הושלם מהלך קיצור תשקיפי תעודות הסל (צילום אילוסטרציה: רשות ניירות ערך)

תמונת המחשה ששלחה רשות ניירות ערך בהודעה לעיתונות שכותרתה "הושלם מהלך קיצור תשקיפי תעודות הסל", 14.3.2016

(ההודעה לעיתונות מסתיימת בציטוט של יו”ר רשות ניירות ערך, פרופ’ שמואל האוזר: “קיצור התשקיף מאלפי עמודים לכמאה עמודים הוא מהלך חשוב שמשמש גם דוגמא לדרכה של הרשות הפועלת במרץ מחד להקל בנטל הרגולציה במקום בו הדבר מתאפשר ומאידך שומרת על עניינם של המשקיעים ומקפידה על גילוי נאות ואפקטיבי לציבור הרחב. אני מאמין כי צמצום היקף הדיווחים, ומיקוד המידע יקלו על הנגישות של המידע לציבור המשקיעים”. ברוח קיצור התשקיפים, הנה גירסה מקוצרת שלהם: “קיצור התשקיף יקל על נגישות המידע”).

משרד האוצר חשף פרטים אישיים בהודעה לעיתונות, שלח בקשה דחופה למחוק אותם

רם אלפיה מדוברות משרד האוצר שלח ב-10:54 הבוקר הודעה לעיתונות על אפליקציית שירות התשלום הממשלתי של ממשל זמין, וצילומסכים מהאפליקציה.

שעתיים אחר כך, ב-12:51, הוא שלח אימייל נוסף:

שלום רב,

במסך פרטי התשלום באפליקציה החדשה של שירות התשלומים הממשלתי שנשלח נחשפו בטעות פרטים אישיים אמיתיים שהוכנסו לשם הפעלת האפליקציה, אודה לכם אם תטשטשו את מספר ת.ז ורישיון הנהיגה במסך או שתשתמשו בתמונות מסך אחרות ששלחנו.

תודה

אפרופו ממשל ושמירת פרטיות: ההודעות נשלחו כשכל הנמענים חשופים זה לזה ב-To ולא ב-BCC.

ההתמודודות התקשורתית

ד”ר שלמה שפירא הוא ה”הנחמן שי” של הבולגרים החל מאמש והוא האיש שמנהל את כל המערכה התקשורתית בבולגריה כעת .

הוא הכין לאיחוד האירופי תוכנית מלאה כיצד מתמודדים במצבי טרור ברמה התקשורתית וברמה התיפעולית

הוא בביתו בארץ ודרך הטלפון והאינטרנט הוא מנהל את כל ההתמודודות התקשורתית של בולגריה כל כוחות הביטחון המשטרה והתקשורת מתייעצים איתו בכל רגע נתון בכל סוגיה שצצה החל ממה לעשות עם משפחה של נפגע פיגוע או האם לקחת את המשפחה לבית מלון כדי שעיתונאים לא יציקו לה וכן גם העיתונאים כל רגע מתקשרים אליו איך לנהוג ואיך לפרסם ומה כדאי לנסח

אז אולי כדאי שתרימו אליו טלפון, דוברוּת אוניברסיטת בר-אילן. הוא יכול גם לייעץ לכם לא לשלוח משפטים כמו “חוקרי בר אילן ממשיכים לעשות ימים כלילות לפתח את הידע המחקרי והמעשי המאפשר לממשלות ורשויות להתכונן טוב יותר למצבי חירום למען בטחון האזרחים והחברה”, שאומרים שחוקרי בר אילן מבלים את ימיהם בשינה.

סגנית דוברת מוסד אקדמי יקרה שלום,

1. אני מתאר לעצמי שידעת על האירוע החגיגי שלכם כמה חודשים מראש, אבל החלטת שלא בא לך שאגיע אליו, אז שלחת את ההודעה עליו יומיים לפני.

