הקרנה חינמית: מלחמת הכוכבים – השיווד ההמוני

פוסט של אהוד קינן

הסרט Be Kind Rewind חשף בפני בשנת 2008 את עולם השיוודים – גירסאות מעריצים דלות תקציב של סרטי קולנוע. ממש ממש לאחרונה, הגיע Star Wars Uncut – בעיניי אֵם כל השיוודים. זהו מיקור-קהל (Crowdsource) של גירסת מעריצים לסרט מלחמת הכוכבים (פרק 4) זה הפרק שבו טובים ורעים נלחמים בחלל החיצון.

גירסת ה-Uncut היא סרט באורך מלא, שמורכב ממקטעים של 15 שניות שהפיקו אנשים רבים, שונים ומשונים, דומים ונורמטיביים ברחבי האימפריה. בעולם שאני מכיר, זה בלתי אפשרי להרים פרויקט כזה, והלוואי שהייתי יכול לקחת חלק בארגון דבר כזה. בעולם שקייסי פיו מכיר זה פרויקט ששווה להשקיע בו יותר משנתיים עד שהוא קורה ואז להפיץ אותו לעולם. בשביל זה יש פאקינג אינטרנט. ובשביל חתולים מצחיקים. ובשביל פורנו.

התוצאה מבוססת על הסרט של ג’ורג’ לוקאס, אבל זו יצירה חדשה לגמרי, של הפקה המונית ועריכה מגניבה ביותר. ממש לא חייבים להכיר את סטאר וורז או להיות מחובבי הסרט המקורי בשביל להנות מזה. למי שאוהב קולנוע ואינטרנט יהיה מעניין לראות איך אנשים מעבדים משהו קיים, ואיך מצליחים לחבר כל כך הרבה סגנונות לכדי משהו שלהם. כל 15 שניות הסגנון והצורה מתחלפים מצילום ביתי, לצילום יותר מקצועי, לאנימציה מאויירת, לסטופ מושן, לאנשים בתחפושות מטופשות, ולכל אורך הדרך הסרט ממשיך להיות רציף וקוהרנטי.

פיו העלה את היצירה המוגמרת ליוטיוב, ועם סבלנות רבה אפשר לצפות בו באינטרנט בכיף. במקביל, אסף שגיא, יניב אידלשטיין ואני נקרין אותו בחינם בסינמטק הרצליה ביום שני הקרוב (6.2) בשעה תשע בערב. זה מצחיק, זה מעורר מחשבה, זה חינמי וזו הזדמנות לראות סרט אינטרנטי באורך מלא על מסך קולנוע, ולא במחשב בעבודה בזמן שגונבים שעה מארוחת צהריים ונשענים קדימה. יהיה כיף, בואו, הביאו את חבריכם, והפיצו.

הכניסה על בסיס מקום פנוי, ונשמח אם תאשרו בפייסבוק אם אתם מגיעים כדי שנוכל להעריך כמה מגיעים. הסרט באנגלית ללא כתוביות תרגום.

____________________
אהוד קינן הוא עיתונאי, בלוגר, סטודנט לקולנוע וקומיקאי ברשת. הוא סיפר על תחביבו המשונה להמחיז תמרורים בגליון ינואר 2012.

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.