דברים שבחורה צריכה לזכור: פדיקור, גלולה ומחזור

פוסט של יעל גורן,"קארמה רעה ושאר הפרזות"

אני רוצה להציע לכם הצצה חטופה וחד פעמית אל הממד המקביל והמעוות שנקרא “עולמי שלי”. בניגוד לעולמה של עליסה, הוא לוקה בחסרונם של כובענים, מסיבות תה וזחלים הזייתיים עם נרגילה, אבל הוא משתדל לחפות על זה בכמות בלתי נתפסת של פוסט-איטס. וככה זה נראה תשע או עשר או אחת עשרה שעות מהיום שלי:

לפני שבועיים בערך ביקשו ממני להשתתף בסרטון וידאו שמקדם אמצעי מניעה חדש, שלוקחים פעם בחודש. בהתחלה אמרתי לא, אחר כך אמרתי כמה משלמים ובסוף אמרתי תודה, היה כיף. מה שביקשו מאיתנו המשתתפות לעשות הוא להכין רשימה ולדבר על דברים שאנחנו צריכות לזכור כל יום. חשבתי על זה רגע, והמוח שלי התמלא בפוסט איטס צהובים, זועמים, שכבר אין לי דרך להגדיר מה מהם דחוף יותר כי כולם דבוקים למסך, כולם ממורקרים בכחול וצהוב, וכולם מלאים בדברים הרבה פחות כייפיים לעשות מלקרוא, נגיד, על מחוות חצי מחאתיות חצי אירוניות חצי מודעות לעצמן באינטרנטים המשועממים שלנו.

ברגיל אני לגמרי בעד מחוות, וכפתורים מגניבים שמחברים לז’קט וחולצות של צ’ה גווארה ושיצבטו לך בישבן בשייח ג’ראח. אני רק קצת צוחקת וקצת קופץ לי הווריד הקטן ברקה לנוכח מחווה שיודעת להגיד “אה, מה שאמרת? אז הפוך! מה תגיד על זה? הא? הא?!”. גם כאן חייכתי, כי אנחנו באמת עוד המון דברים חוץ מלהתחיל עם המדריך בחדר כושר ולאסוף את הקטן מהגן. אבל בעוד שחייכתי חיוך אמיתי ולא ציני גם קיבלתי כאפה, שאם אני במקרה אורטל מבאר שבע, שלא בדיוק חיה חיים של אקטיביסטית מרכז תל אביבית, אז משהו בי קצת לא אישה שלמה ולא לגמרי בסדר.

נכון שזה מאוד רלוונטי לזכור להשתתף בישיבת ועד השכונה ולדבר עם החבר שאין לי על הסוגייה החמורה של אמצעי המניעה (או לפחות לשאוף להיות מעורבת חברתית ובמערכת יחסים מתפקדת), אבל יש עוד כמה עיסוקים קצת פחות פואטיים בחיי. העיסוקים האלה הם חלק מהם, בחרתי להקדיש להם משאבים, הם חתיכות חשובות באישה שאני רוצה להיות. בוידאו בכלל יצא שדיברתי על פוסט- איטס של עבודה ושל משפחה, שהם כידוע אבני יסוד של כל נשיות שטוחה ורדודה באשר היא. על כל פנים, לבוא להגיד “אני עושה רק דברים חשובים ומשוחררים כמו לבשל לעצמי ארוחות אורגניות, לרחוץ הומלסים ולנגן בצ’לו”, ולהתעלם מהפדיקור, המניקור והגלולות זה ליפול שוב באי שיוויון. זה לקחת סקציה שלמה מהחיים שלי ולהחביא אותה כי היא לא משוחררת מספיק.

בא לי לתמחר. ולכן, לפי שעות פרילאנס בחודש, זה הכסף ששווה זמן הטיפוח העצמי שמציעים לי כעת למחוק מרשימת העיסוקים שלי משל לא היה: טיפול בציפורניים 500 שקל, סידור השיער 680 ש”ח, מריבות מנטליות עם השיער 1200 ש”ח (אבל מתקזז כי אני עושה את זה במולטי טאסקינג), הסרת שיער גוף 420 ש”ח; ספורט, חיטוב ופילאטיס 0 ש”ח (אבל בחודש הבא אני מבטיחה שנתקדם עם הפרוייקט הזה ונראה תוצאות אפקטיביות. אפילו הכנו מצגת.). כמה זה יוצא בשעות עבודה חודשיות? חשבו בעצמכם. ואחרי זה תבינו למה קפץ לי הווריד.

__________________
יעל גורן היא כותבת, צייצנית ומומחית מדיה חברתית מחוץ לארון. יום אחד היא אולי תפרוש כנפיים. הפוסט התפרסם במקור בבלוגה, "קארמה רעה ושאר הפרזות".

תגובות

3 תגובות לפוסט “דברים שבחורה צריכה לזכור: פדיקור, גלולה ומחזור”

 1. מאיה שובל on 6 ביוני, 2011 11:16

  מתה על יעל, אבל לא הבנתי את הפואנטה.
  אישה שלמה זו אישה שעושה פדיקור וציפורניים?

 2. trischi on 6 ביוני, 2011 11:37

  אישה שלמה היא אישה שעושה מה שבא לה, גם פדיקור וציפורניים. אישה שלמה היא בעיקר אישה שלא אומרים לה מה ראוי לעשות :)

 3. אחת שיודעת on 6 ביוני, 2011 19:00

  http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/247/028.html?hp=54&cat=870&loc=7

  המטרה שלנו היתה ליצור תמונת ראי לקמפיין המקורי ולהעביר נקודה בצורה קצת אירונית. לכן אין מטלות טיפוח למיניהן. אולי היינו צריכים לחשוב מראש על הביקורת (הצפויה) הזאת, אבל מה לעשות שעשינו את הכל מהר מהר ובין 70 אלף המטלות שלנו כ4 נשים+גבר וכבני אדם…שלא קשורות כלל לקמפיינים או לנוכחות כזאת או אחרת ברשת.
  לא רצינו להעליב אף אחד ומבטיחים שאם מישהו רוצה לשלם לנו על מחאה חברתית, נעשה אותה יותר טוב

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.