אסון אווירי בצה”ל: אומת האינטרנט עוקפת את הצנזורה

Twitter Angel by Tsevis, cc-by-nc-nd

כאן >>

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

5 תגובות לפוסט “אסון אווירי בצה”ל: אומת האינטרנט עוקפת את הצנזורה”

 1. שי on 27 ביולי, 2010 05:23

  לא מדובר פה על צנזורה למען הצנזורה, המטרה של הצנזורה במקרים כאלו היא שמשפחות ההרוגים והפצועים יוכלו לקבל את הבשורה המרה מאנשי מקצוע (פסיכולוגים, עובדים סוציאלים), וכמו כן להעמיד בכוננות אנשי צוות רפואי באם מישהו מהמשפחות יתמוטט או ינסה להתאבד.

  אתה מבין, אתה יכול לחרוץ לשון כמה שתרצה ולהגיד “ניצחנו את הצנזורה”, אבל לא את הצנזורה נצחת פה, אלא את משפחות החללים, שכמו רונה רמון, קיבלה את בשורת האחוב מהתקשורת.

 2. עידו קינן on 27 ביולי, 2010 08:33

  אני חרצתי לשון? אני אמרתי שניצחנו את הצנזורה? אמרתי שהצנזורה על אסונות הפכה לא רלוונטית בגלל אומת האינטרנט. השיפוט הערכי לא משנה את העובדה הזאת.

 3. אסף שוחמי on 27 ביולי, 2010 08:56

  מוטב לאנשי המקצוע בעצמם שיעקבו אחר פרסומים כאלו ולא יחכו עד שיאשרו את הפרסום, כדי שיוכלו להיות בהיכון ולהגיע לפני הצלמים לבית המשפחות ולא אחרי (ובמקרה הגרוע, שעות רבות אחרי).

  אף אחד לא נלחם נגד או ניצח את משפחות החללים. גם העיתונאים שצבאו על ביתה של רונה רמון מתי שבנה נהרג, לא באו נגדה. אי הנעימות (בלשון המעטה) הייתה יכולה להימנע לא אם הצבא היה נלחם נגד טוויטר (או נגד מי שמפרסם בטוויטר), אלא אם היה פועל מהר כדי להוציא את המידע החוצה.

 4. צפריר כהן on 27 ביולי, 2010 10:50

  כמו שכתבתי בעבר: אומת האינטרנט מצליחה שוב ושוב לקנות לעצמה שם של סרן שמועתי(*) מבולבל שכל פעם טוען משהו אחר. אתה לא תצליח למנוע ממנה לטעון שאילן רמון מת, שהארץ שטוחה, ששחור זה לבן, ושאפשר להדרס במעבר החציה הקרוב.

  (*) ירד בדרגה.

 5. העלמה עפרונית on 27 ביולי, 2010 12:57

  אסף, להוציא איזה מידע? שהבן-יקיר-לה נהרג בתאונה? אני בספק אם הצבא שומר את המידע הזה לעצמו בשביל להתענג בו. לא מדובר בהודעה שנמסרת בשיחת טלפון ואפשר לפרסם תוך חמש דקות. צריך לאסוף את חברי הצוות המודיע, לנסוע אל בית המשפחה, לעתים לחכות שבני הבית יגיעו.
  זה יפה מאד להגיד “אבל הטכנולוגיה! הטכנולוגיה!” אמרתי אתמול במקום אחר, ואין לי בעיה לחרוג ממנהגי ולצטט את עצמי: עם כל הכבוד לטכנולוגיה, יש אנשים שמחזיקים במקלדת. אמנם במציאות של היום אי אפשר להשיג שליטה מלאה במידע, אבל שליטה עצמית היא בהחלט דבר רצוי. מה התועלת הגדולה שצומחת מלינקוק לפרסום זר? העובדה ש”אתה ראשון!!!1″ כאחרון הווינטיסטים? העובדה שחבריך בטוויטר או פייסבוק ידעו שאתה איש העולם הגדול שקורא ביהאו-ניוז?

פרסום תגובה