הדברים הבזויים שצריך לעשות בשביל לקבל פורנו בחינם

פרויקט קפצ’ה (CAPTCHA) נולד כדי לחסום בוטים, תוכנות שגולשות באינטרנט ושמות ספאם איפה שאנשים רגילים אמורים לכתוב טוקבקים חכמים בסגנון “ל1 אתה תמבל פחחחחחח”. מנסים לשלוח טוקבק? הקלידו את הטקסט המעוות הבא, שבוט לא יוכל לזהות, כדי להוכיח שאתם לא בוט שמנסה להציף את האתר בספאם.

קפצ'ה "be robot"

מהאנשים שהביאו לכם את קפצ’ה נולד גם ריקפצ’ה (reCAPTCHA), שבמקום להציג טקסטים מעוותים שנוצרו באקראי מציג טקסטים מעוותים מספרים ישנים שנסרקו. תוכנות מחשב יכולות לזהות את רוב המילים שנסרקו אבל לא את כולן, כך שכשאתם מקלידים את הטקסט כדי להיכנס לאתר אתם לא מרגישים מטומטמים, כי על הדרך תרמתם לפרויקט דיגיטציה של ספרים מודפסים.

ריקפצ'ה

ברור היה שמישהו ימצא דרך לעשות מזה כסף. אני מסתכל עליכם, היידפארק. הקפצ’ה החדשה והמגעילה נמצאת בכניסה לפורומי הסקס של אתר הפורומים הוותיק המשמש בעיקר חרדים, אנשים שאוהבים פורנו, וחרדים שאוהבים פורנו (לא שאני גולש שם, חבר סיפר לי. וכן, אני יודע שזה נשמע כאילו “דוקטור, חבר שלי סובל מעקמת הפין, מה החבר שלי צריך לעשות? אתה יכול לתת לי מרשם על שמי לחבר שלי? תודה דוקטור, הצלת את חייו של החבר שלי”, אבל במקרה הזה זה באמת חבר שלי. אתם מכירים אותו, אבל כדי לא לחשוף את זהותו נכנה אותו ג’וני). כשמנסים להיכנס לפורומים האלה מקבלים תמונה מקמפיין ומתחתיה הסלוגן של הקמפיין בטקסט מעוות, שאותו צריך להקליד.

קמפיין מבוסס קפצ'ה בפורומי הסקס באתר היידפארק

קמפיין מבוסס קפצ'ה בפורומי הסקס באתר היידפארק

קמפיין מבוסס קפצ'ה בפורומי הסקס באתר היידפארק

קמפיין מבוסס קפצ'ה בפורומי הסקס באתר היידפארק

קמפיין מבוסס קפצ'ה בפורומי הסקס באתר היידפארק

אני לא יודע אם סיפרו לכם את זה, היידפארק, אבל כשסוכנות DARPA הקימה את האינטרנט, המטרה שלה היתה שבכל מקרה, גם אם העולם יהיה נתון במלחמה גרעינית, אנשים יוכלו להוריד פורנו בחינם מכל מקום. וזה לא שאני לא מעריך את זה שרואים שבחרתם את הקמפיינים בקפידה – פיצה, מכוניות, הלבשה תחתונה ויעל בר זוהר, מה שאנחנו ב-GVR קוראים “כל הדברים שמעניינים אותנו אבל שכחתם ספורט”. אבל אם לא תסירו את הקפצ’ה הפרסומית מהאתר שלכם, אני פשוט אעבור לפורומי סקס מתחרים.

כלומר, חבר שלי יעבור.


התפרסם באתר GVR ב-13.7.2010

בהיידפארק הגיבו בינתיים לתלונות של מנהלי הפורומים:

תגובות

5 תגובות לפוסט “הדברים הבזויים שצריך לעשות בשביל לקבל פורנו בחינם”

 1. אבישי on 13 ביולי, 2010 13:36

  ומה החבר שלך אומר, שווה משהו הפורום הזה?

 2. אדם לב ארי on 13 ביולי, 2010 13:38

  חבר, הא?

 3. דורצח on 13 ביולי, 2010 14:26

  “מנהלי פורומי סקס – אנא *התאזרו* בסבלנות”?!

  איזה בזבוז של משחק מילים מתבקש :(

 4. טיפ on 13 ביולי, 2010 15:33

  אלו כל הלקוחות של משרד הפרסום “זרמון גולדמן” (היום או בעבר, נגיד ללין כבר לא, אבל אפריל כן). למיטב ידיעתי זה “סטרטאפ” חדש שלהם. מישהו שם חושב שזה מגניב.

 5. שיקו on 13 ביולי, 2010 21:55

  תגיד למה באתר ‘גבר’ רואים חצי באפור-שחור וחצי בלבן?
  החלק באפור ממש קשה לקריאה.
  יש דרך לשנות את זה? מומלץ גם להגיד לחבר’ה שלך שם שישנו את זה- זה מעצבן.

פרסום תגובה