המדריך הסודי לפייסבוק: כך תשיגו סטטיסטיקות ומידע על משתמשים

פוסט של מורד שטרן, Usability Talking


לפי מדד TIM, פייסבוק מבסס את עצמו כאתר הנצפה ביותר בישראל אחרי גוגל. זו לא הפתעה, נראה שיותר ויותר אנשים (ישראלים ובכלל) מגלים את הרשתות החברתיות, כשבראשן, כמובן, פייסבוק.

אתם בוודאי שואלים את עצמכם “מתי זה יגמר?”, אתם בוודאי מעוניינים להפנות את השאלה הזו לגורם מוסמך, אמין ומקצועי. בקיצור – לא אליי. אבל בכל זאת, הרשו לי לענות לכם: אני לא יודע.

אני מקווה שבאיזה שהוא שלב אנשים יתחילו קצת להרגע מהפייסבוק הזה ולחזור לשימוש ה”רגיל” באינטרנט, אבל אני לא יודע מתי זה ייקרה. שאלות כאלו, רק שתדעו לפעם הבאה, אתם צריכים להפנות לגורם מוסמך.

בכל מקרה, הנה מדריך קצר שיעזור לכם במידה ואתם רוצים לקבל סטטיסטיקות ומידע על המשתמשים ברשת החברתית פייסבוק. אז נתחיל:

מצרכים:

1. חיבור לרשת (אלא אם כן אתם טוענים בתוקף שאתם מסוגלים להיכנס לאינטרנט ממחשב ללא חיבור לרשת. במידה וכן, אני מכיר כמה פסיכולוגים טובים).

2. חשבון פעיל בפייסבוק.

3. חוצפה (בכל זאת, אתם הולכים להשתמש חינם בכלי שאמור לגרום, בסופו של דבר, שתשלמו עבורו. אם אתם יכולים לחיות עם עצמם – בסדר, אני לא יכול להיות אחראי לאיכות של הקוראים שלי).

4. קובץ תמונה.

שלבים:

1. התחברו לחשבון הפייסבוק שלכם.

2. חפשו את הדף “בלוג השימושיות של מורד שטרן” ותלחצו על לייק. הערה: לא מדובר בשלב שהוא חובה, אבל בהחלט גורם לתהליך להיות מועיל הרבה יותר. עבורי.

3. לחצו על הקישור המוביל ליצירת מודעה בפייסבוק, הוא נמצא בשורת הקישורים בצד המסך בפייסבוק (Facebook Ad):

4. הוסיפו לקישור היעד (השדה העליון) איזה קישור שבא לכם, תמציאו כותרת, כמה מילים ותמונה (התמונה חובה, אז תמצאו איזה קשקוש):

5. זהו זה! הגענו למגרש המשחקים הגדול!

עכשיו אתם יכולים לשחק עם פרמטרים כמו: מדינה, עיר, גיל, תחביבים והתעניינויות (על סמך קבוצות ולייקים על דפים בפיסבוק), ימי הולדת השכלה ועוד תחומים שההצלבה בינהם יכולה להיות מאד מעניינת. בצד הטופס בו אתם משחקים תוכלו לראות כמה אנשים שעומדים בתנאים שקבעתם רשומים בפייסבוק. הנה דוגמה לפילטור זריז שהכנתי:

אפשר לראות שיש 620 אנשים שחיים בישראל, בגילאים 15-30, שאוהבים את סופר נני (נשמע יותר מידי, לא?).

6. בכל מקרה, לחיצה נוספת על “המשך” תוביל אותנו לקביעת מועדי הופעת המודעה ש”יצרנו” והזנת אמצעי התשלום (“לא תודה, תרמתי במשרד”).

___________________________
מורד שטרן כותב את בלוג השימושיות Usability Talking, שם התפרסם הפוסט במקור

תגובות

3 תגובות לפוסט “המדריך הסודי לפייסבוק: כך תשיגו סטטיסטיקות ומידע על משתמשים”

  1. ג'ים סטיל on 18 בפברואר, 2011 12:04

    אני זוכר כשכל המידע הסטאטיסטי הזה היה זמין בחיפוש אנשים. אבל תודה על המידע.

  2. שרית on 18 בפברואר, 2011 23:44

    הכותרת קצת מטעה ו”מקפיצה” – אלו בסה”כ סטטיסטיקות – לא מאוד מדוייקות כשמדובר על יוזרים ישראלים או בכלל – על קבוצות של משתמשים. הכלי הזה לא יציג אח”כ את רשימת המשתמשים שעונים על הקריטריונים האלו.

  3. עדכוני שיווק באינטרנט וקידום אתרים מהבלוגספירה [18.2.11] | AskPavel on 7 באפריל, 2013 16:15

    […] המדריך הסודי לפייסבוק (מורד שטרן דרך חדר 404) – בעוד כולנו מתעסקים בעמודים החדשים של פייסבוק, מסתבר שיש דרך מתחכמת לבדוק חתכים של גולשים דרך ממשק ניהול המודעות. רוצים לבדוק כמה גולשים בגיל מסוים  אוהבים את סופר נני? הפוסט של מורד יסביר לכם איך עושים זאת. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.