🌊 הסייברמתקפה על המים בישראל היא רק קצה הקרחון 🐱‍💻 סייברסייבר ע02פ25

קליק לארכיון סייברסייבר

מכשירים תעשייתיים רבים מבוססים על מערכות שליטה מיושנות וקלות לפריצה ולמניפולציה. בחלק מהמקרים זה מסוכן ואפילו קטלני. על הכוונת של ההאקרים: מקררים תעשייתיים, תחנות דלק וסכרים

👂 להאזנה ומנוי לסייברסייבר באפליקציות השונות 🔊

בסוף השבוע ערכו האקרים אנונימיים סייברמתקפה על מתקני מים וביוב ברחבי ישראל. מנהל אגף מים, ביטחון חירום וסייבר ברשות המים, דניאל לקר, כתב לאבי עזר מ🎵מערך הסייבר🎶: “קיבלנו מספר דיווחים על חשש לתקיפות סייבר במערכות O.T בקרב ספקי המים והביוב. אציין כי באף אחד מן האירועים לא אירע נזק תפעולי המשפיע על אספקת המים או סילוק הביוב לצרכנים”. לפי דיווחו של העיתונאי אחיה ראב”ד, 🎵מערך הסייבר🎶 זיהה את נסיונות הפריצה, ותאגידי המים והביוב קיבלו הוראה להחליף סיסמאות, “בדגש על מערכות תפעוליות ובפרט במערכות הוספת כלור לבארות”, ובמקרה שאי אפשר להחליף סיסמה, לשקול לנתק את המערכות מהאינטרנט. 

מתקני המים הם רק קצה הקרחון: ריגול תעשייתי, כיבוי מקררים ברשתות שיווק ומעבדות, ריגול אחרי תחנות דלק, קילקול סכרים, השבתת מכונות ייצור במפעלים חיוניים ופיצוצים הם חלק מהסכנות של פירצות הסייבראבטחה במערכות ICS (ר”ת של industrial control system). המערכות הללו משמשות לניהול תשתיות ומפעלי תעשייה. בחלק מהמקרים מדובר במערכות בנות עשרות שנים, לפני פריצת האינטרנט, ולכן הסייבראבטחה שם התבססה על כך שרק מי שרשאי להשתמש במערכת בכלל יוכל להגיע אליה.


<חסות>

VPN זה חשוב, ו-ProtonVPN הוא שירות ה-VPN האהוב עלינו בסייברסייבר. אם תיכנסו לכאן, או לכתובת המקוצרת cybercyber.co.il/vpn, על כל רכישה שלכם הבלוג והפודקאסט יקבלו כמה שקלים – דרך נחמדה להגיד לנו תודה.

<\חסות>


השנים עברו, הטכנולוגיה התקדמה, יש אינטרנט בכל מקום, אבל מערכות ה-ICS נשארו מאחור: סיסמאות ברירת מחדל שמופיעות בספרי ההדרכה שלהן, אשר זמינים ברשת, קושי לשנותן והיעדר עדכוני אבטחה. כשכבר מגלים פירצה, במקרים רבים אי אפשר לכבות את המכונות כדי להטמיע טלאי אבטחה, וצריך למצוא דרכים עקיפות להגן על המערכת.

בפרק זה של סייברסייבר, נעם רותם ועידו קינן מראיינים את מייסדי חברת אוטוריו – המנכ”ל דניאל ברן, תא”ל במיל’ ולשעבר ראש חטיבת הסייבר בצה”ל, וה-CTO יאיר עטר, לשעבר קצין בכיר ביחידת סייבר. השניים מספרים על סכנות ופתרונות הסייברסייבר לתעשייה, ממפעלי נייר טואלט ועד כורים גרעיניים, ועל המחקרים שלהם, אחד שחשף את סנייק, כופרה לשיתוק מכונות ייצור, והשני שחשף פירצות אבטחה במכשירי סימנס המשמשים בתשתיות קריטיות.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי המצור, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו: באימייל (Go@podcasti.co), בטלפון (053-7337419) או בטופס:  

מזכים

סיבר סיבר? סיברסיבר?? סייבר סייבר?! סייברסייבר! 🐱‍💻 סייברסייבר הוא הסכת (פודקאסט) על האקרים ומאפים 🗣️ מגישים: עידו קינן, חדר 404; נעם רותם, מעבדות סייברסייבר 🔔 קולות: יום הולדת שמח / Crankymonk cc-by, אריק ובנץ סופרים / רחוב סומסום, כומר ספרדי; שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ מודיע על ביטול נסיעות תחבץ; מצעד צבאי באיראן; מכונה נכבית / zimbot, mega-x-stream, stun, Idok (cc-by); עדות של איש צוות של הטיטאניק ב-BBC; מתקפת סייבר מפוברקת במהלך נאום נתניהו; גנץ מגיב: “ביבי, מה קרה? אתה לחוץ?”; בנימין נתניהו חושף מסמכי גרעין של איראן; increasing dramas – dramatic 0V15m, by Setuniman (cc-by-nc); צ’אק טסטה 🎹 העטיפה המוזיקלית של הפודקאסט מבוססת על הטראק Fauna vs. Killah B – Los Piratas Del Reggaeton (Futuristic Dance Squad Viaba Mashup) by Futuristic Dance Squad (רשיון cc-by) 💵 מוזיקת אייטיז בפרסומות: 80s by Fryc (cc-by) 👨‍🔧 עיצוב סאונד: עומר סנש 🔧 הופק על ידי Podcasti.co – מפיקים פודקאסטים מעולים, מעבדות סייברסייבר לאבז וחדר 404


📰 חדשות סייברסייבר: @OhCyberMyCyber 📫 כיתבו לנו אל cyber@podacsti.co 🗝️ הדליפו לנו דרך תיבת ההדלפות הסודית (כניסה עם TOR / הסבר)

תגובות

תגובה אחת לפוסט “🌊 הסייברמתקפה על המים בישראל היא רק קצה הקרחון 🐱‍💻 סייברסייבר ע02פ25”

  1. » 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ 23.5.2020 on 23 במאי, 2020 17:20

    […] עוד בנושא: ראיון עם מייסדי אוטוריו על מתקפות סייבר על תשתיות ותעשייה (🐱‍💻 סייברסייבר ע02פ25) […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.