👺 כך תנקמו/תשתלו מסרים בכלי תקשורת שמצטט את הטוויטר שלכם

בעוד שם המשתמש בטוויטר (@idokius) הוא חד-ערכי, והחלפתו מביאה להשבתו למאגר השמות הפתוחים לרישום וגם לשבירת לינקים ישנים, כינוי (“עידוק”) אפשר לשנות בקלות. כל כך בקלות, שהאקרים פרצו לחשבונות מאושררים (בעלי וי כחול), שינו להם את השם לאילן מאסק, כתבו שהם מחלקים ביטקוין בחינם והפילו בפח לא מעט אנשים.

שננינגז נוסף שאפשר לעשות עם שינוי הכינוי הוא לדפוק גרפיטי בתוך אתר שציטט את המשתמש. זה קורה הרבה בארה”ב, כשאתר חדשות מצטט אנשים שמתנגדים לקו הפוליטי שלו, רוצים להעביר מסר או שבא להם לעשות שיגועים. אחרי שהאתר מאמבד את הציוץ, המשתמש מחליף את הכינוי למסר שהוא רוצה להעביר.

הנה דוגמה טרייה מאצלנו – בכתבה שלהם על רפורמת הרב קו של #ישראלכץהביתהבתחבץ, דה-מרקר הטמיעו ציוץ מצויין של @oneofusoneofu. בתגובה הוא שינה את הכינוי שלו ל”שונא את דה-מרקר ששונאים עובדים”, ועכשיו הטקסט הזה מופיע במרכז הכתבה.

נקמת הטוויטריסט @oneofusoneofu בדה-מרקר
נקמת הטוויטריסט @oneofusoneofu בדה-מרקר

“בדה-מרקר החליטו שהציוץ שלי שווה ציוץ, אבל וואלק לסחבק יש זיכרון ארוך. אז החלפתי את הניק כדי להעביר מסר”, כתב. “שנה טובה, אתם עדיין יכולים לחזור בתשובה”.

(מזכיר לי שפעם גלובס שמו בהומפייג’ ווידג’ט טוויטר ששאב ציוצים עם מילות מפתח מסויימות, אז קצת הצפתי להם אותו בציוצים חיוביים על דה-מרקר. געגועים לימי השנניגנז)

(הלשין: תומר אשור)

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.