2. את לא מחכה לתשובה ממני, אחרת היית שולחת את האימייל מכתובת שאפשר להשיב אליה, ולא כזו שמחזירה הודעת שגיאה.

3. או לכל הפחות מצרפת לחתימתך מספר טלפון.

בהצלחה בהמשך.

–עידוק

יש לי אחות ואני יודע מה ההבדל בין “טורקיז” ל”תכלת”, אפשר את המספר טלפון שלך?

פוסט של יהונתן זילבר


בחורינה יקרה,

כן, זה יפתיע אותך – יש לי שתי אחיות. אני יודע להבדיל בין “טורקיז” ל”תכלת” ואפילו לנהל שיחה אינטיליגנטית על מי יותר חמוד, בראד או ג’וני. אני לא נצמד אליך בדיזנגוף סנטר, לא ניגש אליך כל עשר דקות בשדרות רוטשילד, באמת רק אם יש לי משפט פתיחה מהמם ונראה לי שאת זורמת. ובכל זאת, כשאת שומעת את המילים “אמנות הפיתוי” את מזדעזעת וממהרת לתת לי מספר טלפון מזוייף, ומקווה בלבך שלא תראי אותי יותר בחיים. האמיני לי, יום יבוא והמשאלה שלך עוד עלולה להתגשם.

איזה כיף זה שרודפים אחריך? מחפשים אותך, שואלים אותך מי משקר יותר, נוגעים בך כאילו במקרה, והכל בשביל שתתעלמי. הכי טוב להתעלם. את הרי עסוקה, כל היום מתחילים איתך ואין לך זמן לעוד מישהו שיוצא להתחיל עם בחורות עם מדריך צמוד ובטח אין לו מושג איך לספק אותך במיטה. זו הרי נקודת המוצא, לא? חניכי תורת אמנות הפיתוי הם אנשים עם יכולת בינאישית דלה, חוסר יכולת לנהל סתם שיחה עם אדם מהמין השני ובעיקר ימכרו את אימא שלהם בשביל לראות למישהי את התחתונים. אז אני אפתיע אותך בשנית – לא כולנו כאלו. רובנו אפילו קראנו באינטרנט ואנחנו יודעים איפה הדגדגן, חלקנו אף היינו בעברנו במערכת יחסים ויש כאלו שאפילו יוגדרו כנאים פלוס. ומה לגבי אמא שלנו? לא תודה, היא קצת מבוגרת. כל מה שאנחנו מבקשים הוא אנושיות. לא מסובך במיוחד. להשתדל לענות לנו כשאנחנו שואלים אם את יודעת איזה מתנה כדאי לקנות לידידה שלנו, לתת תשובה כנה אם את יודעת מתי האוטובוס מגיע, ובעיקר לא לבעוט לנו בברך ולברוח, רק כי אנחנו לובשים חולצה של סוף מסלול אמנות הפיתוי 08 – אימפריה.

אנחנו לא אוהבים להרגיש מטרד. לא נוהגים לפנות לאותה בחורה פעמיים עם אותו פיק-אפ ליין, במיוחד אחרי שהבנו שהיא לא זורמת. לא מגיע שישפכו לנו פחית דיאט-קולה בפנים, לא מגיע לנו שיצעקו עלינו, שיגרמו לנו לחשוב 20 פעם לפני שאנחנו נוגעים בך במקרה במדרגות הנעות. אנחנו, בדיוק כמוך, מנסים לסגור FC להלילה.

בעיקר אנחנו משתדלים לכבד אתכן, הבחורינות. לדעת שלפעמים אתן צריכות לקום מוקדם בבוקר, שלפעמים אתן בזוגיות, למרות שזה לא קיר, ולזכור שלא תמיד אתן בעניין של לעזור לנו עם הבעיות שיש לנו עם ידידה שלנו. נשמח מאוד, אם לכמה רגעים שאנחנו מנסים להתחיל איתכן במקומות ציבוריים הומים, תנסו לכבד גם אותנו. ואם אתן מקשיבות והגעתם עד הנה, אפשר את המספר טלפון שלכן? מה יש, כולנו יהודים!


