קומוניקטים על פייסבוק: לא נגענו

אירוע אקטואלי יכול לשמש קולב לתלות עליו הודעה לעיתונות. למשל: השריפה באיקאה ודאי הולידה קומוניקטים העוסקים בביטוח נגד שריפות, בטיחות אש במקומות עבודה ומערכות גילוי אש מתקדמות.

מאידך, יש מקרים שבהם הלקוח נורא רוצה להוציא הודעה לעיתונות, אבל האקטואליה מסרבת לשתף פעולה. כך נולדות הודעות כמו זו, שמשתמשת במהומות במצרים כדי לדבר על משהו שלא קשור בשום דרך למהומות במצרים:

ההתקוממות העממית במצרים והביצה המקומית כמשל:
לאינטרנט ולרשתות החברתיות יש כוח אדיר, אך הן גם מסוכנות ועלולות להסתיים בתביעה חמורה נגדך

על טרולים, פייסבוקים, ציוצים וטוקבקים: מלכודות הדבש הדיגיטאליות. על רקע אירועי החודש האחרון בארץ ובמצרים – כל מה שחשוב לדעת על הסכנות והסיכונים בתגובות ובפרסומים ברשת האינטרנטית וברשתות החברתיות, בטרם תתפתו למעשים בלתי הפיכים

המהומות במצרים, שפרצו בסיוע הרשתות החברתיות ברשת האינטרנט, הוכיחו פעם נוספת את עוצמתן של הרשתות החברתיות דוגמת פייסבוק וטוויטר ואת העובדה שהן עלולות להיות גם חרב פיפיות. אך די בביצה המקומית שלנו, כדי להתרשם מעוצמתה של רשת חברתית וממידת הסכנה שהיא מגלמת. בשבועות האחרונים עקבנו כולנו אחר המעצר המתוקשר של אורי ברעם. ברעם נעצר בעקבות הפצת סרטון שקורא לרצח שר הביטחון, אהוד ברק ושל המשנה לפרקליט המדינה.

לכאורה, זה היה עוד אחד מאלפים ורבבות סרטונים שמופצים ברשת כלאחר יד, אך השתלשלות העניינים במקרה זה מחדדת את הסכנות האורבות לפתחם של העושים שימוש ברשת האינטרנט. ניסיונו הכושל של ברעם לחמוק מעונש, על ידי הסרת הסרט מרשת האינטרנט, מחדד את העובדה שהעלאת מידע לרשת האינטרנט היא מעשה בלתי הפיך. נציג המשטרה אמר בדיון על הארכת מעצרו: “בוודאי הוא הבין לאיזה בור עמוק הוא נכנס, הוא פחד להיתפס, לכן הוריד את הסרט.”

וזה סתם מצחיק:

חברת קרסו מוטורס יבואנית רנו ממשיכה בנקיטת צעדים אמיצים ותציע לראשונה בתחום הרכב שירות דרך עמוד הפייסבוק ללקוחותיה

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

פרסום תגובה