😠 רשת CNN איימה לחשוף את יוצר הסרטון שטראמפ צייץ 💸 ברק כהן במתקפת דירוגים על פפר • הפירצה שחשפה את חברי “העבודה” 🗳️ האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

CNN נותנת לעצמה אגרוף בראש

נשיא ארה”ב – סיפור אמיתי, אפילו מופיע בוויקיפדיה – דונלד טראמפ התקוטט מילולית בטוויטר שלו עם שני מגישי תוכנית ב-MSNBC, כעס על הסיקור שהפרשה קיבלה ברשת החדשות CNN וצייץ ביום ראשון את ההשתגים #FraudNewsCNN ו-#FNN, וסרטון שבו הוא נראה מתאבק ומפיל לרצפה בנאדם עם לוגו של CNN במקום ראש, כי זה העולם שבו אנחנו חיים היום.

מקורו של הסרטון במשתמש רדיט בשם HanAssholeSolo, שפרסם ממים נוספים, בהם גזעניים ואנטישמיים. כתב CNN אנדרו קזינסקי איתר את זהותו של האיש ופנה אליו ביום שני לקבל תגובה. ביום שלישי HanAssholeSolo פרסם התנצלות על מעשיו וטען שהוא לא באמת גזען, ומחק את כל שאר הפוסטים שלו בסברדיט /The_Donald. בהמשך שוחח עם קזינסקי ואמר שהוא חושש לבטחונו אם שמו ייחשף.

קזינסקי דיווח (זהירות, וידאו באוטופליי):

CNN לא מפרסמת את שמו של “HanA**holeSolo’s” משום שהוא אדם פרטי שפרסם הצהרת התנצלות נרחבת, הראה חרטה בכך שאמר שהוריד את כל הפוסטים הפוגעניים, וכי אמר שהוא לא הולך לחזור על ההתנהגות המכוערת הזאת ברשתות החברתיות. בנוסף, הוא אמר שהצהרתו יכולה לשמש כדוגמה לאחרים לא לעשות כמוהו.

CNN שומרת לעצמה את הזכות לפרסם את זהותו אם משהו מזה ישתנה.

באומת הרשת היו מי שראו במשפט הזה סחיטה באיומים: “תתנהג יפה או שנפרסם את שמך”. היו גם מי שלקחו את זה הלאה – קזינסקי ומשפחתו נתונים למסע הטרדה, גולשים פרסמו את פרטיו האישיים והוא קיבל איומים ברצח, לפי דיווח של באזפיד. בשלישי בערב, בתגובה לטענות שאיים על HanAssholeSolo, צייץ קזינסקי: “לידיעתכם, ‘HanAssholeSolo’ התקשר אלי כרגע.’אני לגמרי מסכים עם ההצהרה שלך. לא אויימתי בשום צורה’. [כאן הופיע לינק לציוץ קודם של קזינסקי: “CNN בחרה באופן פרטני לא לחשוף את זהות הבחור הזה ולהגיד שאיימנו על מישהו זה שקר מוחלט”]. ‘אני מקווה שזה יתן לאחרים השראה להפסיק’, הוא הוסיף”.

ב-CNN מסרו בתגובה לבאזפיד:

CNN החליטה לא לפרסם את שמו של משתמש-הרדיט מחשש לשלומו. כל טענה שהרשת הפעילה סחיטה או כפייה על המשתמש היא שקרית. המשתמש, שהינו גבר בגיר, לא ילד בן 15, התנצל ומחק את החשבון שלו [ברדיט] לפני שדיבר עם הכתב שלנו. CNN מעולם לא עשתה שום הסכם, משום סוג, עם המשתמש. למעשה, CNN כללה את החלטתה להימנע מפרסום זהות המשתמש במטרה להיות שקופה לגמרי שאין שום עיסקה”.

עבודה רשלנית

השבוע התקיימו בחירות מקדימות במפלגת העבודה, ואתר המפלגה הציע לבוחרים הפוטנציאליים כלי מקוון שבו יוכלו לבדוק אם הם זכאים להצביע. פירצות אבטחה ופרטיות בכלי הבדיקה איפשרו לכל אחד לבדוק עבור כל מספר ת”ז אם בעליו חבר מפלגה, ובאמצעות סקריפט להוריד למחשב את הרשימה המלאה של חברי המפלגה, וגם של אנשים שעזבו אותה, שמסתבר שהמפלגה ממשיכה להחזיק בפרטיהם האישיים.

אישה משוחחת בטלפון תחת שלט בחירות פריימריז של יצחק הרצוג ליד מרפאת שיניים בדיזנגוף סנטר, 4.7.2017. תמונה: עידו קינן, חדר 404

ליד קלפי של מפלגת העבודה בדיזנגוף סנטר. תמונה: עידו קינן

המפלגה חסמה למחרת את הפירצה שאיפשרה להוריד את הרשימה המלאה, ומסרה בתגובה:

האפשרות הדיגיטלית לבדיקת זכות הצבעה בפריימריז, היא איננה פריצת אבטחה או פגיעה בפרטיות של מי ממתפקדי המפלגה וכל טענה שכזו היא בגדר דעה אישית שהפכה לעובדה.
[…]
יחד עם זאת ובשל רגישות הנושא מפלגת העבודה התייחסה ברצינות ובכובד ראש לפניית העיתונאי עידו קינן וביצעה סדרה של בדיקות מקיפות על ידי מנהל אבטחת מידע מוסמך שאף קיים התייעצות מקצועית בנושא עם גורמים בכירים ברשות הסייבר הלאומית על מנת לוודא את תקינות מנגנוני האבטחה של האתר. על מנת לנקוט במשנה זהירות הוחלט להנחיל שיפורי אבטחה נוספים על אלו הקיימים, שיפורים שעליהם דווח בכתבה.

פפרספריי

ברק כהן מארגון “באים לבנקאים”, שנוהג להפגין מול בנקאים, יחצניהם ובני משפחותיהם, ואשר קיבל צו הרחקה ממנכ”לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח, החליט לקיים פעולת מחאה מקוונת נגדה – מתקפת דירוגים על אפליקציית הבנקאות פפר של הבנק.

השבוע עלה בנק לאומי בקמפיין מטעה ושקרי ; שמטרתו לשאוב צעירים להורדת בנק-אפליקציה בשם pepper ; וזאת בדיוק השעה להעביר מסר ישיר לבנקאים. מסר שיגבה מבנק לאומי מחיר כבד ; כלכלי אך במיוחד תדמיתי. בתוך פחות מדקה ניתן להפוך את אפליקציית pepper למוצר הכי מגונה בגוגל. איך ?

1. נכנסים ללינק (אנדרואיד או אייפון)
2. מורידים את האפליקציה (הורדה ללא פתיחתה)
3. מדרגים בכוכב 1 ומוסיפים תגובה הולמת
4. מסירים את האפליקציה
5. מאברוכ, קרעת את בנק לאומי
6. שתפי כדי שגם החברים יוכלו לקרוע את לאומי

המתקפה הביאה להצפת שתי האפליקציות של הבנק בעשרות דירוגי כוכב אחד, רבות מהן מלוות בהערות מילוליות נגד הבנק.

קמפיין דירוגים שליליים של ברק כהן לאפליקציית פפר של בנק לאומי


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.