בעיית הדיור של סטודנטים בירושלים: האם יש לכם חיבה לצבע הכתום?

פוסט של אורן ברנשטיין


[עדכון 26.11.2010] מדובר בקמפיין. ראו פרטים למטה. ע”ק [\עדכון]

קשה למצוא דירה בירושלים. שכר הדירה גבוה, הביקוש בשחקים וצריך להתחרות מול יהודים עשירים מהתפוצות, שרוצים בית נוסף בארץ הקודש למקרה שיתחילו פוגרומים.

לפעמים, בלית ברירה, אנשים אפילו נאלצים לגור בתוך גזר ענקי.

המבנה המרהיב הנ”ל הוא פרי דמיונו של האדריכל אדריאן סמית’, אמריקאי ממוצא יהודי שהגיע ארצה כדי לפתור את מצוקת הדיור בירושלים. סמית’ מתכנן להציע דירות לצעירים במחירים נמוכים מאוד, ע”י ניצול פרצה כלשהי בחוק העירוני. אישית, הייתי תחת הרושם שהחוק העירוני אוסר על בניינים בצורת כדור פורח, אבל אני אינני אדריכל.

כפי שאולי הבנתם, אני לא נלהב במיוחד מהסגנון הנועז של המיזם הזה. מצד שני, אני כן סטודנט ירושלמי נואש, וקשה להתווכח עם שכר דירה של 600 ש”ח לחודש. אז הגשתי בקשה. טופס ההצטרפות למיזם (PDF) מפתיע בפשטות שלו.

לצערי אני אדם הגון מטבעי, ולכן כנראה שהתשובות שלי לא מיטביות. סביר שהמקום ייתפס ע”י סטודנט עם חיבה יתרה לכתום ולאש. לפחות כך תיחסך לי ההתלבטות בין מעונות צפופים ומעופשים לבין בית בצורת קקטוס.

אגב, כנראה שלא מדובר באדריאן סמית’ מלהקת המטאל איירון מיידן, וגם לא באדריאן סמית’ שתכנן את הבורג’ דוביי,הבניין הגבוה ביותר בעולם. אני מאחל למר סמית’ שהיוזמה החדשה תעזור לו לקחת בעלות על השם שלו.

___________________
היה זה פוסט של אורן ברנשטיין

[עדכון 26.11.2010] כפי שחשדתי, מדובר בקמפיין, מסתבר שהוא של תנועת התעוררות בירושלים.

– ע”ק
[\עדכון]

הפוסט נשלח באמצעות הפוסטומט. איור: יעל בוגן, העין השביעית, cc-by-nc-sa. עיבוד: עידו קינן