“שיטת יאיר לפיד” באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב, כתב פה סטודנט אנונימי, יש את התוכנית הבין-תחומית לתלמידים מצטיינים ע”ש עדי לאוטמן, שבה לומדים לתואר שני בלי לקבל תואר ראשון. זאת בניגוד לדברי המועצה להשכלה גבוהה (מל”ג), שלפיהם “אי-אפשר ללכת לתואר שני בלי תואר ראשון”, וכי “לפחות לפי הבדיקה שעשה מרכז המחקר בכנסת אין אף אוניברסיטה אחרת שזה קיים אצלה”.

אורנה כהן, ראש מערך הדוברות של האוניברסיטה, מסרה בתגובה לחדר 404: “על פי הנחיות המל”ג, ככל שקיימת אפשרות לקבלת סטודנטים לתארים מתקדמים, בלא שסיימו קודם לכן תואר ראשון או שני, היא מתייחסת רק לאותם סטודנטים שהוכיחו הצטיינות אקדמית במסגרת הלימודים האקדמיים ומכל מקום טרם קבלת התארים המתקדמים הם עמדו בדרישות הזכאות לתואר ראשון או שני. תוכנית המצטיינים הבינתחומית ע”ש לאוטמן באוניברסיטת תל אביב שייכת לקטגוריה זו”.

אתמול דווח ב-ynet כי “באוניברסיטת תל אביב התקבלו שני סטודנטים למסלול של תואר שני במינהל עסקים מבלי שסיימו את הראשון. במל”ג הורו לאוניברסיטה שלא לקלוט יותר סטודנטים ללא תואר, ולהורות לאלו הלומדים כעת להשלים אותו לפני שהם ממשיכים במסלול”. האוניברסיטה מסרה ל-ynet: “מדובר בקבלה לשתי תוכניות לתואר שני ללא תזה למנהלים, שאינן מאפשרות המשך לדוקטורט, כאשר אחת מהן היא בשיתוף עם בית הספר לניהול קלוג באוניברסיטת נורת’ווסטרן, אחד מבתי הספר לניהול המובילים בעולם. יצוין כי הן בביה”ס קלוג והן באוניברסיטאות מובילות אחרות בחו”ל נהוג לקבל לתוכניות אלה מספר קטן של מנהלים בעלי ניסיון מוכח, אך חסרי תואר ראשון. אוניברסיטת תל אביב הגבילה את הקבלה לשני תלמידים לכל היותר בכל מחזור. תלמידים אלה נדרשים לעמוד בתנאי קבלה מחמירים. אוניברסיטת תל אביב מתכוננת לערער על קביעת מל”ג”.

תגובות

תגובה אחת לפוסט ““שיטת יאיר לפיד” באוניברסיטת תל אביב”

  1. anonymous moose on 24 בפברואר, 2012 18:00

    נראה לי שמל”ג פשוט התחרפנו. הם שופכים את התינוק עם המים.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.