דברים שאתה יכול לקנות כשאתה מיליארדר: את סגירת אתר Gawker » האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

פרסום קלטת המין של המתאגרף לשעבר הולק הוגן ב-2012 הוא הסיבה הגלויה לסגירתו הצפויה בשבוע הבא של אתר הרכילות והטכנולוגיה גוקר אחרי כמעט 14 שנות פעילות. הוגן תבע, זכה ונפסקו לו פיצויים של 140 מיליון דולר, שאילצו את מייסד גוקר וקבוצת האתרים שלו, ניק דנטון, להעמידם למכירה. הקונה, קבוצת יוניוויז’ן, תשלם 135 מיליון דולר עבור האתרים לייפהאקר (טיפים והאקים לחיים), ג’לופניק (רכב), גיזמודו (גאדג’טים), ג’זבל (נשים), דדספין (ספורט) וקוטאקו (גיימינג). גוקר עצמו, שהמוטו שלו היה “הרכילות של היום היא החדשות של מחר”, לא יופעל, נכתב במזכר פנימי של יוניוויז’ן, וידיעה שפורסמה בסוף השבוע בגוקר עצמו דיווחה כי הוא ייסגר בשבוע הבא, ולא ברור מה יעלה בגורל הארכיון שלו. על הכתב שחתום על הכתבה שבה פורסם הסרטון, איי. ג’יי. דאולריו, כיום מובטל, גזרו המושבעים לשלם פיצויים בסכום של 100 אלף דולרים להוגן.

ידיעה באתר גוקר על סגירתו הצפויה

הסיבה הסמויה לסגירת גוקר נחשפה בראיון שנתן בסוף חודש מאי לניו יורק טיימס המיליארדר פיטר תיל, ממייסדי פייפאל והמשקיע החיצוני הראשון בפייסבוק. תיל סיפר בראיון שהקים צוות עורכי דין למצוא ולסייע לקורבנות של קבוצת גוקר מדיה, בעקבות כתבות שהקבוצה פרסמה ואשר לדבריו בראיון “הרסו חיים של אנשים בלי שום סיבה”. בין השאר, בלוג הרכילות של גוקר, ואליוואג, הוציא מהארון את תיל ב-2007 בכתבה שכותרתה “פיטר תיל הוא לגמרי גיי, אנשים”.

תיל השקיע מיליוני דולרים בתביעה של הוגן, וכנראה גם בתביעות של אנשים נוספים שתבעו את גוקר על פרסומים שונים; אחד התובעים הוא שיווה איידורי, יזם שטוען שהמציא את האימייל עשור אחרי שהאימייל הומצא למעשה. גוקר, הוושינגטון פוסט והלוס אנג’לס טיימס כתבו שהטענות שקריות. איידורי תבע רק את גוקר על השמצה, ודורש פיצויים של 35 מיליון דולר. עורך הדין שלו הוא גם עורך הדין של הוגן.

ניק דנטון ופיטר תיל. תמונות: דייב וויינר (cc-by-sa) ו-Dan Taylor, Heisenberg Media (cc-by)

ניק דנטון ופיטר תיל. תמונות: דייב וויינר (cc-by-sa) ו-Dan Taylor, Heisenberg Media (cc-by)

במכתב פתוח שכתב דנטון לתיל כשהתגלה שהוא עומד מאחורי התביעות, כתב דנטון:

אתה חבר דירקטוריון בפייסבוק, שנמצאת בחקירת קונגרס אחרי שהאתר שלנו גיזמודו דיווח על הדרך הלא-שקופה והמוטה פוטנציאלית שבה היא מחליטה אילו מקורות חדשותיים יוצגו למיליארדי משתמשים.

עכשיו אתה מציג את עצמך כמיליארדר עם עור דק, שלמרות כל ההצלחה וההכרה הציבורית שאדם יכול לחלום עליהם, זועם על ביקורת וזומם מאחורי הקלעים לסבך את יריביו בהליכים משפטיים שהוא יכול להרשות לעצמו יותר מהם.

אתה היית הבסיס למשקיע ההון סיכון נטול הרגשות בתוכנית של HBO סיליקון ואלי [דנטון מדבר על הדמות של פיטר גרגורי, ע”ק]; עם התוכנית השטנית בת-העשור הזו לנקמה, אתה מגדיר את עצמך מחדש כנבל מספרי קומיקס.

נבל ספרי הקומיקס הזה ניצח.


משודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת אילאיל שחר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

2 תגובות לפוסט “דברים שאתה יכול לקנות כשאתה מיליארדר: את סגירת אתר Gawker » האחראי על האינטרנט”

  1. דורון on 21 באוגוסט, 2016 10:35

    התרגום לקטע באנגלית פשוט נורא. גוגל טרנסלייט?

  2. עידו קינן on 21 באוגוסט, 2016 11:54

    לא גוגל טרנסלייט, עידוק-מיהר-לפני-שידור-טרנסלייט :(

פרסום תגובה