הביומטרי: להיות מאיר שטרית

פוסט של שלי דובילנסקי,ynet מחשבים


ביום חמישי השניים ביוני התכנסו חברי ועדת המדע של הכנסת להצבעה בנושא תקנות הביומטרי. הח”כים נעו באיטיות לעבר המעלית הישנה, שהובילה אותם לקומה 7 וחצי של משכן הכנסת ונפלטו אל תוך המסדרון האפרפר בעל התקרה הנמוכה במיוחד, שגרמה להם ללכת בגב כפוף.

בין הח”כ שהופיעו להצבעה החשובה אפשר היה לאתר את חברי הכנסת מאיר שטרית, מאיר זאב אלקין שטרית, אורי מאיר-שטרית אורבך, וכמובן את חמד שטרית עמאיר – כולם כבר מוכרים היטב מהופעותיהם הקודמות בהצבעות על סעיפי החוק הביומטרי.

“שטרית?” שאל אחד הח”כים את חברו בזמן שצעדו על האולם.

“מאיר שטרית”, ענה לו חברו למליאה בהסכמה.

מיד לאחר שנכנסו המכובדים לאולם ההצבעה כדי לדון בנושא והתמקמו בכסאות, עלה לבמה המרצה הראשון לדון בנושא המאגר הביומטרי ובטחון התושבים. היה זה יושב ראש הוועדה, מאיר שטרית, שפתח בנאום חוצב להבות:

“מאיר שטרית. שטרית. מאיר מאיר מאיר. שטרית? מאיר!” אמר ראש הוועדה.

כבוד הח”כ ציון פיניאן שטרית הרים את ידו וקטע את הנואם בשאלה: “מאיר? מאאאיר שטרית שטרית?”

מייד לאחר הנאומים עברו הח”כים לניהול דיונים וויכוחים מקיפים בנושא הכל כך חשוב, שישפיע על הפרטיות והבטחון של כלל תושבי ישראל. הועלו שאלות חשובות בנושא הכוח שינתן למשטרה ולגופים השלטוניים כתוצאה מהמאגר (היה זה כבוד הח”כ אורי מאיר-שטרית אורבך שהעלה את הנושא החשוב בשאלתו “שטרית, שטרית שטרית שטרית, מאיר?” שאחר כך צוטט בעיתונים רבים).

ההצבעה עברה פה אחד להפתעתו של אף לא אחד מהנוכחים. בהרמת הכוסית שלאחר הוועידה, היה זה מאיר שטרית שבצעד מרשים מאין כמוהו התנדב להיות הראשון להצטרף לפיילוט של המאגר הביומטרי. אחרי הכל, טביעות האצבע שלו כבר מתנוססות על המאגר.

__________
הפוסט באדיבות ynet מחשבים, שם התפרסם הטקסט במקור

תגובות

3 תגובות לפוסט “הביומטרי: להיות מאיר שטרית”

 1. שי on 6 ביוני, 2011 12:10
 2. דיגו on 6 ביוני, 2011 13:43

  “ההצבעה עברה פה אחד”?
  דווקא לא. היא עברה בשני קולות.
  מתברר שרק שניים מתוך כל חברי הוועדה טרחו להגיע ולהצביע: מאיר שטרית (קדימה) ואברהם מיכאלי (ש”ס).

  מה יותר מטריד/מסוכן?
  ההתעלמות/חוסר-אכפתיות/חוסר-יכולת של שאר 118 חברי הכנסת או דווקא “עודף המוטיבציה” שמפגינים חברי הכנסת שטרית?

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4076958,00.html

 3. צפריר כהן on 9 ביוני, 2011 19:45

  חברי כנסת. לא שרים.

  תיקון קטן לדברי דיגו: לא כל 120 החברים. רק כ־20 חברים בוועדה האמורה. מישהו יכול לציין את שמותיהם? וכן, העובדה שלא טרחו להצביע משמעה שהם בפועל נמנעו. לא צריך לזהות יותר מדי את החוק הזה עם ח”כ שטרית.

פרסום תגובה