סירת גומי, תנו לי להזהיר: הזין הגדול שלי ואני עוד נפגוש אתכם.

הזין שלי הוא לא סתם זין כשאר הזיינים. הזין שלי הוא כוח ההרתעה הגדול, הרוטט והמאיים ביותר שהיה במזרח התיכון מאז שהלגיונות הרומים ביצעו משגל נסוג בבית המקדש השני. הזין שלי הוא מדיניות החוץ ששמרה על עם ישראל זקוף גו, גדול, חם ושעיר במשך 62 שנות מדינת ישראל.

אני יודע שחלק מאזרחי ישראל עדיין זוכרים שלפני פחות מארבע שנים חבורת ערסים עם מטולי כתף ניקנקו את אחוק שלכם צה”ל למרות שלזה האחרון היו מטוסים, ספינות וכוח אש של פי ארבע ממה שניצח את מלחמת ששת הימים. אבל לא מספיק ישראלים יודעים אלו צעדים קיצוניים נקט אח שלכם כדי להגדיל, להעמיק ולהזקיף את יכולת ההרתעה שלו בעולם: מאז המלחמה ההיא בוצע גיזוז מקיף בשיער הערווה של צה”ל, ומעתה הזין שלו נראה ארוך יותר ומאיים יותר.

כמה נודניקים — בעיקר מהשמאל הישראלי המתעב את עצמו — בטח ירצו להזכיר לנו עכשיו שממש לפני חודשיים גילינו שאיזו פקידונת הצליחה לקחת מצה”ל רבע מהתכניות האופרטיביות שלו ולתת אותם לאיזה עיתונאי. לכל אלו אני רוצה להמליץ להביט על הדבר עצום-המימדים הזה שמתנדנד פה בין הרגליים של אחויה כמו הספינת פיראטים בלונה-פארק ולנחש בעצמם היכן הם יכולים, מבחינת צה”ל, לשבת.

מי שעוד היה צריך להביט בזין המפואר של אח שלכם, אבל בחר להסב את עיניו, היה צי קטן של חובבי-פלסטין שבא לעשות רעש ברצועה עם תחתונים נקיים ותרופות נגד זיהומים בצוואר הרחם. זה נכון שצבא שיש לו חיל ים יכל פשוט לעצור את המשט הזה ולשלוח אותו קיבינימאט, אבל המשט הזה סירב להכיר בעליונותו הפאלית של צה”ל. אנשי המשט כאילו אמרו “מבחינתנו, לצה”ל יכל להיות זין של ילד בן 12″. אתם יודעים מה אומרים. עם זין כביר מגיעה אחריות אדירה. ולכן צה”ל הקים צוות משימה מיוחד שמשך אחורה כמה סנטימטרים בתחתונים הלאומיים, ועכשיו כל העולם, ובמיוחד מי שנשאר בחיים מאותו משט, יכול לראות שלצה”ל יש זוג ביצים עגול, תפוח ושעיר.

צה”ל קרא את הברברת בקשר הבינלאומי מאז מקרה חשיפת הביצים, ואפילו התעצב לראות כל כך הרבה ישראלים מצטרפים להילולת הפינס-אנבי ההיסטרית. צה”ל רוצה להגיד לכל אותם מחרבי שמחות שכשהם משתינים על צה”ל, צה”ל נרטב, אבל כשצה”ל משתין עליהם, אזי הזין הגדול ביותר במזרח התיכון משתין עליהם. ושיחשבו על זה. וכל פעם שהם לא זוכרים את זה, פשוט שיביטו במעלה נתיב הטיפות ויזכרו למי שייך הזין הדינוזאורי, האובליסקי, המוכן להתפרץ בכל רגע, ששומר עליהם בטוחים.

יהונתן זילבר הוא מייסדו ועורכו הראשון של מגזין “גבר“, שם פורסם הפוסט לראשונה

תגובות

33 תגובות לפוסט “עם זין כביר מגיעה אחריות אדירה”

 1. אורסולוס on 1 ביוני, 2010 09:47

  לא מצחיק, לא מעורר מחשבה, כתוב טוב, מתמם, פשטני ובקיצור מיותר.

  וכן, אני יודע שהתפלקה לי שם מחמאה.

