המטה ללוחמה בטרור מזהיר: העולם כולו נגדנו

באתר המטה ללוחמה בטרור שתחת המועצה לבטחון לאומי מרגוליס מצא אזהרת מסע מופלאה: אזהרת מסע לכלל העולם. כלל העולם מסווג תחת “איום קונקרטי גבוה מאוד”, שמשמעותו היא “המלצת המטה ללוחמה בטרור היא להימנע מכל ביקור שהוא במדינה ולצאת ממנה לאלתר”. במילים אחרות: רדו מכדור הארץ, מסוכן שם.

המטה ללוחמה בטרור מנפיק מחד אזהרות מסע כסת”חיות (אם אתם מזהירים משהות בסיני תזהירו גם משהות בישראל, כי בתל אביב ובירושלים היו יותר הרוגים ישראלים בפיגועים), ומאידך אזהרות שגם פול התמנון יכול היה לתת (“איראן – להמנע מכל ביקור שהוא ולצאת את המדינה לאלתר”; מזל שאמרתם, כבר הייתי על מזוודות). בנוסף, מדובר באנשים שלא יודעים איך כדור הארץ נראה. אנחנו עדיין משלמים את המשכורות שלהם?

עולם הפוך באתר המטה לבטחון לאומי

תגובות

20 תגובות לפוסט “המטה ללוחמה בטרור מזהיר: העולם כולו נגדנו”

 1. צ'יקן on 4 באוגוסט, 2010 10:50

  כיכר המיואשים כתבו על זה פוסט

  http://wp.me/pWYHm-z6

 2. Tweets that mention המטה ללוחמה בטרור מזהיר: העולם כולו נגדנו : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 4 באוגוסט, 2010 11:15

  […] This post was mentioned on Twitter by Orr Hirschauge, חדר 404. חדר 404 said: פוסט: המטה ללוחמה בטרור מזהיר: העולם כולו נגדנו http://bit.ly/bykQSn […]

 3. tbh on 4 באוגוסט, 2010 13:18

  אם אתה יוצא לסיני ונחטף, שלא תצפה שישלמו בעבורך כופר.

 4. עידוק on 4 באוגוסט, 2010 14:13

  tbh, המבצע גם לחיילים במדים?

 5. צפריר כהן on 4 באוגוסט, 2010 14:33

  עידוק, אם תסתכל היטב, תראה שהאזהרה על סיני לא חלה על עזה.

 6. סירו on 4 באוגוסט, 2010 19:23

  נשמע מגוחך למי שלא מכיר איך פועל מודיעין.

  ככה”נ הגיע מידע של כמה פרטים מוצלבים, על התארגנות קונקרטית לפגיעה בישראלים באמצעות חטיפה, רק לא ידוע איפה היעד.

  ככה זה מודיעין, לפעמים לא יודעים פרטים שנחשבים בנאליים.

  לדעתך עדיף לא לפרסם אזהרות כלליות?

 7. עידוק on 4 באוגוסט, 2010 19:30

  סירו, במה בדיוק מועילה אזהרה כללית, חוץ מאשר לכסתוח של המטה ללוחמה בטרור במקרה שיקרה משהו? מה אני אמור לעשות עם אזהרה כללית כזאת? להוריד את הכיפה? להסתיר את השרשרת עם המגן דוד מתחת לחולצה? לדבר אנגלית במבטא צרפתי? לא להיחטף?

 8. Richard Smith on 4 באוגוסט, 2010 22:27

  לא להיחטף זה דבר הכרחי ביותר! צעד מהותי חשוב ברמה העקרונית והמעשית כאחד!
  מומלץ גם כן לא להרצח, לא להשדד ולא להאנס!
  אם אפשר, גם לא לטבוע, לא להתחשמל ובאופן כללי לא לקבל פרס דארווין!

  אבל הכי חשוב להמשיך לצחוק:
  http://www.youtube.com/watch?v=MTN3s2iVKKI

 9. סירו on 4 באוגוסט, 2010 23:54

  נגיד שאתה מקבל מידע קונקרטי על 5 פעילי טרור שיצאו מלבנון כדי לחטוף ישראלי, אבל אתה לא יודע איפה. היית כותב על זה פוסט?

  אני מסכים אתך שהתועלת של זה קטנה, אבל אפשר לכל הפחות להסתכל יותר לצדדים, ולהיות יותר חשדן אם נופלת עליך “הזדמנות עסקית שלא תיאמן”. הרי אנשים נופלים לזה.

 10. עידו קינן on 4 באוגוסט, 2010 23:56

  לא הייתי כותב על זה פוסט, כי הנחת היסוד שלי היא שיש בכל זמן נתון חמישה פעילי טרור שרוצים לחטוף ישראלי. אם אין מידע קונקרטי, אזהרה כללית יוצרת פאניקה ואינה מועילה.

 11. סירו on 5 באוגוסט, 2010 00:12

  המידע שלך קונקרטי יחסית. אתה יודע מה השמות שלהם, שכולם פעילי חזבאללה. אתה יודע כמה נשקים הם לקחו, וששניים מהם מדברים צרפתית ושניים מהם מדברים ספרדית ופורטוגזית.

  זה הרבה יותר קונקרטי מההנחה שלך שיש תמיד 5 פעילי טרור כלשהם שרוצים לחטוף ישראלי.

