🚧 פרשת קיימברידג’ אנליטיקה: פייסבוק חוסמת לאפליקציות גישה למידע 📻 ראיון אצל אסתי פרז

חברת קיימברידג’ אנליטיקה השיגה מידע על משתמשי פייסבוק שלא נתנו הסכמה לכך, באמצעות ניצול פירצת פרטיות בפייסבוק. 87 מיליון משתמשים יקבלו היום הודעה מפייסבוק שהם קורבנות אפשריים של איסוף מידע עליהם על ידי ק”א. להאזנה לראיון באתר כאן ב’ (קודזמן 1:38:19)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

פגיעה בפרטיות 📸 thoughtcatalog.com (cc-by)

פגיעה בפרטיות 📸 thoughtcatalog.com (cc-by)

פייסבוק מערערת על המינוח “פירצה”, וטוענת שמדובר בשימוש לרעה בהרשאות שנתנה לאפליקציות. כך או כך, החברה החליטה לחסום לאפליקציות גישה לסוגים שונים של מידע על משתמשים. סמנכ”ל הטכנולוגיות של החברה, מייק שרופפר, פרסם ב-4/4 פוסט עם פירוט החסימות ופעולות נוספות:

הרשאות כלליות: פייסבוק תחסום לאפליקציות גישה למידע על דת ודעות פוליטיות של משתמשים, מצב מערכת יחסים (נשוי/תפוס/פנוי/זה מסובך וכו’) ופרטי מערכת יחסים, רשימות חברים מואמו אישית, השכלה ומקומות עבודה, פעילות ספורטיבית, פעילות קריאת ספרים, פעילות האזנה למוזיקה, קריאת חדשות, צפייה בווידאו ומשחקים. אפליקציות יצטרכו לקבל הרשאה מפייסבוק לקבלת מידע על צ’ק-אין, לייקים, תמונות, סרטונים, פוסטים, אירועים וקבוצות, וההרשאות ייחסמו אוטומטית אם המשתמש לא פתח את האפליקציה בשלושת החודשים האחרונים.

אירועים (איוונטים): תיחסם גישה למידע על משתתפי אירועים ופוסטים על קירות אירועים, אפליקציות יצטרכו לקבל הרשאה מפייסבוק להתחבר לאירועים.

קבוצות: תיחסם גישה למידע על חברי הקבוצה, שמות ותמונות משתמש בפוסטים ותגובות. אפליקציות יצטרכו לקבל הרשאה מפייסבוק.

דפים: אפליקציות יצטרכו לקבל הרשאה מפייסבוק.

חיפוש פרופילים: תיחסם האפשרות לחפש משתמשים לפי כתובת אימייל ומספר טלפון.

מידע על שיחות טלפון וסמסים: החברה תמחק רשומות בנות יותר משנה, ותפסיק לאסוף מועדי שיחות וסמסים.

תגובות

פרסום תגובה