בואו נעזור לאתר את מפעיל האתר שמציע למכור מידע עלינו

אתר אינפורמר (informer.co.il) מציע “חיפוש אנשים – כל האנשים. כל המידע”. ב-nrg מעריב מדווחים כי “בשבועות האחרונים מתנהלת נגד האתר חקירה אינטנסיבית והיא נמצא כעת בשלבי סיום. אחד הקשיים של אנשי המשרד היה לאתר את מפעילי באתר אשר לא סיפקו על עצמם פרטים מזהים. התקשורת עימם באתר היא באמצעות כתובות מייל בלבד או באמצעות הטלפון – כשהם מבקשים לפנות אליהם על מנת לקבל מענה”.

[עדכון] בניגוד לפרסום ב-nrg, מפעיל האתר, צחי דסלטו, מוכר למשרד המשפטים ואף נחקר שם. ראיון איתו בהמשך הפוסט [\עדכון]

בואו נעזור למשרד המשפטים, שאולי אין לו הידע או המשאבים המספיקים, ונאסוף עבורו את כל המידע הגלוי שאפשר להשיג בצורה חוקית על בעלי האתר, ועל גופים שאפשר לגשת אליהם עם צו ולקבל מידע נוסף, כדי שהמשרד יוכל להשלים את חקירתו ולקבוע אם האתר פועל בצורה לגיטימית או עובר על החוק. בואו נשמור על זה נקי: אל תפרסמו פה מידע אישי על בעל האתר ואל תטרידו אותו.

• בעל האתר הוא Desalto Itsik, ובעברית איציק דסלטו, לפי שאילתת whois על informer.co.il. חשוב לזכור שאפשר בקלות לרשום דומיין בשם בדוי או בשם של אדם אחר.

כתובתו ומספר הטלפון הנייד שלו מופיעים גם כן (נמחקו פה, אבל שמורים אצלי ויועברו למשרד לפי בקשה).

• איציק דסלטו מכונה צחי דסלטו. בכתבה בגלובס מופיע צחי דסלטו כמייסד ומנכ”ל אתר TVLand בכתובת tvland.co.il. שאילתת whois לכתובת זו מעלה שהוא רשום על שם איציק דסלטו, עם אותו טלפון, כתובת אימייל, ספק אחסון וספק שירות כמו בעלי אינפורמר, אך בכתובת שונה ועם פרט חדש – מספר פקס.

• ספק האחסון של האתר הוא חברת GNS (לפי שאילתת whois).

• ספק רישום הדומיין של האתר הוא אינטרספייס. (לפי שאילתת whois)

• מזהה הלקוח של מודעות גוגל אדסנס שמופיעות באתר היא pub-9966236100980995.

• ספק האימייל של בעל האתר יושב בדומיין bonafide.co.il, שלפי whois רשום על שם SDD Computers Ltd בתיבת דואר בראשון לציון. גיגול של מספר הטלפון של SDD עם המילה “מחשבים” מחזירה את “אס.די.די תקשורת ומחשבים בע”מ“.

מצאתם עוד מידע? שתפו אותי בטוקבקים או באימייל.

[עדכון 18:12] דיברתי עם צחי דסלטו.

בידיעה ב-nrg כתבו שמשרד המשפטים לא מצליח למצוא אותך.
“זה לא נכון, כבר שבועיים חוקרים אותנו. אני מדבר איתך בשני כובעים, אחד משרד פרסום שאני שותף בו, Bona Fide, והשני זה המדיה, אתר אינפורמר. זה אתר חוקי לחלוטין, וכחלק מהפעילות שלו אנחנו יזמנו קמפיין מיוחד, שזה לא ייראה פרסום רגיל, אלא פרסום שמשלב את השם שלך. [הקמפיין הוא העמוד הראשי, שמציג מנוע חיפוש שבו אפשר לחפש אנשים לפי שם מלא; ע”ק]. אנחנו מוכרים לידים לחוקרים פרטיים, כרגע עובדים עם חוקר שנקרא אלי בר, הוא מוכר את הדוח הזה באופן חוקי עם רשיון ממשרד המשפטים.

