👀 פרסום תמונות עירום של ג’סטין ביבר באינסטגרם של סלינה גומז כנראה בגלל סייברפירצה 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 להאזנה לתוכנית 🔊

ביום שני עלו באינסטגרם של סלינה גומז, האינסטגרמרית הפופולרית בעולם עם 125 מיליון עוקבים, תמונות פפרצי בעירום של האקס שלה ג’סטין ביבר. זמן קצר לאחר מכן ירד החשבון מהאוויר, וחזר ללא התמונות. יומיים אחר כך נחשפה פירצת סייבראבטחה באינסטגרם, שבאמצעות התחברות לממשק האפליקציות והתוכנות (API) איפשרה לשאוב את כתובות האימייל והטלפונים של משתמשי הרשת החברתית, גם אם אלו היו מוסתרים מהציבור ואמורים להיות זמינים רק לאינסטגרם. הסיסמאות לא נחשפו, אבל בעזרת המידע הקיים והנדסה חברתית ניתן לעתים להשיג פרטים נוספים ולבצע פעולות בשם אותם אנשים, מה שנקרא גניבת זהות, וכנראה שזה מה שקרה בחשבון של גומז.

הפירצה נסגרה יומיים אחר כך, אבל בדיילי ביסט חשפו ביום חמישי כי האקרים הורידו נתונים של משתמשים מהאתר ומציעים אותם למכירה באתר בשם Doxagram, תמורת 10$ לחיפוש. ההאקרים, שטענו שיש להם פרטים של 6 מיליון משתמשים, סיפקו לדיילי ביסט דגימה של 1000 משתמשים – שהכילה את רוב 50 הפרופילים הפופולריים ביותר באתר.

תמונות עירום של ג'סטין ביבר באינסטגרם של סלינה גומז

תמונות עירום של ג’סטין ביבר באינסטגרם של סלינה גומז

באינסטגרם אמרו שההאקרים השיגו גישה לא מורשית לפרטי ההתקשורת של משתמשים בפרופיל-גבוה, ושהחברה הודיעה על כך לבעלי החשבונות המאושררים – כאלו שיש להם וי ליד השם שמעיד שאינסטגרם וידאה את זהותם. אולם ביום שישי, בהודעה על הפירצה בבלוג הרשמי של אינסטגרם, החברה הודתה שגם בעלי חשבונות לא מאושררים נפגעו.

מלבד פגיעה במשתמשים ובתדמית של החברה, פריצות כאלו עלולות להגיע גם לבית המשפט. ביום רביעי פסקה השופטת המחוזית לוסי קו מסן חוזה, קליפורניה, כי משתמשי יאהו שנפגעו מפריצות למאגרי החברה ב-2013-2016 יוכלו לתבוע את החברה, . יאהו ספגה שלוש פריצות משמעותיות – ב-2013 נגנב מידע על יותר ממיליארד חשבונות שלה, מידע שהיא חשפה לציבור רק שלוש שנים מאוחר יותר; ב-2014 חוותה החברה פריצה שנגעה ל-500 מיליון חשבונות (משרד המשפטים האמריקאי האשים בחודש מרץ שני סוכני שירות הבטחון הפדרלי הרוסי FSB ושני האקרים בקשר לפריצה הזאת); ופריצה שלישית קרתה מתישהו בין 15′-16′. הפירצה השנייה נחשפה בזמן שיאהו היתה במגעים למכירתה לחברת התקשורת ורייזון, מה שהביא להורדת המחיר שלה בכמה מאות מיליוני דולרים. ורייזון ניסתה למנוע את התביעות, בטענה שאף חברה לא חסינה בפני סייברפריצות, אולם כעת תיאלץ להתמודד עמן בבית המשפט.


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30 בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ

תגובות

תגובה אחת לפוסט “👀 פרסום תמונות עירום של ג’סטין ביבר באינסטגרם של סלינה גומז כנראה בגלל סייברפירצה 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ”

  1. » ❗ יאהו מגלה: לא 1 אלא 3 מיליארד חשבונות נחשפו בפריצה 💻 האנטיווירוס של קספרסקי שימש לפריצה ל-NSA 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ on 7 באוקטובר, 2017 19:32

    […] יאהו ספגה שלוש פריצות משמעותיות למאגרים שלה – ב-2013 נגנב מידע על כל 3 מיליארד חשבונותיה, כאמור; ב-2014 פריצה שנגעה ל-500 מיליון חשבונות; ופריצה שלישית קרתה מתישהו בין השנים 2015-16′. הפריצה השנייה נחשפה בזמן שיאהו ניהלה מו”מ למכירתה לוורייזון, וזיכתה את זו בהנחה של כמה מאות מיליוני דולרים. ורייזון פעלה לדחיית תביעות נגד יאהו שבבעלותה על הפריצות הללו, בטענה שאין חברה שחסינה בפני סייברפריצות, אבל בסוף אוגוסט פסק בימ”ש מחוזי בקליפורניה כי התביעות יוכלו להמשיך. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.