אמ;לקתי לכם: אלת-השיטור שמלשינה לאמא, גוקר מאחצנים הומו ואז מוחקים ועוד חדשות בקצרה

מרדף אחרי הטלוויזיה. איור: יעל בוגן, העין השביעית cc-by-nc-sa

>> האחים קרי קונרן וקווין קונרן יצרו לפני עשור את הסרט “סקיי קפטן ועולם המחר”, שבו השחקנים מצולמים את באולפן על רקע מסך כחול בהוצאה נמוכה יחסית, והרקע והאפקטים נוספים במחשב אחר כך. האחים קונרן הציבו את היסודות לרוב סרטי האקשן שאנחנו רואים היום – השיטה שפיתחו נפוצה מאוד כיום, אבל היתה פורצת דרך בזמנו. הם נערצים על אנשי קולנוע כג’ורג’ לוקאס, שאף הזמיו אותם ב-2004 למפגש שארגן עם בכירי הקולנוענים על עתיד הקולנוע, אבל הסרט שלהם נחשב כשלון קופתי, וחוסר היכולת שלהם לשווק את עצמם ולשמור על קשר עם התעשייה השאיר אותם מאחור.
קדימה, אל המחר >>

>> האמן דמיטרי מורוזוב יצר אבטיפוס של אלת-שיטור, שבכל פעם שהשוטר מכה באמצעותה היא מסמסת לאמא שלו: “אמא, הרבצתי לבנאדם!”. על האלה מורכב חיישן פיאזואלקטרי. ברגע שהוא חש במכה מעל עוצמה מסויימת, הוא מדווח על כך למחשב ארדואינו שמורכב על האלה, וזה שולח הודעת סמס מוכנה מראש למספר שנקבע מראש. לדברי מורוזוב, “מאחר שאמצעי השליטה הסטנדרטיים אינם יעילים, הפרויקט הזה מציע אמהות כמעוז האחרון של חסד ואחריות אנושיים”.


סקאעחחחח! >>

>> גבר אמיד ומקושר ביקש לשכור את שירותיו של זון, שניסה לסחוט ממנו סיוע או שיחשוף אותו. התכתובות ביניהם נחשפו בגוקר, כשהאתר חושף את זהותו של הגבר ושומר על האנונימיות של הזון. ביקורת ציבורית ועיתונאית קשה על אחצונו של הגבר כגיי (הוא נשוי לאישה), במיוחד לאור זאת שהוא לא איש ציבור (אף כי הוא בכיר בחברת המו”לות קונדה נאסט ואח של בכיר לשעבר בממשל אובמה), הביאה את השותפות הניהולית של גוקר לערוך הצבעה ולהחליט ברוב של 5 מול 2 להסיר את הכתבה. הבעלים והמנכ”ל ניק דנטון, שהצביע בעד ההסרה, פרסם מאמר התנצלות. ההחלטה עוררה את כעסם של חברי המערכת, גם כאלו שהתנגדו לפרסום הכתבה מלכתחילה, בגלל הפגיעה בעצמאות המערכתית שלהם על ידי ההנהלה.
תשכחו מזה >>

הביקורת העיתונאית הכי נוקבת על התמודדותו של דונלד טראמפ על המועמדות לנשיאות מטעם המפלגה הרפובליקנית היא לא מאמר אלא החלטה עריכתית: ההפינגטון פוסט מעביר את הסיקור של טראמפ מהמדור הפוליטי למדור הבידור: “אם אתם מתעניינים במה שיש לַדּונלד להגיד, תמצאו זאת ליד הסיפורים שלנו על הקרדשיאנים ו’הרווקה'”.
אתה מפוטר! >>

תגובות

פרסום תגובה