יהונתן זילבר קנה 10 קילו ספרים בעשר


ליחצנית אחת ממש נמאס מאיך שעיתונאים מתייחסים אליה וממה שהם חושבים עליה

יחצ”נית מתוסכלת שלחה את הטקסט הבא לפרסום בחדר 404.

בעילום שם? “יחצנית” וזהו? או שתאזרי אומץ ותחתמי בשמך?
“זה לא עניין של אומץ. זה רצון שישפטו את הדברים כפי שהם בלי שהשם שלי ישפיע על הכתוב. זה בשמם של כל היחצ”נים.. לא רק בשמי…”

היר גואוז:

מיומנה של יחצ”נית מתוסכלת

כתב/עיתונאי יקר,

כן, זה יפתיע אותך- יש לי תואר שני בתקשורת. אני יודעת להבדיל בין “שלוש” ל”שלושה” ואפילו מסוגלת לכתוב הודעה לעיתונות בלי שגיאות כתיב. אני לא מציקה לך, לא מתקשרת הרבה, באמת רק על הדברים החשובים שלרוב נוגעים לאקטואליה וחדשות. ובכל זאת, כשאתה שומע את צמד המילים “יחסי ציבור” אתה בד”כ מזדעזע וממהר לבקש שאתקשר “עוד שעה, שעתיים גג, אולי מחר כי אני ממש עמוס”. אתה מקווה בליבך שאני בטח אשכח להתקשר. האמן לי, יום יבוא וגם אני עלולה לשכוח להעביר אליך סיפור מוצלח.

איזה כייף זה שרודפים אחרייך? מחפשים אותך, מסמסים, משאירים ביפרים, מיילים, והכל בשביל שתתעלם. הכי טוב להתעלם. אתה הרי עסוק, כל היום מתקשרים אלייך ואין לך זמן לעוד יח”צנית שבטח לא יודעת לכתוב כותרות. זו הרי נקודת המוצא, לא? היח”צנים הם אנשים עם אוצר מילים דל, חוסר יכולת לחבר משפטים בצורה קוהרנטית ובעיקר ימכרו את אמא שלהם בשביל אייטם. אז אפתיע אותך בשנית- לא כולנו כאלה. רובנו אפילו בעלי השכלה אקדמית, חלקנו אף היינו בעברנו עיתונאים ויש בנו כאלה שיוגדרו כאינטליגנטיים ואנשי שיחה מעולים. ומה לגבי אמא שלנו? לא תודה, החלטנו להמתין עם מכירתה בשלב זה. כל מה שאנחנו מבקשים הוא אנושיות. לא מסובך במיוחד: להשתדל לענות לנו תשובה כנה, לתת לנו קרדיט כשאנחנו ממש מבקשים ולא לסנן אותנו במשפטי סרק רק כי שמעתם את המילים “יחסי ציבור”.

אנחנו לא אוהבים להרגיש מטרד, לא נהנים לשלוח לך את אותם פרטים שוב ושוב ושוב רק כי אתה מתעצל לשמור אותם פעם אחת כמו שצריך. לא מגיע שינתקו לנו בפנים, שיצעקו עלינו, שיגרמו לנו לחשוב 20 פעם לפני שאנחנו מרימים את שפורפרת הטלפון. אנחנו, בדיוק כמוך, מנסים לעשות את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר. באמת שאנחנו משתדלים.

בעיקר אנחנו משתדלים לכבד אתכם, הכתבים, לדעת שאתם עסוקים, להבין שאתם בלחץ, ולזכור שלא תמיד אתם זוכרים מתי, למה ואיפה. נשמח מאוד, אם לכמה רגעים תנסו גם לכבד אותנו. ואם אתם כבר מקשיבים והגעתם עד כאן אגלה לכם שחיוך אפשר לשמוע בטלפון. הוא לא עולה הרבה, ולא לוקח זמן, רק קצת חיוך לפעמים, שיזכיר לכולנו שאנחנו יחד בסירה אחת.

