מישהו כיבה את השמש. בנה לנו מכונה שיוצרת אור (סיפור מד”ב)


ניר יניב

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JfTSbb2-SfE[/youtube]

מִתקנים: מכונת זְמָן

מכונת הזמן פולטת זרם רציף ונטול רבב של זמן. בכל ההיסטוריה של היקום, הזרם הופרע רק פעמיים. אחת הפעמים היתה זו שהמדענים המסכנים ההם מכנים “המפץ הגדול”, מתוך ההנחה השגויה שזו היתה תחילת היקום. הפעם השניה התרחשה בדיוק… הרגע.

מִתקנים: מכונת פְּחָד

פחד הוא התכווצות, בריחת תקווה, שאיבת אור וחיים ושמחה וכל דבר טוב, וכל דבר רע שיכול להפוך ביום מן הימים לטוב.

פחד נפלט על ידי מכונות פחד, שפוזרו בכל היקום על ידי תרבות נעלמה ונכחדת, או אולי הן פשוט תופעה טבעית – בהנחה שיש דבר טבעי כלשהו ביקום מלאכותי להחשיד כזה שלנו. ובדיוק כמו במקרה של האלקטרונים בעלי המטען השלילי, פליטת חלקיקי פחד משמעותה שכל דבר חיובי נשאב פנימה.

המדענים שלכם כבר גילו כמה ממכונות הפחד אבל, מטבע הדברים, הצליחו לצפות בהן רק מרחוק. הם רואים רק את המימד הפיסיקלי הפשוט שלהן, ולא יכולים לנחש את תפקידן האמיתי. הכינוי שנתנו להן, עם זאת, הולם מאד: הם מכנים אותן “חורים שחורים”.

מִתקנים: מכונת סְתָם

מתקני האִיד הזעירים, המיקרוסקופיים הללו יכולים לחדור למחזור הדם שלך בכל רגע נתון. הם ישארו שם, רדומים, עוסקים בשום דבר מיוחד, עד לזמן שבו תדרש להגיע להחלטה רציונלית. או אז הם יתרחבו פתאום, ממש שם באמצע המוח והריאות והלב והכליות שלך, ויבצעו את תפקידם, שהוא: הם יגרמו לך להחליט לעשות את מה שמתחשק לך לעשות.

תגלה תירוצים מעולים לעשיית מה שרצית לעשות ממילא; תהיה בטוח מעבר לכל ספק שאתה עושה את הדבר הנכון וההגיוני; תוכל לנפק תרשימים מרשימים וטיעונים מטיעונים שונים שיוכלו לשכנע כל אחד. אתה, כמובן, לא תזדקק לכל שכנוע שהוא. האגו שלך ידאג לכך.

מִתקני האִיד לא קיימים באמת, אבל אנחנו פועלים כך בכל זאת.

מִתקנים: מכונת זְרָח

מישהו כיבה את השמש. רק אתה יכול להציל אותנו. בנה לנו מכונה שיוצרת אור. היא לא צריכה להיות גדולה במיוחד. היא צריכה להיות חסכונית. היא צריכה להיות ידידותית לסביבה. היא צריכה להיות צהובה, כדי להזכיר לנו את השמש הישנה. היא צריכה להיות ירוקה, וגם לעשות שימוש בדלקים ממוחזרים. היא צריכה להיות כחולה, לבנה ואדומה, מסיבות מובנות. או אולי רק כחול-לבן? או אולי אדום-לבן? בכל אופן, העיצוב צריך לכלול צלב. או סהר. או מגן דוד. צריך למצוא לה שם הולם. היא צריכה להיות שייכת לכולם, לתת אור וחום במדה שווה לכל העולם. אנחנו, כאן, כמובן, נקבל מעט יותר מכל השאר. ועשה זאת מהר, בבקשה – אנחנו קופאים.

בעצם, אל תעשה שום דבר. עדיף להשאיר את כל העבודה הזו לוועדה.

הספר של ניר יניב


הסיפורים לקוחים מתוך הספר The Love Machine & other contraptions של ניר יניב, שראה אור באנגליה ופורסם באמצעות סרטון רובוטי-צעצוע, שאפשר לראות בראש פוסט זה

Read this post in English