🍕 ברגותי שובת הרעב קיבל הצעה מפיצה האט ⭐ השרה מירי רגב ביקשה מהגולשים לדרגה והם עשו זאת 📻 ראיון אצל גואל פינטו

הרשתות החברתיות פרועות יותר מהתקשורת הממוסדת, ומותגים ואנשי ציבור מרשים לעצמם לשחרר את העניבה שם. אבל לא תמיד זה נעשה נכון ופועל לטובתם. דיברתי עם גואל פינטו בכאן תרבות על המקרים של פיצה האט ישראל ושל השרה מירי רגב (בערך ב-14/5, אני לא זוכר את התאריך המדויק):


בפייסבוק של פיצה האט ישראל עלתה פרסומת לשירות המשלוחים שהופנתה למרואן ברגותי, המנהיג הפלסטיני הכלוא על שורת מעשי רצח של יהודים, שנתפס במצלמות השב”ס שובר שביתת רעב. גולשים פלסטינים ופרו-פלסטינים קראו לחרם על הרשת, זכייני פיצה האט במדינות ערב כתבו נגד הזכיין הישראלי, ופיצה האט ארה”ב הורתה לו לפטר את חברת הפרסום שהעלתה את הסרטון.

פרסומת לשירות המשלוחים של פיצה האט ישראל עם צילומי סתר של מרוואן ברגותי שובר שביתת רעב. צילומסך מהפייסבוק של פיצה האט ישראל

פרסומת לשירות המשלוחים של פיצה האט ישראל עם צילומי סתר של מרוואן ברגותי שובר שביתת רעב. צילומסך מהפייסבוק של פיצה האט ישראל

קריאה לחרם על פיצה האט, שהזכיין הישראלי שלה פרסם את שירות המשלוחים שלו עם צילומי סתר של מרוואן ברגותי שובר שביתת רעב

קריאה לחרם על פיצה האט

הסיפור הזכיר את זה של פפסי, שהעלתה קמפיין עם קנדל ג’נר שמצטרפת להפגנה דמויית בלאק לייבז מאטר ומגישה פחית קולה לשוטר. פפסי נאלצה להסיר את הפרסומת בעקבות ביקורות קוטלות על ניכוס המחאה השחורה על ידי ג’נר הלבנה, ועל סרות הטעם שבשימוש בהפגנה כחומר גלם לקמפיין.

השרה מירי רגב העלילה על “שוברים שתיקה” שהם גרמו להורדת הדירוג שלה בפייסבוק, וביקשה מהגולשים לדרג אותה בחמישה כוכבים. כמובן שזה לא עבד: אומת הרשת, למודת מתקפת הדירוג על אגאדיר, הורידה לה את הדירוג עד ל-1.7 תוך כדי תגובות לועגות, והיא הסירה לבסוף את הדירוג מהדף.

שוברים את שוברים שתיקה

אם שוברים שתיקה מנסים לפגוע במכוון בדירוג דף הפייסבוק שלי ברשת, הגיע הזמן לעשות מעשה.
חשוב שכולנ…

Posted by ‎Miri Regev מירי רגב‎ on Wednesday, May 10, 2017


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.