החיים כגרף: מצב הקפה, דברים שהילד מביא מהגן ועוד דברים שעדיף להגיד בגרפים

במשך אלפי שנים ידע האדם שמפלס הקפה בכוס ומצב הקפה עצמו קשורים זה בזה, אבל עכשיו יש הוכחה מדעית: גרף “מפלס הקפה והעצבים“.

הגרף הזה הוא אחד מסדרת הגרפים “Math 101” שמפרסמת רינה ארטשטיין, תוכניתנית ואם לשני ילדים, בבלוגה “תופרת וחופרת”, שפתחה כדי “לתת ביטוי לדעות, רעיונות וליצירה שאני עוסקת בה בשעות הפנאי המעטות שיש לי”. גרפים נוספים: “כלים סיזיפיים”, שמודד את רמת המוטיבציה ומצב הכלים על רצף הזמן מתום הארוחה ועד שהכל מסודר; “איך לסיים שיחה” בפייסבוק ובעולם האמיתי; ו”דברים שהילד מביא מהגן“, דיאגרמת פעמון עם הערה: “* זה לא גרף, זו סתם ערימת חול”.

“גיליתי שהחלק הריאלי באישיות שלי מסרב לשבת בשקט, ומתעקש לראות את העולם דרך ראי המתמטיקה והחישובים”, מספרת ארטשטיין. “נתתי לזה דרור, ויצאתי בסדרת המשוואות הראשונית. כשהרעיונות הפכו ליותר מסובכים, הבנתי שצריך פה יותר מסתם משוואה קצרה, ומכאן הדרך לגרפים הייתה קצרה. עכשיו, כל דבר שאני תוהה לגביו או קצת מרגיז אותי, מוצא את דרכו לתוך גרף”.

גרפומנים ראויים לציון נוספים הם קבוצת “שירים בגרפים” בפייסבוק, שימיה היפים מאחוריה, והבלוג “גרפומנית” של יעל בן דב, שלמרבה הצער הפסיק להתעדכן באוגוסט 2011.

תגובות

2 תגובות לפוסט “החיים כגרף: מצב הקפה, דברים שהילד מביא מהגן ועוד דברים שעדיף להגיד בגרפים”

  1. נועה on 11 בינואר, 2012 15:55

    מוצלח ומגניב.

  2. לספר הבא אזדקק לכסף, הרבה כסף: הקרב נגד צומטסקי הוא נסיון נואל של סופרים לגלגל את העלויות על הצרכנים באמצעות ייסורי מצפון | חדר 404 on 1 במאי, 2012 01:42

    […] ואם לשני ילדים וכותבת הבלוג “תופרת וחופרת”. גרפים שלה על החיים התפרסמו בגליון ינואר […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.