יאיר לפיד היה חוסם גולשים שהיו עושים לו מה שהוא שלח אותם לעשות לנשיא צ’כיה

"אני מוכן להקשיב לכל מי שיש לו מה להגיד, חוץ מאנשים שלא מסכימים איתי, כי הם טוקביסטים בתשלום". מתוך מם יאיר לפיד - Israeliest Yair

יאיר לפיד, שר החוץ של מדינת יש עתיד, ידוע כמי שמרבה לחסום גולשים בדף הפייסבוק הרשמי שלו (שממומן מכספי מימון מפלגות). כתב ערוץ הכנסת ירון אברהם פרסם כתבה על כך עוד ב-2013, והבלוקים ממשיכים לזרום. בשבוע שעבר פרסמה נועה פרייס בוואלה כתבה על פוליטיקאים שחוסמים עיתונאים, ובה ציינה כי “משיחות שערכה וואלה ברנז’ה עם עיתונאים מכלי תקשורת שונים עולה כי ‘מלך החסימות’ הוא יו”ר יש עתיד, יאיר לפיד, כשצמוד אליו ראש הממשלה בנימין נתניהו”.

לפיד ואנשיו נוהגים לחסום בפייסבוק אנשים שמתווכחים עם המנהיג האהוב, מביעים דעות שונות משלו, צודקים, וגם כי סיבות (או היעדרן, כמו במקרה של עו”ד יהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות. בצוות יש עתיד הסבירו לו שנחסם כי עבר על הכללים, אך לא ידעו לומר איך עבר על הכללים או להציג לו את הדברים שלכאורה כתב שלכאורה עברו על הכללים; קלינגר טוען כי “ככל הזכור לי מעולם לא כתבתי תגובה או פוסט בעמוד של יאיר לפיד. לכן, חשוב לי לדעת מה עשיתי. […] אם עשיתי משהו לא בסדר בעמוד של יאיר לפיד, אתנצל כי אני לא מתכוון לפגוע. אני רק רוצה לדעת מה עשיתי כדי להחסם”).

צוות יש עתיד מתקשה להסביר לעו"ד יהונתן קלינגר מדוע חסם אותו מדף הפייסבוק של יאיר לפיד

אז הבנו שלפיד לא אוהב שמעצבנים אותו עם דעות ועובדות בפייסבוק. אבל אין לו בעיה לעשות את השנוא עליו לאיש ציבור אחר – נשיא צ’כיה, לא פחות. משרד החינוך הצ’כי החליט שאטלסים שמשמשים בבתי ספר במדינה לא יציגו את ירושלים כבירת ישראל, אלא את תל אביב, זאת בעקבות לחצים מצד שגריר פלסטין לצ’כיה (סיפור שפורסם לפני שבוע ברומניה, גם באנגלית, אבל יאיר לפיד הוא שר החוץ של יש עתיד, אז הוא מחכה שוויינט יתרגמו לו).

כדי להציל את כבודה של בירת ישראל, שלח לפיד את אוהדיו להטריל את דף הפייסבוק של הנשיא זמאן (חטאו של זמאן הוא שלראש הממשלה, בוהוסלב סובוטקה, ולשרת החינוך, הנוער והספורט הצ’כית, קטרינה ולצ’ובה, אין ערך בוויקיפידה העברית, ולזמאן יש):

ממשלת צ׳כיה הכניסה לתוכנית הלימודים שת״א היא בירת ישראל.
למה?
בגלל לחץ והסתה של הפלסטינים.
בואו נפעיל יחד לחץ חזרה.
זה עמוד הפייסבוק של נשיא צ׳כיה – Miloš Zeman – prezident České republiky
כיתבו על קיר הפייסבוק שלו בצ׳כית- אני ישראלי וירושלים בירתי:
Jsem Izraelec a Jeruzalém je moje hlavni město
לנשים- אני ישראלית:
Jsem Izraelka

ממשלת צ׳כיה הכניסה לתוכנית הלימודים שת״א היא בירת ישראל.
למה?
בגלל לחץ והסתה של הפלסטינים.
בואו נפעיל יחד לחץ חזרה.
זה ע…

Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on Tuesday, August 30, 2016העיתונאי ניר גונטז’ כתב על כך, ובתגובות ציין דן מורגנשטרן: “זה אפילו יותר גרוע. הדמגוג שלח את עדר הזומבים שלו להטריל, והם הטרילו בתגובות על תמונה על הנצחת הניספים במלחמה נגד הגסטאפו וה SS”.

מעריצה של יאיר לפיד מטרילה בפייסבוק את נשיא צ'כיה, מילוש זמאן

גונטז’ הציע משחק: “כל מי שעוד לא נחסם אצלו יכתוב בקיר שלו; ‘יאיר לפיד, אני ישראלי שחושב שאתה דמגוג בשקל’. לנשים – ‘אני ישראלית שחושבת’. צלמו מסך וסיפרו את הדקות עד החסימה”. גונטז’ לא יוכל להשתתף במשחק, משום שהוא חסום אצל לפיד. כך גם העיתונאי תומר אביטל, שנחסם לאחרונה, כפי שסיפר לוואלה:

הוא העלה פוסט על ביקורת (על כך שצריכה להיות ביקורת וכו’) אז כתבתי לו: אם אתה בעד ביקורת למה אתה לא עונה לשאילתות העיתונאיות שאני שולח לך? הוא מחק וחסם אותי. מאז אני כל הזמן רואה אותו כותב דברים נוראיים בפייסבוק – ואני לא יכול להגיב.

בניגוד לגונטז’, אביטל לא משחק – בעזרת עו”ד יהונתן קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות הוא הגיש לוועדת האתיקה של הכנסת תלונה נגד לפיד על התנהגות שאינה הולמת.

תלונה של העיתונאי תומר אביטל לוועדת האתיקה של הכנסת נגד יאיר לפיד על התנהגות שאינה הולמת

תגובות

תגובה אחת לפוסט “יאיר לפיד היה חוסם גולשים שהיו עושים לו מה שהוא שלח אותם לעשות לנשיא צ’כיה”

  1. נעים on 31 באוגוסט, 2016 09:12

    יהיר מלך הדושים. שר החוץ מטעם עצמו.

פרסום תגובה