“היתה עיתונאית השבוע ששמעה על מקרה והתלוננה במשרד המשפטים, והמשרד הביא לתשומת לבו של החוקר שהוא מוסר מידע שהוא לא לגמרי חוקי, אפילו שהוא גלוי ונמצא – מידע על אשראי ובנקים מ-BDI ו-D&B. הוא איגד מספר שירותים קיימים לכדי שירות אחד. כשמשרד המשפטים התערב הם הורו ל-BDI ו-D&B לא לספק את השירות הזה. עכשיו מי שיכול לקבל את השירות הזה זה אדם שלוקח הלוואה או פותח חשבון בנק. שירותים נוספים שירדו – כחוקר פרטי אסור לתת את המצב המשפחתי של מישהו. גם משרד הפנים לא נותן את זה. במשרד הפנים אתה יכול לעשות שאילתה על כתובת של מישהו. הוא היה מוצא גם כנראה כתובות לשעבר – איפה גרת לפני כן, וזה אסור, אז גם זה ירד”.

אז אתה לא מסתתר.
“אני לא מסתתר. הייתי שם בשתי פגישות, הייתי אצל גברת רבקי דבש ברשות למשפט וטכנולוגית מידע. המחלקה הזאת אמונה על אכיפת חוק שירותי אשראי וחוק הגנת הפרטיות, אבל כל השירותים שאלי מציע שם קיימים, הוא בסך הכל איגד אותם לשירות אחד. אני כבעל המדיה שותף לדבר עבירה אם היא קיימת. זה אתר שלי, אני מוכר לו לידים. עבדתי גם עם חוקרים אחרים, אני עובד איתו עכשיו כי הוא בנאדם רציני, עובד שלושים שנה בתחום, היה גם במשטרה והוא מבין עניין. יש מבוכה במשרד המשפטים, שהם לא ידעו שהם מספקים רשיונות למכור מידע כזה”.

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

14 תגובות לפוסט “בואו נעזור לאתר את מפעיל האתר שמציע למכור מידע עלינו”

 1. יוני on 27 ביולי, 2011 16:42

  אתה תמים אם אתה חושב שבכלל ניסו לאתר אותם. הרי זה יותר פשוט ממה שאתה חושב, תמלא טופס, יחזור אליך חוקר פרטי חביב, יזדהה, יוציא לך חשבונית, יעזור לך לקבל מה שתרצה… ואת איציק קל להשיג… תתקשר אליו ותראה :)

  אגב, למען הסדר הטוב – איציק הוא סה”כ בעל האתר, העמוד שאתה רואה זה עמוד פרסומי שמעביר לידים לחוקרים פרטיים… אז האשמים בסיפור הזה זה לא אחרים מאשר משרדי הממשלה אשר מאשרים את מכירת המידע…

 2. אריק on 27 ביולי, 2011 16:54

  צחי דסלטו הוא יזם אינטרנט מאד מוכר, אם הוא מפעיל האתר אני בטוח שהאתר עובד לפי החוק, הוא לא היה מסתכן בשטות כזאת. אני יודע שהוא גם שותף במשרד פרסום ומחזיק עשרות או מאות אתרים בארץ וגם בחו”ל…

  לפי מה שידוע לי הוא המדיה בד”כ ומפרסמים אצלו, אז אולי מדובר בפרסום (זה נראה כמו דף נחיתה) שנמכר ללקוחות אשר מציעים את השירות, אגב, זה נעשה באופן חוקי – אני קניתי לפני שנה דוח שכזה על אדם שרצתי להשכיר לו את הדירה והיה נראה לי קצת חשוד…

  בקיצור, עוד טיפ לעידו – תברר איתו לפני זה, כי יכול להיות שמדובר פה בלשון הרע ואתה יכול גם להסתבך על זה…

 3. איתן on 27 ביולי, 2011 17:50

  אני מורכח לציין את האירוניות המובנת מאליה שבחיפוש בנאדם שעומד מאחורי אתר לחיפוש אנשים.
  במיוחד כשהאתר עצמו לא מצליח למצוא שום דבר לגביו
  http://www.informer.co.il/info.asp?fullname=sik5dpnjg

 4. ש on 27 ביולי, 2011 18:30

  לגבי העדכון – הוא שאמרתי.
  בתור מישהו שכותב בעיתון, you should know better.

