אגד: אסור לפרסם תמונות של נשים; אה, וגם של גברים; בעצם גברים מותר, אבל רק לש”ס; האמת שגם נשים מותר, אבל רק לנו

מבירור שערכנו עולה שזכיין הפרסום על גבי אוטובוסים העירוניים של אגד וכל כלי התחבורה הציבורית בישראל כנען פרסום בתנועה, הוציא בשוגג לירושלים, חבילה של 20 הטבות פרסום שהיו מיועדות לאזור הדרום. קבלן ההדבקה שמעסיק כנען, הדביק בשוגג את הקמפיין על 20 אוטובוסים ירושלמיים, בניגוד מוחלט לסיכום הגורס כי בירושלים רבתי לא תפורסמנה תמונות כלל על גבי אוטובוסים עירוניים והפרסום יהיה גרפי בלבד” – דובר אגד, רון רטנר (תגובה לוויינט, 10.12.2012).

חברת התחבורה הציבורית אגד וזכיינית הפרסום על אוטובוסים כנען אסרו עד לאחרונה פרסום תמונות של נשים במודעות על אוטובוסים בירושלים, בכניעה ללחץ של חרדים שרואים בכך פגיעה בצניעות, ומוכנים להשחית מודעות כדי להעביר את הנקודה. תנועת “ירושלים” וחברת מועצת העיר ירושלים, רחל עזריה, עתרו לבג”ץ נגד האפליה, ואגד וכנען הגו מדיניות ערמומית: איסור פרסום תמונות של בני אדם מכל המינים. אין נשים, אין אפליה, אין מריבות עם חרדים.

המדינה, שתמכה בעתירה בנימוק שהדרת נשים מפרסומות על אוטובוסים היא הפרה של הזכיון של אגד, הודיעה לבג”צ שהיא מתנגדת גם לפתרון החדש, ושאגד חייבת לפרסם תמונות של גברים ונשים. העותרים מחכים לשמוע איך בכוונת המדינה לאכוף זאת.

השבוע עלה על אוטובוסים ברחבי הארץ קמפיין בחירות של ש”ס, שבו מופיעות תמונות של בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן. פעילים נגד הדרת נשים איתרו אוטובוסים עם שלטי הקמפיין בירושלים, והאשימו את אגד שהיא ממשיכה באפליה תוך הפרת ההחלטה שלה עצמה (אגד, צריך להזכיר, פסלה ב-2008 מודעת בחירות מוניציפליות שבה הופיעה חברת המועצה עזריה, וזו עתרה לבג”ץ וניצחה). דובר אגד הודיע שהמודעות של ש”ס פורסמו בירושלים “בשוגג”, והוסרו לדרישת אגד אחרי שעות ספורות.

שגגות, מסתבר, הן עניין נפוץ ונזיל באגד, שיצאה בחודש שעבר בקמפיין לשירות אינטרנט אלחוטי חופשי. כאלף מהגולשים שהשתתפו בפעילות הקמפיין נבחרו לככב על ה”פייסבוס”, אוטובוס שכוסה בתמונותיהם ונסע ברחבי הארץ. האם הפייסבוס נסע ברחובות ירושלים? “כן, הוא הגיע לירושלים מספר פעמים”, נמסר לי מדף הפייסבוק הרשמי “אגד Friends”. מסקנה: כדי לפרסם תמונות של אנשים על אוטובוסים בירושלים, עליכם להיות מפלגה דתית עם אפס נשים ברשימה לכנסת – או אגד.


התפרסם במקור בגירסה שונה במדור “אזעקת אמת” ב”מוסף הארץ”, 14.12.2012


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.