 12. עידו קינן on 5 באוגוסט, 2010 00:17

  אבל מה אני עושה עם המידע הזה? נזהר מאנשים שמדברים צרפתית? ישראלי בחו”ל נמצא בסכנת חטיפה/רצח, זה נתון. תן לו אזהרה קונקרטית והוא יפקח עין. תן לו אזהרה כללית והוא יגיד, מה יום מיומיים? זה כמו חברת הביטוח שאומרת בפרסומת “אצלנו כל לקוח הוא לקוח מועדף”. אם כל לקוח מועדף, אף לקוח לא באמת מועדף. ואם אני צריך להיות ערני יותר כל הזמן ובכל מקום, אני לא באמת אהיה ערני יותר.

 13. סירו on 5 באוגוסט, 2010 07:31

  האמת היא שאני נוטה להסכים שהתועלת מאזהרה כלל עולמית היא אפסית, כי זה לא יגרום לאנשים לבטל נסיעות לחו”ל או לשנות התנהגות, כנראה שבמיוחד לא ליעד שלהם (בכירים לשעבר שמעורבים בעסקאות מפוקפקות, כמו טננבוים)

  מה שהפריע לי זה הקטילה שלך על אזהרות קונקרטיות בנושא סיני וכו’. אזהרה קונקרטית לסיני (והיו כבר כמה) אומר שידוע מידע קונקרטי ומבוסס מאד. וגם יש לך מה לעשות איתו: לא לסוע לסיני.

  אזהרה לסיני מבחינתך צריכה להיות שקולה לכך שהודיעו ברדיו שהמשטרה במדרף אחרי מחבל בת”א. תסכים איתי שהסיכוי שהוא יתפס יותר טוב פה מאשר במצרים.

  בניגוד למה שאתה אומר, יש הבדל גדול בין הסיכון שלך להיהרג בסיני ובין הסיכון שלך להיהרג בארץ. אמנם כמות הנסיונות לעשות פיגוע בארץ גדולה יותר, אבל ברגע שיש גלגול פעיל, הסיכוי לעצור אותו בארץ יותר טוב, מאשר במקום כמו סיני.

  אם האזהרה מקטינה את כמות הישראלים בסיני, זה מקשה על המחבלים, ונותן עוד שהות לכוחות הבטחון מקומיים להפגין נוכחות או לעצור חשודים. בנוסף, עצם פרסום האזהרה יכול להרתיע את החוליה ולגרום לה לוותר.

 14. היפסטר on 5 באוגוסט, 2010 11:01

  סירו, אתה סחי?

 15. סירו on 5 באוגוסט, 2010 18:19

  רואים שהיפסטר אני לא :). ביליתי תקופה פלוס קבע במערכת, ואני יודע מה בד”כ עומד מאחורי האזהרות הגנריות.

  אני מבין שזה נורא hip לגחך על ה”מערכת” והחבר’ה שם. בכנות, לא חסר על מה לגחך שם (כסת”ח, טמטום, טמטום מחפיר, ועוד). רק שהגיחוך הקונקרטי הזה מפספס.

  מהנסיון שלי, הטענה שאזהרות לסיני הן כסת”חיות לא נכונה. זה תמיד היה מבוסס על מידע מאד ממוקד, מיידי, ובמקביל לאזהרה נעשו צעדים משמעותיים לסיכול.

 16. צפריר כהן on 5 באוגוסט, 2010 21:20

  סירו, משהו “מאוד קונקרטי” נשחק אחרי המון זמן שהוא אמור להיות “מאוד קונקרטי”.

 17. אלעד יאיר on 7 באוגוסט, 2010 18:28

  הנה הזהרת מסע יותר קונקרטית ומבוססת מעט יותר על עובדות מאשר כסת”ח מטעם משרד החוץ הבריטי…

  http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/middle-east-north-africa/israel-occupied

 18. סירו on 7 באוגוסט, 2010 22:12

  אלון, צר לי אבל אתה מתבלבל בין מפורט לבין קונקרטי.

  אני בהחלט חושב שאזהרת המסע במשה”ח הבריטי מנוסחת הרבה יותר טוב. עם זאת, דווקא אזהרת המסע שלהם היא חד משמעית כסת”ח.

  היא מבוססת כולה על מידע כללי, ארועים שהתרחשו בעבר וכסת”ח בסגנון “זה מסוכן שם, אז לכו תדעו מה יהיה”. אין בה שום מידע התרעתי קונקרטי. אתה מוזמן להבין מהניסוח שהיא אינה מבוססת על מודיעין ש-MI6 קיבל על חוליה של ישראלים / פלסטינים שמחכה לחטוף ולהרוג בריטים בהגיעם לישראל.

  דווקא אזהרות המטה בד”כ כן מבוססת על מידע קונקרטי על חוליה קונקרטית, שהארגון והשמות שלהם ידועים, ושבמקביל לאזהרות נעשות פעולות שונות לסיכול ומעצר החוליה.

 19. סירו on 7 באוגוסט, 2010 22:20

  צפריר, זו שאלה טובה שרלבנטית באופן כללי לסיכול פיגועים – מתי “לכבות” התרעה אחרי שלא התקבל מידע חדש. לפעמים מתקבל מידע קונקרטי, ולאחר זמן ארוך לא מתקבל שום מידע חדש. ואז צריך להחליט אם האיום עדיין תקף, או שאולי החוליה שבה על עקבותיה ופשוט לא עלינו על זה.

  אני יודע שהשב”כ יותר היסטרי בקטע הזה לעומת אמ”ן למשל. אני לא יודע מתי המטה מחליט “לכבות” התרעה”, ואם זה תלוי בו או בשירות שהוציא את ההתרעה.

 20. שרה on 30 באוגוסט, 2010 18:01

  וואלה? העולם כולו נגדנו???
  לא יכול להיות :-) …

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.