 5. איתי ברנר on 27 ביולי, 2011 20:57

  מקווה שזו לא הוצאת דיבה, כן… אבל זה יהיה די אירוני אם בסוף חיפוש של השם שלו בגוגל יעלה באחת התוצאות “צחי דלסטו מופיע בפסקי דין וחוקים!!”…

 6. meme on 28 ביולי, 2011 01:26

  לפי התוספת לפוסט, האשם העיקרי בכל הסיפור הוא האתר של NRG, שעוזר למשרד המשפטים לטייח ומגלגל את האחריות על הש.ג.

 7. meme on 28 ביולי, 2011 01:30

  כלומר, או ש-NRG שיקר לקוראיו או שהוא לא טרח לברר את העובדות, שזה מבחינתי שקול לשקר

 8. די סאנצ׳ז on 28 ביולי, 2011 07:14

  אחלה אינפורמר….
  לכל אותם ספקנים…. מתי תבינו שהעיתונות משקרת כל הזמן?
  בתור עובד פנימי של משרד המשפטים (שם המחלקה שמורה במערכת) אני אומר לכם שזה אנחנו (משרד המשפטים) שהוצאנו לאותו חוקר פרטי רישיון לתת פרטים מסוימים על אנשים.
  עכשיו משרד המשפטים מנסה להתנער מאחריות ולהסית כנגד בעלי אתר. במילים אחרות… ספין תקשורתי (מלוכלך)!

 9. עידו קינן on 29 ביולי, 2011 14:39

  תשובה לש’: טוקבקים עולים פה אוטומטית (אלא אם פילטר הספאם אוכל אותם). אם מודיעים לי על תגובה בעייתית, אני בודק ומוריד אותה. אני לא עורך טוקבקים – הם עולים בשלמותם או לא עולים בכלל.

 10. עידו קינן on 29 ביולי, 2011 14:40

  ועוד דבר, ש’: אם אתה עומד מאחורי ההשמצות שלך, חשוף את זהותך. אין לי שום עניין להגן על מישהו שמשמיץ בעילום שם.

 11. מנשה ק. on 28 בספטמבר, 2011 15:15

  בואנה ראיתי את האתר יצרתי קשר עם החוקר ,הזמנתי דו”ח על מישהו שחייב לי ערמה של כסף
  קיבלתי דו”ח מסודר מאורגן נראה חוקי לגמרי
  הבאסה שברור לי עכשיו שאתו חייב מתחמק אין צ’אנס לראות ממנו שקל ,מבאס עלה לי 250 ש”ח אבל לפחות אני יודע מי נגד מי ומידע מלא גם שהמידע מלמד אותי שאין צ’אנס לגבות מאיש אי פעם ולו אפילו שקל
  תאמינו לי אפשר לדעת מידע חשוב על אנשים אילוא היתי יודע קודם היתי נזהר
  בארה”ב ואירופה לא זזים מ”מ בלי לקבל דו”ח כזה
  מה הבעיה לא הבנתי בדיוק?

 12. אהוד on 4 במרץ, 2012 18:37

  עידו, איך אני פונה לצחי הזה שיוריד את המידע שיש עלי באתר הזה?

 13. אבי on 11 בספטמבר, 2014 05:11

  ניסיתי מספר פעמים לבקש מהאתר לחזור אלי עקב פגיעה בלתי הפיכה בי, והאתר הניבזי לא עונה! זה לא אינפורמר זה זבלפורמר!

 14. אבי כהן on 26 ביוני, 2016 18:26

  לכול היפה נפש שכותבים כאן מבלי להבין , אינפורמר מפרסם פרטים אישים של אזרחים,לו היה מפרסם את שמכם ופוגע בפרטיות שלכם היתם מרגשים ומגיבים אחרת .

פרסום תגובה