ללחוץ על *עוד* כפתור כדי לקרוא כתבה? תודה, טאבולה, זה מה שתמיד רציתי!

קידום כתבות ופרסומות על ידי טאבולה באתר וואלה

חברת טאבולה, שפועלת לצד אאוטבריין וחברות נוספות בשוק קידום הכתבות והפרסומות (והכתבות שמשמשות כפרסומות) בתחתית כתבות, נכנסת לתחום חדש. לפי דיווח בגיקטיים, החברה הישראלית “הופכת להיות שותפה פעילה בהתאמה האישית של האתר והתכנים שלו לקוראים השונים”. לשם כך פיתחה החברה בשנה האחרונה “טכנולוגיה שתתאים את האתר לטיפוסים שונים של קוראים”.

מייסד טאבולה, אדם סינגולה, נתן מספר דוגמאות להתאמה אישית כזו:

בין השאר חשף סינגולדה שכמעט רבע מהאנשים כלל לא מגיעים לתחתית הכתבה, כך שאחוז לא קטן מהקוראים לא נחשפים לתגובות לכתבות ולהמלצות התוכן של Taboola ושל המתחרים מ-Outbrain ו-Gravity. לכן, המערכת החדשה תתאים את האתר ותציג לנו את הפסקה הראשונה בכתבה בלבד, כשאחריה תוצג האפשרות ללחוץ על More לקריאת שאר התוכן, כמו גם המלצות התוכן ותגובות, במקום המיקום הקבוע שלהן בתחתית הכתבה.

[…]

[סינגולדה:] “קוראים רבים לוחצים על לינק שהם קראו בפייסבוק ובכלל לא יודעים באיזה אתר הם גולשים. לכן, אנחנו יודעים לזהות גולשים שמגיעים מפייסבוק ונוכל למשל להציע להם אחרי 4 פסקאות להירשם לניוזלטר של האתר, כדי לקבל עוד עדכונים שמעניינים אותם”.

[…]

דוגמה נוספת נוגעת לכפתורי השיתוף שנפוצים כמעט בכל אתר. על פי סינגולדה, רק כ-8 אחוזים מהאנשים נוהגים לשתף כתבות ולכן, אם הקורא אינו נוהג לשתף, לא יוצגו בפניו כפתורי שיתוף, כך שיתפנה ‘נדל”ן יקר’

אז מה היה לנו שם? כשנגלוש לכתבה נקבל רק חלק ממנה, נידרש לקליק נוסף כדי לראות אותה במלואה, אחרי מספר פסקאות תקפוץ להפריע חלונית רישום לניוזלטר, ו”נדל”ן יקר” של כלי שימושי למחצה כמו כפתורי שיתוף יפנה את מקומו למה שאפשר להניח שיהיה שימושי כמו החידושים האחרים של טאבולה – אני מדמיין שם דמות וירטואלית שתקריא לנו בצעקות את מלכודות הקליקים והפרסומות ותקליק עליהם במקומנו.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “ללחוץ על *עוד* כפתור כדי לקרוא כתבה? תודה, טאבולה, זה מה שתמיד רציתי!”

  1. אריאל on 10 באוגוסט, 2015 18:08

    ABP + “||taboola.com^” + “||outbrain.com^”

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.