🧑‍🎨 תביעה מלאכותית 📻 האחראי על האינטרנט בגלצ

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

🎧 ארכיון “האחראי על האינטרנט” בכל הפלטפורמות 🔊


בחודשים האחרונים מציפים את הרשת תמונות שסונתזו על ידי כלי בינה מלאכותית כמו דאל-י, שמעוררים אצל אמנים חשש למשלח ידם. שלוש אמניות אמריקאיות חידדו את הטענה כשהגישו תביעה ייצוגית נגד שלוש מפעילות בינות מלאכותיות כאלו, בטענה שאלו “כלי קולאז’ של המאה ה-21 שמפירות זכויות של מיליוני אמנים”. אנחנו מדברים על כך בפינה עם עו”ד ורד חורש, המתמחה בבינה מלאכותית.

אמנים נגד בינה מלאכותית 🖼️ עידוק + דאל-י
אמנים נגד בינה מלאכותית 🖼️ עידוק + דאל-י

האמניות שרה אנדרסן, קלי מק’קרנן וקרלה אורטיז הגישו בינואר תביעה בבית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה נגד מידג’רני שמפעילה בינה בשם זהה, דיוויאנט-ארט של וויקס שמפעילה את DreamUp, וסטביליטי AI שמפעילה את סטייבל דיפיוז’ן. הטענה שלהן אינה על התוצרים של התוכנות, אלא על מקורות ה”השראה” – יצירות של השלושה ושל אמנים רבים אחרים, ששימשו לאמן את הבינות המלאכותיות האמורות, בלי רשותם של האמנים ובלי לשלם להם על השימוש. תביעה דומה הוגשה באותו חודש בלונדון על ידי גטי אימג’ז, שטוענת שסטביליטי AI הבריטית גירדה מיליוני תמונות מהמאגרים של גטי כדי לאמן את הבינה המלאכותית שלה.

מת’יו באטריק, טיפוגרף ואחד מהאנשים שעומדים מאחורי התביעה של שלוש האמניות, הגיש בנובמבר 22′ תביעה בבימ”ש פדרלי בסן פרנסיסקו על הפרת זכויות היוצרים ב-CoPilot של גיטהאב, כלי ב”מ שמג’נרט קוד תוכנה בהתבסס על למידה של קוד של מתכנתים שמאוחסן בגיטהאב. התביעה הוגשה נגד גיטהאב עצמה, חברת האם שלה מיקרוסופט ו-OpenAI, חברת הב”מ שמפעילה את OpenAI Codex, שעליו מבוסס קופיילוט.

View this post on Instagram

A post shared by Kelly McKernan (@kelly_mckernan)


אם אתן רוצות להמשיך להפיק את הפודקאסט שלכן גם בימי הריחוק החברתי, אם אתם רוצים לנצל את הזמן הפנוי להתחיל את הפודקאסט שדחיתם עד עכשיו – דברו איתנו באימייל go@podcasti.co או בטלפון 051-562-6638, או בקרו באתר Podcasti.co לפרטים נוספים


הפינה “האחראי על האינטרנט” משודרת מדי שבת ב-19:30~ בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר בגלצ 🎵 אות פתיחה: ניאן קאט של daniwell, ביצוע גיטרות לניאן קאט של The GAG Quarter והשיר Never Gonna Give You Up של ריק אסטלי 😇

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.