באורנג’ דופקים את הוורודים

מאז שמשרד התקשורת הפריד בין הטלפונים הסלולריים לחבילות התקשורת, לקוחות אינם כבולים לרכישת המכשיר הסלולרי מספקית הסלולר, ויכולים לקנות אותו ממשווק עצמאי או דרך האינטרנט, לעתים במחיר נמוך יותר. זה מה שעשתה דנה בארי שדה כשחידשה חבילת תקשורת באורנג’. נציג השירות אמר לה שהיא תוכל לקבל את החבילה והאחריות גם אם תרכוש את הטלפון עצמאית, כל עוד מדובר בדגם שאורנג’ מחזיקה. בארי שדה בחרה מהרשימה את הדגם Samsung Monte 5620, קנתה אותו עצמאית וחזרה למרכז השירות, שם הודיעו לה שלא יבטחו את המכשיר. הסיבה המקורית: אורנג’ מחזיקה מכשירים שחורים ולבנים, ואילו המכשיר שלה ורוד. באורנג’ סירבו גם להצעתה של בארי שדה להתחייב בכתב שתסכים לקבל חלפים שחורים או לבנים במקרה הצורך.

“זו אפליה על רקע צבע, אם אתה שואל אותי”, צוחקת בארי שדה. בפנייתה לאורנג’ כתבה כי “נציג השירות ציין כי עלי לבחור דגם שנמכר באורנג’, אך לא אמר דבר על צבע המכשיר (ונראה שגם הוא שומע על כך לראשונה)”. נציגה ששוחחה עמה אמרה שהנציג ייענש על כך, אך עמדה בסירובה לספק את הביטוח.

זמן קצר לאחר פניית “מוסף הארץ” פנה נציג אורנג’ ללקוחה והודיע שהמכשיר יבוטח בחינם, פרט לחלקי החילוף הוורודים. בחברה אמרו לנו כי “במקרה הנדון, בשל אי הבנה, הציעה החברה להשתתף בעלות תיקון המכשיר במעבדה חיצונית כאילו למכשיר היו קיימים שירותי אחריות ותחזוקה”. אולם בביקור נוסף במרכז השירות נאמר לבארי שדה כי תצטרך לשלם על הביטוח מאחר שהמכשיר לא נקנה באורנג’, דרישה שבוטלה רק אחרי שעדכנה מנהל במקום בהשתלשלות הסיפור.

בהתייחס לסוגיה העקרונית נמסר מפרטנר-אורנג’: “חברת פרטנר מספקת שירותי אחריות ותחזוקה לכלל דגמי המכשירים המשווקים על ידה גם אם לא נרכשו באמצעות החברה. השירות ניתן למכשירים בתנאי שהם תואמים את הפרמטרים למכשירים המשווקים ע”י החברה לרבות צבע המכשיר שכן במסגרת שירותים אלו מספקת החברה ללקוחותיה גם חלפים המתאימים למכשיר. קטלוג המכשירים וצבעם מפורסם באתר החברה”.

_________
התפרסם במקור בגירסה שונה במוסף הארץ, 24.6.2011

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

תגובה אחת לפוסט “באורנג’ דופקים את הוורודים”

  1. שרה on 26 ביוני, 2011 14:07

    איזה חלם שאלוהים ישמור …
    כל חברות הסלולר כאלה???
    רק מערימות קשיים על הלקוחות?

פרסום תגובה