 2. אבי on 1 ביוני, 2010 10:06

  נשמע מגעיל ודוחה.

  לא הפנמתי את התוכן ולכן אין לי מושג אם אני בעד או נגד

 3. אבישי עברי on 1 ביוני, 2010 11:01

  דווקא מגניב. מי זה הזילבר הזה אני רוצה לעשות עליו רסס

 4. Tweets that mention עם זין כביר מגיעה אחריות אדירה | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 1 ביוני, 2010 12:18

  […] This post was mentioned on Twitter by Every person has one, חדר 404. חדר 404 said: פוסט: עם זין כביר מגיעה אחריות אדירה http://bit.ly/9wY8Yn […]

 5. אחד שמסכים on 1 ביוני, 2010 12:29

  בתור מישהו שמסכים עם כל מה שנאמר, אני חייב להודות שמדובר בטקסט בינוני ומטה

 6. משה on 1 ביוני, 2010 12:35

  לא מצחיק ולא מעורר מחשבה. סתם בוטה.

 7. א' on 1 ביוני, 2010 13:50

  חשבתי על הפוסט הזה כשבאתי היום לשיעור בתורת המשפט. הימנים כתבו על הלוח “כל הכבוד לצה”ל”, הידד, קולולולו ושאר סיסמאות. הם גם קישטו בפרח וסימני קריאה. נשבעת לך. מילא להגיד שלרצוח 15 איש זה מוצדק או שאין ברירה, אבל לכתוב “הידד”? לשמוח מזה?! מה אתם, פראים ויקינגים?

  המרצה בקורס הזה הוא הבן של השופט העליון מישאל חשין. חשין האב היה ידוע כפוסק דיי ימני (יחסית לברק לפחות) ופרו-ביטחוניסט. נראה לי הם עשו את זה בשביל ציון מיטיב או משהו.

  הקיצר, חשין ג’וניור נכנס לכיתה ורואה את הכיתוב. הוא מתחיל למלא את הלוח בחומר הקורס, אבל הוא כותב בין האותיות של הסטודנטים הימנים. היה לו ליד ספוג מחיקה כזה והוא לא השתמש בו. הוא השאיר את זה על הלוח כל השיעור. אני תוהה אם זה היה בכוונה.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 1 ביוני, 2010 17:44

  מה גורם לכם להרגיש בנוח כשאתם מפרסמים פוסט כל כך דוחה? האם אין שפה מתאימה יותר?
  גועל נפש.
  כתוב נורא.
  מעורר בחילה.

 9. אביב on 1 ביוני, 2010 20:33

  מה זה התגובות המתחנגלות האלה

 10. ניר on 1 ביוני, 2010 20:54

  מבריק

 11. עידן בכור on 1 ביוני, 2010 23:22

  לעידו קינן –

  עם בלוג כביר מגיעה אחריות אדירה.

  כמו למשל – להימנע מפרסום הפוסט הזה.
  לא בגלל העמדה שהוא מבטא (זכותו של יהונתן ז’ להחזיק בכל עמדה שיבחר), כי אם בגלל גסות הרוח המיותרת לחלוטין בה הוא עושה זאת.

 12. אלון on 1 ביוני, 2010 23:53

  לא מתאים, לא נכון ולא חכם
  היית צריך לשלוח את הכותב לבמה אחרת-
  עדיף נידחת(כמו “גבר”)
  unsubscribe

 13. מיואשת on 2 ביוני, 2010 00:01

  דווקא מגניב. מי זה הזילבר הזה אני רוצה לעשות איתו סקס

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) on 2 ביוני, 2010 22:09

  עלוב.

 15. שרה on 3 ביוני, 2010 16:25

  עידו ,
  אני פונה אליך למרות שאת הפוסט כתב מישהו אחר .
  האחריות על הבלוג היא שלך .
  לכל אדם יש זכות להבעת דעה . לכל אדם .
  אני רק תוהה למה להשתמש בדימויים גסים ובוטים כאלו .
  נגמרו המילים היפות?
  אי אפשר להביע עמדה בצורה מכובדת???
  זה פוסט נוראי פשוט .
  לא מכבד , ומעליב .
  מעליב בכל קנה מידה שהוא.
  הכותב שלך – עבר את גבול הטעם הטוב .

