🗳️ “דעה אישית שהפכה לעובדה”; “הוחלט להנחיל שיפורי אבטחה נוספים” 💾 מפלגת העבודה מגיבה על פירצות האבטחה

פירצות אבטחה ופרטיות באתר מפלגת העבודה איפשרו לגלות זהות של חברי מפלגה (וחברי מפלגה לשעבר) באמצעות מספרי תעודת זהות, ולהוריד עותק של הרשימה המלאה על ידי הרצת סקריפט. חשפנו פה את הפירצות בצהרי יום שלישי, יום הפריימריז במפלגה, ורביעי בערב המפלגה חסמה אחת מהן. היום בצהריים הגיעו תגובות.

הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע (רמו”ט) במשרד המשפטים לא נוקטים עמדה, רק אומרים שיבדקו את הטענות:

המידע כפי שהובא בפרסום ייבדק וייבחן על ידי מחלקת הפיקוח ברשות למשפט, טכנולוגיה ומידע. ככלל נציין כי הליכי אכיפה הנערכים על ידי הרשות ותוצאותיהם לא מתפרסמים אלא רק לאחר השלמתם.

תעמולה בפריימריז של מפלגת העבודה בסניף הרצליה. צילום: טל שניידר, הפלוג

פריימריז במפלגת העבודה. תמונה: טל שניידר, הפלוג

תגובת מפלגת העבודה:

האפשרות הדיגיטלית לבדיקת זכות הצבעה בפריימריז, היא איננה פריצת אבטחה או פגיעה בפרטיות של מי ממתפקדי המפלגה וכל טענה שכזו היא בגדר דעה אישית שהפכה לעובדה.

האפשרות לבדיקת זכות הצבעה הינה יכולת שהוטמעה באתר על מנת להקל על חברי המפלגה, לסייע ולהנגיש עבורם מידע בדבר סטטוס חברותם במפלגה. יכולת זו איננה זרה בעולם הטכנולוגי ואתרים רבים אחרים בארץ ובעולם משתמשים בה לטובת הגולשים כמו לדוגמא אתר מפלגת הליכוד ואתר מפלגת הבית היהודי.

לא טענתי זאת. טענתי שיש לאפשר לאליס לבדוק אם יש לה זכות הצבעה, תוך בדיקה שאליס היא אכן זו שמבצעת את הבדיקה על עצמה (למשל, על ידי שליחת התשובה למספר הטלפון הסלולרי של אליס, במקום להציג את התשובה באתר); טענתי גם שאין לאפשר לאליס לבדוק אם לבוב יש זכות הצבעה, משום שבכך היא מקבלת חיווי אם בוב הוא חבר מפלגה, פירצת פרטיות שמהווה פגיעה בפרטיותו של בוב לפי חוק הגנת הפרטיות – פירצה שעדיין לא נחסמה, אגב.

באשר לטענת הגישה למאגר נתוני המתפקדים: המפלגה מבהירה כי בניגוד לאתרי מפלגות אחרות, האתר של מפלגת העבודה הינו אתר מאובטח זאת בניגוד לאתרי המפלגות אחרות אשר אצלם לא שולבו כל אמצעי הגנה כלל, כדוגמת אתרי מפלגות הבית היהודי והליכוד.

ולמה אתה לא מגנה את אבטחת המידע בסוריה. עובדתית, האתר של מפלגת העבודה איפשר להוריד עם סקריפט את מאגר המידע עם רשימת חברי מפלגת העבודה (וחברים לשעבר שעזבו), פירצת אבטחה שמהווה פגיעה בפרטיותם לפי חוק הגנת הפרטיות. בנקודה זו הוא לא היה מאובטח כראוי, אלא האפשרות לשתות את רשימת החברים של המפלגה אינה פירצת אבטחה או פגיעה בפרטיות, וכל טענה שכזו היא בגדר דעה אישית שהפכה לעובדה.

יחד עם זאת ובשל רגישות הנושא מפלגת העבודה התייחסה ברצינות ובכובד ראש לפניית העיתונאי עידו קינן וביצעה סדרה של בדיקות מקיפות על ידי מנהל אבטחת מידע מוסמך שאף קיים התייעצות מקצועית בנושא עם גורמים בכירים ברשות הסייבר הלאומית על מנת לוודא את תקינות מנגנוני האבטחה של האתר. על מנת לנקוט במשנה זהירות הוחלט להנחיל שיפורי אבטחה נוספים על אלו הקיימים, שיפורים שעליהם דווח בכתבה. [הכתבה הזאת;
ע”ק]

מפלגת העבודה רואה את תהליך הדיגיטציה כתהליך מתבקש בעידן הטכנולוגי הנוכחי ותעשה כל שביכולתה, ולא תחסוך במשאבים,על מנת לשפר את השירות אשר ניתן לחבריה, לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר של אבטחת מידע ולשמור על מאגרי המידע שלה.

תגובות

3 תגובות לפוסט “🗳️ “דעה אישית שהפכה לעובדה”; “הוחלט להנחיל שיפורי אבטחה נוספים” 💾 מפלגת העבודה מגיבה על פירצות האבטחה”

 1. אסף on 6 ביולי, 2017 17:19

  אפרופו סיפורים, יש עוד שני סיפורים מעניינים בהקשר הזה:
  האחד,
  שזקני השבט עדיין מזלזלים במחשוב ואבטחת מידע, וכנראה שלא יהיה שינוי בגישה עד שהטינאייג’רים של היום יהיו הכוח המוביל בפוליטיקה.
  וגם זה לא מובטח, כי מי שמבין דבר וחצי בטכנולוגיה, לאו דווקא יגיע לפוליטיקה… ואם מישהו הגיע לפוליטיקה, הוא לאו דווקא יתעסק עם טכנולוגיה.

  השני,
  המשחק שמתנהל כאן הוא כפול וסמוי. לחצי מהמדינה יש אינטרס להתערב בתוצאות הבחירות לעבודה.
  הצד שמעוניין במפלתה, ינסה לבחור בליצנים כדוגמת פרץ, או בדמויות חיוורות וחסרות עמוד שדרה כמו בוז’י.

  וזה עוד לפני שספרנו את בעלי האינטרס בעולם.
  ואל תגידו לי – “אין זיופים”, “אתה מגזים”.
  ראינו את שיירת בעלי ההון נכנסת לביתו של בוז’י באמצע הלילה לפני הבחירות. יש להם אינטרס, ויש להם את הממון להעסיק חברות “יח’צ”, שמפעילות שכירי חרב דיגיטליים.

  מישהו בוודאי ינסה להצביע עם הת”ז-ים של אנשים שהתנתקו מהמפלגה, והוא גם יצליח, ומישהו אחר יפעיל לחץ סמוי על חברי העבודה בצורות שונות ומשונות.

 2. » 🚨 מפלגת העבודה ניצלה מפירצה נוספת כי מאגר הבוחרים ירד מהרשת; מגישה תלונה במשטרה על נסיון פריצה on 9 ביולי, 2017 15:51

  […] זו שאיפשרה להוריד את המאגר המלא. ביום חמישי הבאנו את תגובת מפלגת העבודה, שלפיה “האפשרות הדיגיטלית לבדיקת זכות הצבעה […]

 3. » 😠 רשת CNN איימה לחשוף את יוצר הסרטון שטראמפ צייץ 💸 ברק כהן במתקפת דירוגים על פפר • הפירצה שחשפה את חברי “העבודה” 🗳️ האחר on 10 ביולי, 2017 16:23

  […] המפלגה חסמה למחרת את הפירצה שאיפשרה להוריד את הרשימה המלאה, ומסרה בתגובה: […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.