אתם פורים שמח ומבדח? כי אופיר משבנק כן.


עידו קינן

בילדותו עבר אופיר משבנק אשפוז מדכא בגלל סכרת. בבגרותו הוא מגיע כל פורים לשמח ילדים מאושפזים

אופיר משבנק, איך אתה חוגג את פורים?
“בשבילי פורים זה תאריך מאוד מאוד מיוחד – כבר כמה שנים שאני מארגן פרויקט שבו אני אוסף כספים, תרומות מאנשים, ליצניות רפואיות, נגנים, קוסמים, זמרים וזמרות, מאפרים, השנה יש לי גם קרקס שמגיע איתנו. כל איש מקצוע שיכול לעשות שמח. בכספים אני קונה משחקים, צעצועים, בובות, אביזרי רעש ועידוד שיעשו שמח. המטרה היא להגיע למחלקות ילדים בבתי חולים ברחבי הארץ על מנת לשמח את החולים ואת המשפחות שלהם בחג”.

אופיר משבנק. צילום באדיבותו

איך זה התחיל?
“לפני 28 שנים, כשחליתי בסכרת נעורים ואושפזתי בבית חולים מאיר בכפר סבא בפסח למשך שבוע. זו תחושה נוראית, אתה חולה, אתה בן 9.5, מפחיד, רופאים, אחיות, מכשירים רועשים, דקירות. תחושה של סבל. אני זוכר דבר מאוד מקסים באשפוז הזה – הגיעה אישה מקסימה ערב אחד עם גיטרה וכלי הקשה, אספו אותנו ברחבה והיא שרה לנו שירים ועשתה לנו שמח, בערך חצי שעה-שעה. זה הוציא אותנו מהאווירה הדכאונית של החולי. זכרתי את זה טוב טוב, ואני בעצם ממשיך את הדרך שלה בדרך שלי, כי אני וגיטרה לא חברים. שנים אחורה השתתפתי בפרויקט קטנצ’יק כזה כאיש צוות במשך כמה שנים, והשנה זו השנה השלישית שאני מארגן את הכל”.

למה דווקא בפורים?
“אין סיבה מיוחדת, יצא ככה. זה חג שמח, וכואב לדעת שחלק מהילדים בחג כזה שמח חולים וסובלים ומפסידים את המסיבה עם החברים”.

קרנבל פורים - פברואר 2010, צילום- לימור גור, תיכון הראל מבשרת ציון (cc-by)

כמה אנשים הצלחת לגייס השנה?
“השנה הצלחתי לגייס דרך פייסבוק 270 איש שאישרו הגעה, ויש עוד 150 איש מאחורי הקלעים – תאטרון, צוות קפוארה, צוות שעושה הצגה של מבוכים ודרקונים, הצוות שלי שבא לאריזות ולקניות לחלוקת משלוח מנות ומתנות. בערך 400 איש. השנה שברתי את כל השיאים – נגיע ל-15 מחלקות בכל הארץ. זה נהיה משהו מדהים. זה לא רע, זה קרוב להגשמת החלום שלי: אני שואף להגיע לכל בתי החולים בארץ”.


התפרסם במקור בגירסה שונה במדור “סמול טוק” ב”מוסף הארץ”, 22.2.2013


תגובות

תגובה אחת לפוסט “אתם פורים שמח ומבדח? כי אופיר משבנק כן.”

  1. D! בארץ הקודש on 25 בפברואר, 2013 10:45

    ריספקט

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.