 16. אנונימי on 3 ביוני, 2010 16:30

  אני משער שאם היית משתמש ב”איבר מיני” וכל מני רמיזות כאלו ואחרות זה היה פחות סתמי ויותר סטירי.
  אבל בגלל השימוש המוגזם במילה “זין”, הפוקוס אבד למען רצף קללות של ערס ממוצע.

 17. עב"ס on 3 ביוני, 2010 18:24

  חבורת מתחסדים בשקל. אוי, אוי, אוי – הוא השתמש במילה המפורשת זין. אויה! כיצד יחשב לעג זה לחינני ומכובד דיו על מנת שלא יבכינו.

  אחרי הכל, אינטלקטואלים כמונו, לא ממש משנה לנו אם מה שיש לנו להגיד משפיע על מישהו או מעורר מחשבה. חס וחלילה, אם אנחנו רוצים לדבר על הבוטות של צהל אנחנו נמצא מילים יפות בשביל זה. המילה זין לא תצא משפתנו הענוגות. אחרת לאן נגיע? עוד נגיד פה כוס.

 18. אנונימי on 3 ביוני, 2010 18:55

  עב”ס, אתה מפספס פה נקודה, זה לא שהוא הזכיר את המילה זין.. זה שהוא השתמש בה שוב ושוב עד כדי שזה יוצא מהנקודה, וזה נהיה סתם עוד רפש.
  זה כמו לשמוע ראפ של אמינם
  או מערכון של לואיס בלאק (לפחות את הנוכחיים).
  יש גבול כמה אפשר לדחוף את המילה fuck ולקוות שהתוכן יווצר מעצמו.

 19. שרה on 3 ביוני, 2010 20:54

  עב”ס ,
  מתחסדים??? מילה מפורשת??
  הפוסט הזה הוא עלבון לאינטליגנציה .
  כולו .
  מהמילה הראשונה עד מילה האחרונה .

 20. עב"ס on 3 ביוני, 2010 21:38

  וואלה? שנדבר אומנות? סבבה – כן, יש אומנות שמגיעים אליה מהצד השני של נמאס לי. אתה יודע מה היה המסר של הכותב בעודף בשימוש במילה זין? בנמאסות שהוא כפה עלינו מלשמוע את זה? הוא ניסה להציב את זה כמראה לעד כמה נמאס לנו מהשימוש שהצבא עושה בנו ובמדינה ועד כמה נמאס לנו מהבוז, האטימות והיהירות של צה”ל. ההקבלה הזו, המראה שהוא הציב עם הזין שלו (חה, חה), היא – בפשטות, מלאכת אומנות.

 21. איזו קשקשת on 4 ביוני, 2010 18:13

  הדימויים הגסים והבוטים הם בדיוק מה שהופכים את הקטע הזה לכל-כך מוצלח – וההיבהלות שלכם היא הוכחה חייה לכך. במילה ‘זין’, בניגוד לאחיותיה “איבר מין” או “פין”, יש אלמנט תוקפני ברור מאליו. השימוש במינוח הזה מבטא בצורה המדוייקת ביותר את החרמנות התוקפנית שלוקה בה צה”ל וחבר מעריציו. כשמפקד בצבא חושב על לתקוף הוא חושב מהזין, לא מהבולבול. על כן הבחירה ב”זין” פנטנסטית ואין מוצדק ממנה.
  יישר כוח.

 22. izakarika- on 5 ביוני, 2010 11:24

  יוצא מהכלל- קרא את התגובה שלי במקו שם כתבתי שאנחנו נתפסים תמיד עם המכנסיים למטה אבל עם זין כככככ זזזז ההה
  זה פשוט אמיתי ואל תשים לבב לכל יפי הנפש והשמלאנים(המתרוממים)

 23. אסתי on 10 ביוני, 2010 13:51

  מבריק.

  לעומת זאת התגובות המתחסדות…
  כי הרי הבעייה האיומה היא שהוא אמר זין וגם – שומו שמיים – ביצים!
  וואו זה נורא.
  המעשים שלנו בשטחים ובכלל – זה ממש בסדר כי משתמשים שם בכלי זין לא בזין עצמו.

 24. חנה בית הלחמי on 10 ביוני, 2010 15:28

  אני עם אסתי.

