כריש הביטקוין, כריש הביטקוין

הכריש הכי מפורסם בעולם

תולעת האוזניים “בייבי שארק” הפכה ביום שני לסרטון הפופולרי ביותר ביוטיוב.

השיר הממכר להכעיס, שמבוסס על שיר ילדים עממי, הוקלט ב-2015 על ידי החברה הדרום קוריאנית פינקפונג (Pinkfong), בביצוע הזמרת הקוריאנית-אמריקאית בת ה-10 דאז הואופי סגואין. הוא הוליד אינספור חיקויים ומחוות, והשבוע העפיל לראש רשימת הסרטונים הנצפים ביותר עם 7.04 מיליארד צפיות.

דרום קוריאה אחזה בגביע היוטיוב בעבר עם גנגנאם סטייל, הסרטון הראשון שהגיע למיליארד צפיות (ב-2012) ולשני מיליארד צפיות (2014). דספסיטו של לואיס פונסי סימן וי על 3 (8.2017), 4 (10.2017), 5 (4.2018), 6 (2.2019) ו-7 מיליארד צפיות (10.2020). בייבי שארק הדיח כעת את פונסי, לא לפני שביולי השנה הקליטו הזמר הפורטוריקני והמפיקים הדר”קים גירסה משותפת של בייבי שארק.

עכשיו לכו תשטפו ידיים, או שיבוא סוהר וישמיע לכם את השיר בלופ במשך שעתיים, כמו שעשו שלושה סוהרים לאסירים בכלא באוקלהומה.

.

מצטער, אין לי כסף קטן

ארנק הביטקוין הרביעי בגודלו בעולם, 1HQ3Go3ggs8pFnXuHVHRytPCq5fGG8Hbhx, היה רדום מאז 2013, עם תנועה אחת ב-2015 של העברת 101 ביטקוין ל-BTC-e, בורסת הקריפטו הרוסית אשר נסגרה על ידי רשויות החוק האמריקאיות שנתיים לאחר מכן. ביום שלישי התבצעה העברה נוספת, הפעם של יותר מ-69,369 ביטקוין, ששוויים במועד ההעברה כמיליארד דולר.

מומחי וחובבי ביטקוין דיווחו על ההעברה הגרגנטואית וזרקו ניחושים: מישהו הצליח לפרוץ את הארנק? הבעלים שלו החליט להזיז את הכסף? 

יומיים לאחר מכן, האמריקאים לקחו אחריות ואישרו את מה שחלק מהעוסקים בתחום הסיקו – מדובר בכסף שהוחרם מסילק רואוד, האמזון של הדארקנט, שהאמריקאים הצליחו לסגור, ולזרוק את מפעילו, רוס אולבריכט, למאסר עולם כפול בתחילת 2015.

IRS-CI, יחידת החקירות הפליליות של מס ההכנסה האמריקאי, השתמשו בכלים של חברת מעקב-הקריפטו צ’יינאנליסיס ואיתרו 54 טרנזאקציות פליליות ב-2012-2013 שלא היו ידועות קודם לכן. לפי החשד, האקר המכונה Individual X (ואשר זהותו ידועה לרשויות) פרץ את הארנק של סילק רואוד מתישהו באותן שנים וגנב את הקריפטוכספים, שהיו שווים אז 350 אלף דולר. לפי טענת המדינה בדרישת החילוט, אולבריכט ידע על הגניבה ודרש מאינדיבידואל X להחזיר את הכסף, אך זה סירב, ועם זאת לא הוציא את הכסף מהארנק. הערך של הביטקוין המשיך לעלות בעוד אינדיבידואל X המשיך להחזיק בכספים בארנק הרדום, עד לחילוטו השבוע בהסכמתו של אינדיבידואל X.

“סילק רואוד היתה זירת המסחר המקוונת הפלילית הכי ידועה לשמצה בזמנה. התביעה המוצלחת של מייסד סילק רואוד ב-2015 הותירה פתוחה שאלת מיליארד דולר: לאן הלך הכסף?”, אמר התובע הפדרלי דייויד אנדרסון. “החילוט היום עונה על השאלה הפתוחה הזאת, לפחות בחלקה. מיליארד דולר מההכנסות הפליליות הללו הם כעת רכושה של ארה”ב”.


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל (Go@podcasti.co) או בטלפון (053-7337419), או בקרו באתר לפרטים נוספים Podcasti.co


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.