צה”ל הוא הצבא הסביר ביותר בעולם!

כלי נשק מפוקסלים. איור: dmitriylo / Shutterstock

כלי נשק מפוקסלים. איור: dmitriylo / Shutterstock

מוג לב אנונימי כותב:

לפני כמה שבועות קיבלתי דואר צבאי שמציע לי להצטרף לשירות חדש של מערך המילואים של צה”ל, בו ניתן שירות וניתן לצפות בנתונים אישיים שונים דרך אתר אינטרנט חדש שהשיקו במיוחד לצורך זה. בתור מתנדב פעיל בשירות מילואים (אבל עדיין ג’ובניק, אל דאגה), זה דווקא הפתיע לטובה ובהחלט הגיע הזמן שצה”ל יתקדם למאה העשרים.

אז מילאתי את הטופס ושלחתי בדואר, רגיל כמובן, כזה שמשולם מראש על ידי הצבא – כלומר על חשבון משלמי המסים, כלומר על חשבוני ממילא. אבל בואו לא נתקטנן עכשיו. לא עברו יומיים (עברו כמה שבועות טובים) והנה אני מקבל טלפון בנושא:

מסתבר ששכחתי (או שלא רציתי) למלא את כתובת המייל שלי בטופס הפרטים, וללא כתובת המייל לא ניתן לצרף אותי לשירות. לא נראה לי כזה קריטי, שכן ההזדהות בכל מקרה בטח תהיה לפי ת”ז או מ”א וסיסמה, אבל נניח גם לזה.

שאלתי את החיילת הנחמדה ממשרד המילואים אם אני יכול פשוט להגיד לה את כתובת המייל עכשיו בטלפון, ולחסוך זמן יקר לשנינו. הגיוני, לא? “מה פתאום”, היתה התשובה שקיבלתי, “זה הרי אישי ולכן חייב להיות בכתב היד שלך וחתום על ידך. אולי יש לידך פקס בסביבה?”

אז מה היה לנו כאן? צבא שמנסה להתקדם לטכנולוגיה עדכנית שתיטיב עם כולם, אבל מתעקש לעשות זאת באמצעים מיושנים, ובדרך גם מוודא שהתהליך יתבצע בצורה בלתי יעילה וחסרת הגיון, שגוררת בזבוז נוראי של זמן וכסף לכל הצדדים המעורבים.

אה כן, ויש גם את הטופס עצמו, שסעיף אחד בו תפס את תשומת ליבי – ראו תמונה מצורפת. מי אמר שמשתמשים לא טורחים לקרוא את תנאי השימוש?

תנאי שימוש באתר אינטרנט של צה"ל

• בעניין דומה: למשטרת ישראל נגמר המקום באאוטלוק

תגובות

תגובה אחת לפוסט “צה”ל הוא הצבא הסביר ביותר בעולם!”

  1. » 21 מילואימניקים ישראלים בסודאן מקליקים על לינקים חשודים (ועוד מידע מקצרלינקים שצה”ל מסמס) on 15 בנובמבר, 2016 17:29

    […] […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.