 25. גלינה on 11 באפריל, 2011 17:54

  אני היחידה שהתחממה מהטקסט?

 26. נתיב on 6 ביוני, 2011 23:05

  זין או לא זין בוטה או לא בוטה טקסט כזה או אחר זה ממש לא מעניין אותי. מה שכן מעניין אותי זו שמחה לאיד על מותם של חיילים מפיו של טיפש גמור שחושב שהוא הכי חכם, חי לו באיזושהי בועה וחושב שהכל משחק. הטיפש הגמור הזה מפזר פה את החרא שלו בעברית וכל זה בזכות הדם של כל אותם חיילים שנספו במלחמות ישראל. הגעתי לכאן במקרה, ולא במקרה אני יוצא

 27. אסף on 14 ביוני, 2011 13:07

  “תסתכלו עלי! כן, כן.. עלי! אני שמאלני! היי, אני כאאאאן. מה, אתם לא רואים? יוהו, פה. שמאלני. כן. הללוווו אני שמאלנייייייי! ואמרתי זין! וגם ביצצצצצצצצים! כןןןןןן. יווווו. אני פה. שימו לב אלי!
  זין.
  ביצים.
  כוס.
  כוס.
  ביצים.
  זין.
  גדול.

 28. עוד on 26 באוגוסט, 2011 17:44

  -> התכוונת ‘מגיעה חדירה אדירה’.

  אגב, אהבתי את העיסוק המתמשך שלכם בארוטיקה במדור המחשבים ב-YNET: הסרטון על ה’פנס’, ויברטורים, ויטה הסקסית ועוד.

  העתיד הוא פורנו.

 29. רוני on 25 בדצמבר, 2011 03:19

  שיעשעת אותי :)

 30. שמאלני? on 19 במרץ, 2012 20:38

  זה שמאלני?
  “כמה נודניקים — בעיקר מהשמאל הישראלי המתעב את עצמו…”

 31. בבה on 23 באוגוסט, 2012 16:10

  האמת זה פוסט דוחה ומגעיל, אבל לא בגלל השפה
  (כי זה על הזין שלי) אלא בגלל המסר המוסווה מאחורי המסר המוסווה- המסר הוא שהימין (במקרה זה נבחר צה”ל לייצג אותו) הוא פשטני שפועל בצורה מוכוונת דחפים קמאיים וחייתים, לעומת השמאל האחר, שהימני הבור והגס לא יכול לרדת לסוף דעתם -הוא מתאר את השמאל בצורה רדודה במתכוון שזה דימוי עצמי שניוני (איך האחר תופס אותי), ואם אני אעשה את אותו דבר (אני יותר ימני וציוני-נעים להכיר) אז זה אומר לי שהוא (מר יונתן זילבר) רואה אותי כבור גס חסר הבנה ועידון אשר כל מאוויו הם אלימות (אשר מדומה פה למין-שזה אגב ההגדרה הפסיכולוגית של אונס: אלימות באמצעות מין ולא להפך).
  בקיצור-הפוסט הזה מתאר ראיית עולם צרה ומתנשאת שמעידה הרבה על הכותב וכמעט כלום על מושא הכתיבה שלו

 32. אורן פרי הר on 7 בספטמבר, 2012 00:13

  לי דווקא הפריע השימוש המופרז והבוטה במילה הגסה והבוטה צה”ל.

 33. יוני on 27 בפברואר, 2013 21:30

  מנסה להיות פרובוקטיבי אבל בעיקר יוצא מטומטם, ומדגיש מאד את חוסר ההבנה של הכותב על איך דברים רצים בצה”ל, בממשלה ובמזרח התיכון בכלל. אמנם דימוי ה”זין” הוא מאד נכון לאזורנו, אבל הפסקאות על ענת קם והמשט לעזה פשוט מעוררות רחמים על הבורות של מי שכתב אותן. “יכול פשוט לעצור את המשט ולשלוח אותו קיבינימאט”. באמת? כל כך קל? זה לא מה שניסו לעשות? החיילים שלנו לא ספגו שם מכות רק כי ניסו לעצור את הפרובוקציה המטומטמת הזאת שלא עוזרת לאף אחד (במיוחד לא לתושבי עזה)?

  כל כך מיותר.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.