🙈 סלפי של קוף, ציוץ נגד טראמפ וחופש הביטוי ברשתות חברתיות 📻 ראיון ב”הבמה המרכזית”


הציוץ של ג’אמל היל נגד טראמפ שהביא לקריאה לפטרה והזכייה של הקופה נארוטו בכספי תמלוגים מסלפי – בשיחה שלי עם בר בלפר וענת שרון בלייס ב”הבמה המרכזית” ב”כאן תרבות”:


שדרנית ESPN ג’אמל היל כתבה בטוויטר שלה שנשיא ארה”ב דונלד טראמפ הוא “גזען עליונות לבנה שהקיף את עצמו במידה רבה בגזעני עליונות לבנה אחרים”. דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרז, אמרה שזו “עבירה שמהווה עילה לפיטורים”, אולם היל ממשיכה לשדר ב-ESPN. מקרה הקצה הזה מזכיר שהרשתות החברתיות אינן המקבילה המקוונת לשיחה ואינן מבטיחות למשתמשיהן חופש ביטוי, ואפילו מאפשרות לפגוע בו על ידי מישטור – בידי בני משפחה, חברים, דוברת הבית הלבן והציבור כולו.

ובכל זאת, אנחנו ממשיכים להעלות לשם תכנים, כמו קופים מאולפים. קופה לא מאולפת, נארוטו, שצילמה את עצמה בסלפי, זכתה להישג בתחום זכויות היוצרים. בפשרה בתביעה של ארגון זכויות בעלי החיים PETA נגד צלם הטבע דייויד סלייטר נקבע כי 25% מרווחי הסלפי של נארוטו יוקדשו לעמותות השומרות על קופי המקוק השחור, כמוה, מפני הכחדה.

סלפי הקופה נארוטו בוויקיפדיה

סלפי הקופה נארוטו בוויקיפדיה

התוכנית המלאה:

תגובות

2 תגובות לפוסט “🙈 סלפי של קוף, ציוץ נגד טראמפ וחופש הביטוי ברשתות חברתיות 📻 ראיון ב”הבמה המרכזית””

  1. צפריר כהן on 18 בספטמבר, 2017 22:43

    לעניין המשפט: הצלם טוען שהוא הבעלים של זכויות היוצרים. פיתה טוענים בשם הקוף לבעלות על זכויות יוצרים. הם הגיעו כאן לפשרה. בהנחה שיש זכויות יוצרים על התמונה.

    אבל כבר לפני הגשת התביעה הזו נקבע במקומות שונים שאין זכויות יוצרים על יצירה של בעלי חיים. בינתיים נראה לעניות דעתי שהושגה פשרה על חלוקת זכויות לא קיימות.

    יש ב”וויפדיה” (כלומר בקומונז) קטגוריה של „דיוקנאות עצמיים של בעלי חיים״, שכוללים בין השאר גם סלפים של פיל (בעזרת החדק) וסלפי אחד של לוטרה.

  2. » 🚶 בהונולולו קונסים אנשים שמסתכלים על הסלולרי בעת חציית כביש אבל האם זה הפתרון? 📻 ”הבמה המרכזית” בכאן תרבות on 30 באוקטובר, 2017 13:44

    […] 🙈 סלפי של קוף, ציוץ נגד טראמפ וחופש הביטוי ברשתות חב… […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.