מדוקטור הו ועד בוב דילן, לי להב כובשת את הגיקיה העולמית // יוצרשת


עידו קינן

יוצרשת - קליק לארכיון המדור. צילום: Pixelated Mural, by iandavid - Ian Westcott (cc-by-nc-sa); עיבוד: עידו קינן

“סרטוני ההנפשה של המאיירת, הקומיקאית והפאנגירל השרופה לי להב גרמו גרמו לנו כל השנה לצחוק עד לפקיעת התפרים”, השתפכה מרדית’ וורנר בכתבת “הכוכבים הפורצים הטובים ביותר של 2013” בבלוג המדע והבידור io9. להב (יוטיוב, פייסבוק), בת 29 28 מהרצליה, הופיעה במקום השני ברשימה.

אישה בתחפושת עוגיפלצת. איור: לי להב

חאליסי. איור: לי להב

מתוך הקליפ של וניה היימן לבוב דילן. איור: לי להב

כיכר רבין, תל אביב. איור: לי להב

“מסתורי מאוד”, משיבה להב כשאני שואל אותה איך הפכה ליקירת אומת הגיקים, “אני בעצמי עדיין מנסה להסתכל אחורה ולברר כיצד הפלא התחיל. הרבה פאנסרביס ודוקטור הו! הרבה דוקטור הו”.

תסבירי בעברית לי ולקוראים מה זה פאנסרביס ומה עשית בתחום הזה.
“fanservice, קריצות חסרות בושה כדי להשביע רצון מעריצים. בערך כמו שקרה ברוב העונה הנוכחית של שרלוק. אני בעסקי לְרַצּוֹת חנונים. למרות שאיכשהו תמיד יש אנשים לא מרוצים. אוף! קאנט פליז דם אול”.

“אני אנימטורית ומאיירת שבעיקר עוסקת בפופ קולצ’ר ותרבות מעריצים גיקיים למיניהם”, היא מספרת. “מאחר שאני בעצמי תמיד העדפתי לשבת ולצייר דמויות מסדרות מאשר נוף ופירות, זה היה עניין של זמן עד שאתחיל להתייחס לתרבות הפנדומים (שילוב של fan ו-kingdom, קהילת מעריצים של תופעה כלשהי) [תיקון: -dom היא סיומת שמצביעה על השתייכות למתחם מסויים; Fandom היא השתייכות למתחם ה-fans, מעריצים או חובבים; ע”ק], לשמחת המעריצים ולדאבונם של מוריי בבצלאל” – שם למדה אמנויות המסך. היא עובדת עם המאייר תום טרגר, שכותב איתה ויוצר רקעים לסרטונים שלה, ועם בן זוגה, התסריטאי אורן מנדזיצקי.

לי להב אחרי בדיקת עיניים. צילום עצמי

התחביב הוא גם הפרנסה, והשניים מתערבבים זה בזה: “בעיקרון כאנימטורית פרילאנס עובדת במה שבא, אבל בזכות האנימציות שלי קיבלתי כמה עבודות כיפיות מאוד שקשורות לאותו עולם. אחת מהאהובות עליי הייתה כסטוריבורדרית בסדרת יוטיוב בשם Doctor Puppet שמבוססת על דוקטור הו ובקרוב גם שיתופי פעולה נוספים עם ערוצים אחרים”. להב השתתפה גם בקליפ האינטראקטיבי שוניה היימן יצר עבור בוב דילן – היא יצרה את האנימציה של ערוץ הילדים שבקליפ. “זה מרגיש משונה ומדליק! קארמה טובה לאחר שבטעות שברתי לחברה בתיכון דיסק אוסף של האמן (סליחההה עדדייי)”.

איזה סרטון הפך אותך למפורסמת?
“הו הו, לא הייתי אומרת מפורסמת! בוא נגיד מוכרת בערך בתחומה. אני לא חושבת שהיה אחד ספציפי שהביא המון עוקבים ונרשמים בבום, מסרטון לסרטון אני צוברת כתבות ואנשים חדשים ששומעים עליי. הסרטון הראשון שעשיתי שגרם לי לרצות ללכת לכיוון של יוצרת ברשת היה זה שעשיתי לאורן בן זוגי ליום ההולדת” – סרטון שבו שילבה אותו ואת חבריו בפתיחים של תוכניות טלוויזיה ובהן מד-מן ורוק 30 – “אבל זה היה הסרטון ‘Fangirls.‘ שממש גרם לי לרצות לעשות מערכוני אנימציה קצרצרים ומשעשעים (ולראות תוצאות כשאני מגגלת את השם שלי. כן אני עושה את זה הרבה. מאוד. זה נהיה קצת בעיה)”.


התפרסם במקור בטור “יוצרשת” במדור fi בגליון 02.2014 של מוסף פירמה של גלובס


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.