הסנדלר הולך בלי קרדיט

אופס! דווקא בכנס האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות, שנערך אתמול בסינמטק, התפספסו הקרדיטים לנותני החסות. הלשינה וצילמה: נעמה הרשקו.

יחצנים, תפסיקו לעצבן את הערס בבניין שלי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

עיתונאית עצבנית שלחה הבוקר מכתב עצבני ליחצנים:

"יחצנים יקרים. עקב עדכון כתובת לא מדוייק של ביתי החדש, דברי ההפצה שמיועדים אליי מגיעים באופן קבוע לערס, שמתגורר בדירה מספר אחת בבניין שלי. השכן הנכבד כבר הביע את מורת רוחו בעניין ועבר לשלב האיומים ולכן אני מבקשת באופן שאינו משתמע לשתי פנים:  עדכנו ברגע זה ממש!!!!!!!!!!!! כן , כן ממש עכשיו!!!! את חברות ההפצה שלכם כי הכתובת שלי היא:  [כאן הופיעה הכתובת] הדירה שנמצאת מחוץ לבניין מימין לאינטרקום, עם דלת לבנה שעליה מודבק פרצוף של סמיילי.  נא להנחות את השליחים כי אין צורך להיכנס לתוך הבניין בכדי להגיע אלי ולא לצלצל יותר באינטרקום של דירה מספר אחת לעולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  מי שלא יעשה זאת מספר הנייד שלו יועבר לערס להמשך טיפול (-: המשך יום טוב ושפוי"

עכשיו באוּבּר-גרופון: קופון שואה

זה מהקומוניקטים הראשונים שאני רואה היום שמוקדש ליום השואה, אבל כבר בשלב הזה אני יכול להעריך שמדובר בהזוי שבהם:

Subject: גרופון תעלה החל מהערב ועד לצאת יום הזיכרון לשואה ולגבורה – שובר תרומה על סף 20 שח ליד ושם.כל התרומות מועברות במלואן!!

לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה
אתר הרכישות הקבוצתיות גרופון יעלה באתר החל מהערב
ועד לצאת יום הזיכרון לשואה ולגבורה
שובר תרומה בסך 20 ₪ – תרומה למוזיאון “יד ושם”, להנצחת זיכרון השואה ולמען הדורות הבאים

כל התרומות יועברו באופן ישיר ומלא ל-“יד ושם”

דורי היללי מנכ”ל גרופון: “גרופון ישראל מתגייס למען הנצחת מורשת השואה בארץ ובעולם, על מנת להבטיח שזיכרון הקורבנות וקולם של הניצולים יהדהדו לדורי דורות. כל הפעילות נעשית באופן וולונטרי בלבד. אנו מאמינים כי באמצעות פלטפורמה מוצלחת זו נצליח לקבץ את לקוחותינו ולגייס תרומה למטרה נעלה זו”

www.groupon.co.il

מילי הררי
רהב תקשורת ויחסי ציבור

“לקראת חג העצמאות הגאדג’טים לובשים כחול לבן!!!”

קומוניקט שהגיע הבוקר לרשימת תפוצה של הודעות לעיתונות:

רעיון לאייטם לחג העצמאות

לקראת חג העצמאות הגאדג’טים לובשים כחול לבן!!!

היי שמי [הוסר], אני חדשה במשרד של שחר תקשורת שיווקית.לקראת יום העצמאות הקרב ובא ברצוני להציג בפניך גאדג’טים מטריפים בצבעי כחול לבן, כצבע דגלנו.

חשבתי על הצעה לכתבה-אייטם , שתסקור מוצרי גאדג’ט בצבעי כחול לבן, כגון [אין סיכוי, אבל יפה שניסית].

אשמח לדעת מה דעתך… המשך יום מקסים!

לדף הבא →