חברים לא נותנים לחברים להוציא כרטיס חבר מועדון

כרטיסי מועדון מאפשרים לרשתות השיווק לאסוף עלינו מידע אינטימי. בדיקה של תקנוני השימוש של שופרסל, מועדון You של מגה, טיב טעם, רמי לוי, ויקטורי וכמעט חינם מעלה שבכל הנוגע לפרטיות, רשתות השיווק לא ממש סופרות את האזרח הקטן, ואנחנו עוזרים להן. הקלות שבה מידע פרטי נגיש לעובדים ומועבר לצדדים שלישיים היא סכנה לפרטיות. הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע “קוראת לציבור לעמוד על זכויותיו ולא למסור פרטים שאינם נדרשים לצורך החברות, ולא להסכים למסור מידע, כאשר מדיניות השימוש במידע היא רחבה ואינה קשורה ישירות לחברות”.

התחקיר המלא של עו”ד יהונתן קלינגר ושלי במוסף “פירמה” של גלובס >>

פרשנות של קלינגר >>

תגובות

5 תגובות לפוסט “חברים לא נותנים לחברים להוציא כרטיס חבר מועדון”

 1. ספקניסטן on 15 בספטמבר, 2012 10:35

  מאחר שאף אחד בעתיד הנראה לעין לא ירים את הכפפה וינסה להלחם בתקנונים האלו באופן משפטי (נגיד בטענת ‘תנאי מקפח בחוזה אחיד’) מומלץ שכל אחד יבדוק את התקנון של מועדון הלקוחות בו הוא חבר (ואם יש יותר מאחד, בהתאמה) ויראה אם הוא יכול להורות לחברה לא לשמור פרטים אודותיו – בטוחני שאפשר להעלות דרישה זו גם רטרואקטיבית.

 2. דן דיג-דן on 15 בספטמבר, 2012 14:14

  מי נותן פרטים אמיתיים למועדונים האלה? יש לי שלושה כרטיסים והפרטים שנתתי מפוברקים כולם. מה איכפת לי שידעו מה קונה טל פנית?

 3. הייוש on 18 בספטמבר, 2012 21:11

  כתבה מעניינת, תודה.
  יש לי שני כרטיסי מועדון לטיב טעם ולכמעט חינם. את הראשון הוצאתי כי בקניה גדולה במיוחד זה יצא משתלם אבל לא אחדש אותו כי בדרך כלל אני לא עושה קניות גדולות כאלו ברשת כל כך גדולה
  לגבי כמעט חינם, שבוע אחרי שהצטרפתי התחרטתי על ההצטרפות. רוב המבצעים שלהם לא מחייבים כרטיס מועדון, פעם אחת היה מבצע על מוצר שאני קונה הרבה והכרטיס עולה עשרה ש”ח אז קניתי אותו. בעת מילוי הפרטים לא מסרתי מספר טלפון או כתובת דוא”ל ולמעשה סימנתי שאיני מעוניינת לקבל מהם דברי פרסום! ובכל זאת החל מאותו שבוע התחלתי לקבל הודעות סמס. ניסיתי לתפוס את מוקד שירות הלקוחות שלהם ולא הצלחתי, לבסוף מילאתי בסניף טופס שדורש הפסקת הטרדה מצידם (לצערי הוא חייב הוספת מספר טלפון, אבל ממילא יש להם אותו מסתבר) מעניין אם זה אומר שאיני חברה במועדון הלקוחות שלהם יותר.

 4. אייל on 20 בספטמבר, 2012 14:50

  אנחנו פשוט משתמשים כל המשפחה המורחבת בכרטיס של אמא של אשתי (ע”פ ת.ז. ללא הכרטיס הפיזי). 10 נפשות קונות על אותו מספר ומקבלות את ההנחות – אבל המידע הנאסף הוא לא נכון וחמותי צוברת נקודות זכות או משהו כזה בכמויות.

 5. ו...הופ! הפרטיות שלכם נעלמה - חדר 404 on 16 במרץ, 2015 19:38

  […] אל תשתמשו בכרטיס חבר מועדון, שמאפשר לרשתות השיווק לאסוף עליכם פרטים. אם אתם משתמשים בכזה, שתפו אותו עם מספר אנשים כדי להציף […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.