7500€ קנס על ביקורת על מסעדה שטרם נפתחה: “הצלחת הכי נדיבה היתה זו שעליה הוגש החשבון” // האחראי על האינטרנט

גולש שכינה את עצמו “קלריפייר” (המבהיר) כתב ביקורת שלילית על מסעדת לואזו דה דיוק באתר “פאז’ה ז’ון”, דפי זהב הצרפתי. הביקורת זיכתה אותו בקנס בסכום של 7500 אירו (כ-32 אלף שקל).

קלריפייר פרסם את הביקורת על המסעדה של קבוצת ברנר לואזו, אשר פועלת בעיר דיז’ון, ביולי 2013. הוא כתב כי המסעדה “מוערכת יתר על המידה, הכל שואו ומעט מאוד על הצלחת. הצלחת הכי נדיבה היתה זו שעליה הוגש החשבון”.

צילומסך מאתר מסעדת לואזו דה דוקס

ה-BBC מדווח שבית המשפט הגבוה של דיז’ון פסק שהביקורת הקטלנית לא יכולה היתה להתבסס על חוויה אמיתית, שכן היא פורסמה ימים ספורים לפני שהמסעדה נפתחה לקהל הסועדים. פסק הדין קבע שהמבקר ישלם 2500 אירו בנזקים למסעדה ו-5000 אירו על הוצאות החקירה של המסעדה לאיתורו. הביקורת לא פגעה בהצלחת המסעדה, מדווח הגרדיאן, ובפברואר 2014 קיבלה לואזו דה דוק כוכב מישלן אחד.

מוקדם יותר השנה, המסעדה “ריסטורנטה סקאלטה” הגיעה לראש הדירוג באתר המלצות התיירות טריפאדבייזור עבור העיירה האיטלקית מוניגה דל גרדה, אף שהמסעדה לא קיימת. המסעדה הומצאה על ידי מספר בעלי מסעדות איטלקים והעיתון האיטלקי “איטליה אה טאבולה”, במסגרת קמפיין בשם #NoTripAdvisor נגד ביקורות מזוייפות בטריפאדבייזור, במטרה שהאתר ידרוש ממי שמפרסם ביקורות באתר להציג קבלה שמוכיחה שאכל שם. לסיפור המלא >>

ביקורות על ריסטורנטה סקאלטה באתר טריפאדבייזור


שודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.