ענייני תקשורת: שערוריות, שנאות וסירוב להתפנות

פוסט של שוקי טאוסיג, העין השביעית

“בכתבה ‘כולם שונאים את כולם’ (מוסף ‘הארץ’ 17.12.10) עורך אלון עידן סקירה מקיפה של השנאה בארץ על כל סוגיה ומאפייניה”, כותב יוסי רזי מרחובות במכתב למערכת המתפרסם היום במוסף “הארץ”, “ואולם לאורך כל הכתבה נוצר הרושם שהכותב יושב נצור בתוך מצודת הבועה התל-אביבית ומשם צופה אל מחוצה לה, אל כל המקיפים והתוקפים אותה בתחומי הפוליטיקה, הדת, הספורט והתקשורת הכתובה והאינטרנטית. ונשאלת השאלה האם בתוך המצודה הזאת אין כאלה ששונאים אף הם את כל המקיפים אותה”.

רזי הוא, כאמור, מרחובות, ולכן לא נחשף למקומון התל-אביבי מבית “הארץ”, “העיר”, שנסגר לאחרונה. עורך “העיר” האחרון היה אלון עידן, אותו אלון עידן שאחרי סגירת “העיר” השתלב ב”הארץ”. אחד הגליונות האחרונים של “העיר” בעריכת עידן, בסוף ספמטבר 2010, הוקדש לפרויקט עיתונאי מיוחד, תחת הכותרת “האדם השנוא עלינו ביותר”. מה בפרויקט? אנשי “העיר”, בצירוף עוד גברים אשכנזים מתל-אביב, בוחרים את, ובכן, האדם השנוא עליהם ביותר. בשבוע הבא: עורך מוסף “הארץ” כותב נגד חדירה לפרטיותם של אקסהיביציוניסטים טלוויזיונים. אה, בעצם, גם זה כבר היה.

“העונה הנוכחית של ‘רוקדים עם’ התאפיינה במגוון רחב של שערוריות. את רובן, עושה רושם, פמפמה התוכנית עצמה”, נכתב ב”תרבות מעריב” בכותרת בוקסה המלווה את כתבת השער המוקדשת לשערוריה בתוכנית “רוקדים עם כוכבים”. עושה רושם שמצליח לה.

“קלינט איסטווד מסרב להתפנות” לשון הכותרת שעורכי מוסף “7 לילות” של “ידיעות אחרונות” בחרו בה כדי להפנות מהשער לכתבה (סתמית למדי) על סרט חדש של השחקן והבמאי המוערך בן ה-80. עם רמה כזו, כשאתם תהיו בני 80, כנראה לא תעשו שום דבר שיתפוס את תשומת הלב של מישהו כדי שיכתוב עליכם שאתם מסרבים להתפגר.

“אנחנו גם וגם”, פותח יאיר לפיד את טורו השבועי במוסף “7 ימים” של “ידיעות אחרונות”. “אנחנו גם וגם”, הוא חוזר וכותב בטור, המוקדש לרשימת מכולת של קלישאות מכל תחומי החיים “הישראליים” (אנחנו גם לא אוהבים לתת טיפ וגם אוהבים שישרתו אותנו, אנחנו גם כועסים על הטורקים וגם פוחדים מהם, גם עצבניים וגם גומלי חסדים וכך הלאה והלאה והלאה). הפואנטה של הטור המייגע: “אנחנו יודעים גם שנצטרך להחליט”. במה לפיד מתלבט? נראה שהתשובה ברורה: להמשיך להעמיד פנים שלא אכפת לו ושהוא בחור ספורטיבי, או להוריד את הקומיקס הגאוני הזה מהקיר שלו בפייסבוק.

________________________
שוקי טאוסיג הוא עורך אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שם התפרסם הפוסט במקור כחלק מסקירת העיתונות היומית

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

תגובה אחת לפוסט “ענייני תקשורת: שערוריות, שנאות וסירוב להתפנות”

  1. יובל on 15 בינואר, 2011 12:38

    מה שבמיוחד אהבתי בפרויקט ההוא היה שפאקינג גדעון לוי היה חבר בפאנל.
    קצת כמו לתת למסי לשפוט בגביע העולם.

פרסום תגובה